To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

Technika Warszawy - Remont mojej warszawki

Maciekk - 2014-11-02, 18:02

wawka całkiem znośna
Jeśli jeszcze nie masz to ściągnij se katalog :
http://warszawa203.republika.pl/Katalog223.rar
W razie jakiś pytań pisz na PW

eMO 1966 - 2014-11-02, 21:07

Co do blacharki - jaki efekt końcowy Cię interesuje? Czy wszystkie blachy podłogi, profile itp mają wyglądać dokładnie jak fabryczne (kształt, przetłoczenia, wzmocnienia, miejsca połaczeń), czy moze tylko wystarczy, żeby było poprawne technicznie i "zdrowe'?
A finalnie szpary przy drzwiach itp - fabryczne, czy "jak we współczesnych" ;) ?

Z ciekawości - dlaczego przy wyciąganiu półramy pociąłeś profile za zastrzałami? No i czy sama półrama była tak dobrze zachowana, że można ją było z marszu dać do cynkowania?

Pozdrawiam!

CZESIO1958 - 2014-11-02, 21:22

Dobre pytania.
Ciekaw jestem odpowiedzi.

Rafcio82 - 2014-11-03, 18:26
Temat postu: warszawa
Jeżeli chodzi o blacharke to ma być zrobione w miarę solidnie a jeżeli chodzi o szpary ta tak jak mają wszyscy a przednie wzmocnienie nie pociolem tylko ktoś to zamiast skręcić to przyspawal do ściany grodziowej i musicalem to odszlifowac.
hrumek - 2014-11-03, 20:34

ja mam szpary w drzwiach tak jak w oryginale, tz. krzywe i tak zostanie ;)
tak na prawdę każdy chciałby mieć jak najlepiej, nie zawsze da się poprawić fabrykę, ale w sumie to jest tak ważne?

syrena104bili - 2014-11-11, 19:10
Temat postu: Re: warszawa
Rafcio82 napisał/a:
Tak wygląda ok tylko bardzo ciężko znaleźć blacharza który by się podjął profesjonalnej naprawy blacharskiej cały czas szukam jak by co to pisać a to fotki z przed remontu

no powiem ci że faktycznie miałeś racje , piękna ta twoja warszawa , powinna też dobrze służyć , bo dobrze żeśmy ją w Łodzi opijali :devil3 :piwo:

Rafcio82 - 2014-11-13, 23:00
Temat postu: wawa
Zgadza się trochę tego poszło i ten duch puszczy a tu fotki z dzisiejszego piaskowania przez firmę Grabus polecam gorąco tą firmę znają się na robocie. I mam pytanie gdzie mogę dokupić uszczelki prowadnice szyb drzwiowych tzw hokeje montowane w drzwiach co szyba w nich chodzi.
mariusz.w06 - 2014-11-14, 11:51

Hokeje ktoś dorabia i wystawia co jakiś czas na allegro : http://allegro.pl/warszaw...4676009700.html

Piskowałeś całe auto łącznie z dachem itp ? Nie porobiły się jakieś fale później ?

Rafcio82 - 2014-11-14, 12:36
Tak piaskowałem całe auto oprócz dachu dach będzie piaskowany przed lakierowaniem nic się nie pofalowało bo robiła to osoba co się zna na piaskowaniu aut i wie jak to robić.A odnośnie tych hokei to pasują na 100% ktoś kupował i montował.I mam jeszcze jedno pytanie potrzebuje 3 sztuki czegoś takiego sprawnego kompletnego co na fotce jest to element zamka przykręcany do słupków.
Maciekk - 2014-11-14, 13:40

widać że ktoś już ją kiedyś dość nieudolnie od spodu naprawiał. Tak czy inaczej powodzenia w dalszym remoncie.
eMO 1966 - 2014-11-15, 01:12

Ściągnij koniecznie nakładki we framugach drzwi - z przodu góra-przedni słupek, z tyłu góra-tył. One przy słupku środkowym mogą się mocno trzymać na epidianie; niektóre blachowkręty nawet mogą być zaszpachlowane epidianem - tak czy siak, trzeba to zdjąć.

jakosek - 2014-11-15, 13:12

:zdziwko Dzięki za uświadomienie co tam może być, mało kto to ściąga i ja też miałem już tam nie zaglądać...
eMO 1966 - 2014-11-16, 14:47

Ściągnięcie tych nakładek to powinna być typowa czynność podczas remontu. One są tylko nakładkami - maskownicami połączeń konstrukcji. O ile w sedanach jeszcze zwykle jest tam jako tako dobrze, o tyle w garbuskach bardzo często profile od dachu są już na tyle nadżarte korozją, że trzeba je fragmentami wymienić, to z kolei w pick-upach prawie zawsze blacha jest już pozrywana wokół spawów. Po prostu trzeba "ozdoby" zdjąć, żeby dotrzeć do konstrukcji - i zwykle ją naprawić / obspawać - żeby nadwozie miało właściwą sztywność. :)

Pozdrawiam! :D

majeniu1810 - 2014-11-16, 16:49

no Rafał Warszawka zajebista , gratuluje zakupu...
a czy wiesz ze twoja Syrena jest w Automobiliście?????
pozdrowienia z Rybnika

Rafcio82 - 2014-11-16, 18:34
Wiem dzięki tobie Pozdrowionka i do zobaczenia na kolejnym zlocie.

[ Dodano: 2014-11-17, 19:06 ]
Dziś warszawka pojechała na 3miesięczny czas odbudowy.Jak będę miał fotki z procesu naprawy blacharskiej będę wstawiał.A nadal szukam rygli zamków co na fotce wyżej.