To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

Technika Warszawy - Krasnal FSO Warszawa 201 z krainy mchu i paproci

eMO 1966 - 2015-04-14, 11:15

Krasnal z powrotem na kołach :helm

Kula się, skręca - czyli wszystko, czego oczekiwałem :grinser

Tylne podszybie też już na miejscu... A pochlastałem ją osobiście, własnymi ręcami - bo o ile prawie wszystko z konstrukcji nadwozia bylo słabe, o tyle podszybie (tzn tylna półka, która spina w całość cały tył) było dużo lepsze w tym nadwoziu, niż w drugim, remontowwanym. Ta niebieska była "zapleczem" paru elementów dla tej:

Jeszcze kilka zdjęć z jej remontu ("białej") jest np tu: ----> Bikiniarze_Garaż_KLIK

A wkrotce kolejne wieści z "odbudowy" :D "Krasnala".

Miłego dnia!

Leśnowóz - 2015-04-16, 07:01

Ja to Ci dobrze radzę, rób to niby z przymrużeniem oka, ale niech jeżdżąca będzie :piwo:
Marlon - 2015-04-19, 11:48
Temat postu: wawa
czyja to wawka, ? SAWY ?
eMO 1966 - 2015-04-21, 00:08

Nie. Sawa ma M20 z 1953 - z najstarszą atrapą. Ta jest "lokalna", z mojego miasteczka :) Tylko właściciel niezbyt skłonny do pokazywania szczegółowych zdjęć do czasu ukończenia całego remontu (a, póki co, "utknął" na etapie znalezienia chętnego lakiernika). Generalnie szykuje się bardzo piękna Wawka... :D
syrena104bili - 2015-04-22, 20:58

bez wątpienia pięknie zrobiona robota .... cenie sobie takich ludzi za taki talent i podejście do tematu , gratulacji , widać fachową rękę :)
eMO 1966 - 2015-05-03, 23:57

Dziękuję za dobre słowo :piwo:

---------------------------------------------------
Na razie ostatni odcinek historii Krasnala przed przerwą "techniczną" :grinser

Co mogłem poskładać ze złomu, który jeszcze był na placu, to poskładałem :devil3 Drzwi czekają u kumpla na transport, resztę musze znaleźć. Pora wracać do "poważnych" remontów 8)

Aha - ten syf przed Wawką to 4-5 kg rdzy, błota, bitumu i pianki budowlanej wyłącznie ze srodkowego profilu - "skrzynki" hamucla ręcznego... no i sama skrzynka :devil3 Reszta konstrukcji wyglądała tak samo.

I "widokówki":

P.S. "Przed" :helm

gazela - 2015-05-04, 16:06

Nie czaję.. Na tych ostatnich zdjęciach to Wawka przed remontem????? o_O
Ło matko..

Leśnowóz - 2015-05-04, 17:30

igła :grinser
eMO 1966 - 2015-05-07, 12:55

Może nieco "namieszałem" ;)

To po kolei:

1) Wawka niebieska - obecnie Krasnal.

Bezpośrednio po zakupie:

Potem rozebrana, okazało się, że to mega ulep z rdzy, szpachli i pianki budowlanej. Blachy poszycia -to, co robi wygląd, były dość dobre, reszta - szkielet nadwozia - "do kasacji" 8)

2) Wawka biała - faktyczna baza do odbudowy, "dawca" szkieletu nadwozia.

Przy zakupie - według sprzedającego to samochód był "gotowy do lakierowania" :grinser Nawet błotniki miała przyspawane! (serio serio)

To, że będzie co przy niej jeszcze robić to było oczywiste. Choć nic najpierw nie wskazywało, że auto też jest ostro podpicowane :screwy :wall: Okazało sie też być nieco przekoszone - no ale to już "szczegóły".

Docelowo z dwóch niekompletnych, pokombinowanych każda pod innym względem, odbudowana została jedna dobra Warszawa 201. Bazą został szkielet nadwozia z białej, uzupełniony tylną półką i paroma mniejszymi fragmentami z niebieskiej (+ elementy nowe, dorabiane i naprawiane, pochodzące z obydwóch Wawek).

Po remoncie została niekompletna "skorupa" z niebieskiej - pierwsze zdjęcie w tym wątku - i na jej bazie, w ramach zabawy, poskładałem sobie mobilną ozdobę ogródkową :D :piwo:

SUPER.DAWID - 2015-05-07, 18:06

Teraz wszystko dokładnie wyjaśnione. Jeśli chodzi o mnie to wyjaśniło mi wszystko.
michalalex - 2015-05-07, 22:28

Ale masz zamiar wykończyć Krasnala, to znaczy wyszpachlować i wylakierować, czy ma stać jako wrak?
eMO 1966 - 2015-05-09, 13:04

Dokompletuję go do "pełnego" wyglądu - drzwi, lampy, zderzaki itp. - ale szpachlował na pewno nie będę :devil3
Generalnie będzie "gracikowy", a jka bardzo, to zobaczę na bieżąco :)

michalalex - 2015-05-09, 16:23

eMO 1966, tylko porządnie zakonserwuj, żeby nie pogniło. Pomysł na taki samochód bardzo mi się podoba. Ja bym prysnął byle jakim sprejem i potrzymał pod drzewem. Po paru miesiącach powinno wyglądać na oryginalny, zwietrzały lakier.
eMO 1966 - 2015-05-10, 16:22

:piwo:
W tej kwestii to sporo już poekserymentowałem. Żaden świezy "zwykły" lakier nie zwietzreje w kilka miesiecy (prędzje odpadnie ze starym podłożem) czy nawet 1,5 roku... Trzeba mu trochę dopomóc :devil3
Jak już będzie poskładana, to możłiwe, ze ja "podkoloruję" na jakiś jeden kolor... Zdecyduję jka już będzie "gotowa" :D

Leśnowóz - 2015-12-21, 01:34

A takie coś na niemieckiej wiki znalazłem

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warszawa_v_blede_modrem.jpg&filetimestamp=20080212122703

:grinser