To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

Technika Warszawy - Wawka nierowno pracuje poz zmianie gaznika...

kubazjan - 2015-06-13, 12:48
Temat postu: Wawka nierowno pracuje poz zmianie gaznika...
Witam.Postanowilem zamienic gaznik Ikova na Webera.Zamienilem ale cos mi nieregularnie pracuje...Nie wiem jakie tam powinny byc dysze ale po wykreceniu sprawdzilem i na pierwszej gardzieli jest 117 a na drugiej 150...
Dodatkowo nie odbija mi do konca pedal gazu i czasami Wawa wchodzi na wyzsze obroty.
Faktycznie zbiera sie dobrze..lepiej niz na starym ale bywa ze podczas dojazdu i redukcji biegow potrafi zgasnac.
Moze jest to spowodowane regulacja gaznika lub dopasowania ciegien tak aby wszystko chodzilo jak nalezy.
Jednak chcialbym sie dowiedziec jakie powinny byc dysze w owym gazniku bo moze cos trzeba by pozmieniac. :)
pozdrawiam.

CZESIO1958 - 2015-06-13, 17:54

Pierwsza sprawa , wymieniłeś kolektor czy zastosowałeś podstawkę z przejściem ?
Czy tak czy tak sprawdź czy nie ciągnie gdzieś lewego powietrza.

FSMsyrena105 - 2015-06-13, 20:16

Pozostaje kwestia w jakim stanie technicznym jest gaźnik. Jeśli gaśnie po zdjęciu nogi z gazu to poziom paliwa w komorze pływakowej może być nieprawidłowy.
kubazjan - 2015-06-14, 11:40

Kolektor wymienilem.Mialem caly zestaw łacznie z filtrem powietrza ktory to latał w Nysie.Gaznik byl czyszczony bo okazalo sie ze druga dysza byla zapchana i nie dawała gruga gardziel paliwa.
Ogolnie gaznik pracuje ładnie...
Jest tez tam taki krociec na kolektorze ktory to zaslepilem znajdujacy sie za gaznikiem.Do drugiego podlaczylem wezyk czyli tzw przyspieszacz :)
Czyscilem tez swiece bo wszystkie byly strasznie okopcone...byc moze trzeba wyregulowac dawke powietrza.

hrumek - 2015-06-17, 08:06

piszesz że wymieniłeś kolektor.
mozliwa przyczyna- lewe powietrze przez nieszczelności w kolektorze spowodowane pękniętym kolektorem ulub słabysz uszczelnieniem

CZESIO1958 - 2015-06-17, 10:34

Przecie napisałem co by sprawdził lewy luft :devil3
kubazjan - 2015-06-17, 13:46

hmmmm...sprawdzalem...nic tam takowego nie widac ani nie slychac...
dalem nowa uszczelka pod kolektor...wiec mysle ze to nie to...
ale sprawdze jeszcze wszystko dokladnie...byc moze cos przeoczyłem...
:)

Wojt - 2015-06-17, 19:50

Pryśnij zmywaczem albo plakiem na połączenie kolektora z blokiem i połączenie gaźnika z kolektorem. Jak obroty wzrosną to jest nieszczelność, jak nie to szukaj innej przyczyny.
Jędrulo - 2015-06-22, 23:27

a jakiego masz webera-nysa miała 3 typy, róznia się dyszami i gardzielami. typ wybity jest na dole korpusu. moze być 34s2a1-2x 25mm, druga gardziel otwierana pneumatycznie, 34 s2b1 2x25mm druga gardziel otwierana mechanicznie, 28/35 S2B1 gardziele 21 i 26mm, druga mechaniczna oraz elektrozawór dyszy biegu jałowego.
Gdzie wpiąłes podcisnienie? powinno być w pierwszą gardziel na wysokosci przepustnicy króciec fi4, regulator na aparacie powinien działać dopiero po dodaniu gazu, na wolnych nie powinien zasysac powietrza.
a generalnie po rozmiarach dysz i zachowaniu masz prawdopodobnie gaznik 34 s2c z poloneza o gardzielach 24 i 26mm elektrozaworem, oraz zaworem hamowania silnikiem-on uszkodzony lub rozregulowany odpowiada za przygasanie przy redukcjach i falowanie obr. na wolnych.

kubazjan - 2015-06-23, 15:36

oooooo.... :ok3
dzieki za podpowiedzi...Zerkne i napisze jaki to gaznik...albo lepiej zrobie zdjecia i wrzuce to moze cos doradzisz wzgledem tego gaznika...
:grinser

hrumek - 2015-06-25, 19:41

Podpowiem jeszcze, że kombinacja kolektora ssącego od Ikowa z wydechowym z kompletu do webera może skutkować nieszczelnościami w ssącym. Znam to z autopsji.
Marek.K. - 2015-06-25, 20:01

Jędrulo napisał/a:
34 s2c z poloneza o gardzielach 24 i 26mm elektrozaworem, oraz zaworem hamowania silnikiem-on uszkodzony lub rozregulowany odpowiada za przygasanie przy redukcjach i falowanie obr. na wolnych.

u mnie poldek nie miał albo wolnych i gasł albo falowały, po poządnym przedmuchaniu go na żużlu odetkał się i zaczął chopdzić poprawnie kolejne 7,7 tys aż sprzedałem ;)

Jędrulo - 2015-06-25, 21:46

bywa. ja pogoniłem fiata z tym gaznikiem 250km autostradą i tez przeszło, z tym że wcześniej przez rok robiłem trasy 2x5km dziennie po miescie. Ale tu jest inna sprawa, gażnik dopiero zamontowany na aucie, trzeba go najpierw zgrać z silnikiem
mario d - 2015-06-28, 08:43

piszesz ze masz kolektor z nysy.a masz dobrze zaslepiony otwor w kolektorze ssącym pod przewód serwa?
RadoWR - 2018-04-16, 16:48

Panowie odgrzeję kotleta by nie tworzyć nowego tematu, jaki model gaźnika webera z jakimi dyszami wychodził oryginalnie przy silnikach górnozaworowych w warszawkach? jakie macie zamontowane w swoich autkach?