To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

Technika Warszawy - Orginalna umowa kupna sprzedazy z lat 70tych PRL orginal

widelec77 - 2016-09-17, 20:55
Temat postu: Orginalna umowa kupna sprzedazy z lat 70tych PRL orginal
Witam
Otrzymalem ostanio duzo priva o prosbe o udostepnienia orginalnej umowy kupna sprzedazy z czasow PRL w celach kolekcjonerskich :D
Przepraszam nie zawsze mam czas,ale prosze oto kopia orginalu z 1977 roku,tak sie wtedy pisalo umowy bez zadnych PESEL itd
Jeszcze mnie wtedy na swiecie nie bylo :D
[img][/img]

Ps jestem wlascicielem tego auta obecnie

Widelec - 2016-09-17, 21:20

bez nr PESEL?
Ja miesiąc temu sporządzałem umowę sprzedaży pojazdy bez nr PESEL i nie było żadnego problemu.

widelec77 - 2016-09-17, 21:30

Tak? :zdziwko ,a byles w WK juz z nia?Ten post jest tylko i wylacznie w celach informacyjnych,kolekcjonerskich :D
Mozecie wklejac umowy z czasow PRL jak chcecie
Ale i tak tu nic nikt nie wklei na 99%...................................................................

Ja jestem rodowitym scyzorykiem haha

motonita - 2016-09-17, 21:32

musiesz teraz miwec pesel, a kiedyś musieli swiadki być

[ Dodano: 2016-09-17, 22:32 ]
musiesz teraz miec pesel, a kiedyś musieli swiadki być

Widelec - 2016-09-17, 21:32

No pewnie, auto już na twardym dowodzie śmiga (mojej siostry i dlatego się nie chwalę w dziale "Auto na co dzień", czy jakoś tak).
Wystarczy nr dowody osobistego, i niech sp......

widelec77 - 2016-09-17, 21:35

A widzisz na mojej umowie nr dowodu czytaj twoj czip?
Po numerze dowodu Cie znalezli i dali sobie spokoj.ale normalnie bez PESEL nie przechodzi

Widelec - 2016-09-17, 21:37

Nie, ale jaki jest problem?
widelec77 - 2016-09-17, 21:40

Umowa w celach kolekcjonerskich :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Widelec - 2016-09-17, 21:42

OK, to inna sprawa. :ok3
motonita - 2016-09-17, 21:43

Widelec napisał/a:
No pewnie, auto już na twardym dowodzie śmiga (mojej siostry i dlatego się nie chwalę w dziale "Auto na co dzień", czy jakoś tak).
Wystarczy nr dowody osobistego, i niech sp......

zgodnie z KC numer dowodu nie stanowi, stanowi numer pesel, i skoro WK Ci ją przepuściło znaczy że złamało prawo :)

widelec77 - 2016-09-17, 21:48

Bo zaraz ja usune i tyle kazdy skorzysta :D :D :D :D
ps.widelec powinien byc tylko jeden :D :D :D orginal z Kieleckiego,zartuje :D :D :D :

Widelec - 2016-09-18, 19:46

Nie do końca zgodzę się z Tobą motonita, w szczególności odnośnie tego, że WK złamał prawo.
Dowód osobisty jest dokumentem, który potwierdza tożsamość, a komparycja umowy ma zostać tak skonstruowana aby można było stwierdzić, że dany Kowalski to ten właściwy Kowalski. Komparycja jest tą częścią umowy, aby w sposób możliwie najbardziej dokładny opisać kto zawiera tą umowę i aby osoba czytająca tą umowę nie miała co do tego żadnych wątpliwości.
Tylko jeden Kowalski może mieć dowód osobisty o danym numerze, a zatem nikt inny nie może się posłużyć tym dokumentem w celu potwierdzenia swoich danych osobistych. W dowodzie osobistym jest wpisany m. in. indywidualny nr PESEL. Jeśli zatem wpisuję w komparycji umowy, że ja to ja i legitymuję się konkretnym dokumentem, który potwierdza moje dane osobiste, to wszystko jest OK.
O którym przepisie KC piszesz?

motonita - 2016-09-18, 21:21

Kodeks cywilny jasno definiuje zasady zawierania umow cywilnoprawnych. Numer dowodu mozesz wpisac ale musisz wpisac tez numer pesel, dlaczego? Numer dowodu sie zmienia, numer pesel juz nie.
Widelec - 2016-09-19, 10:50

Ale raz wpisany do dowodu numer PESEL też się nigdy nie zmienia (poza dosłownie kilkoma bardzo szczególnymi wyjątkami jak np. zmiana płci). W każdym dowodzie osobistym, który będziesz miał wydany będzie wpisany za każdym razem ten sam numer PESEL.
Poza tym mam pytanie jak ktoś weźmie umowę, w której nie wpiszesz numeru dokumentu poświadczającego tożsamość to skąd będzie wiedział, że osoba wpisana w umowie to o Ciebie chodzi? Bo wyrecytujesz numer PESEL???
Dlaczego policjant legitymujący osobę np. podczas zatrzymania, zwraca się o udostępnienie dokumentu poświadczającego tożsamość, a nie prosi o podanie numeru PESEL?

DizzyX - 2016-09-19, 13:38

Widelec napisał/a:
Dlaczego policjant legitymujący osobę np. podczas zatrzymania, zwraca się o udostępnienie dokumentu poświadczającego tożsamość, a nie prosi o podanie numeru PESEL?

Bo w dokumencie tożsamości ma podany numer PESEL.

Widelec napisał/a:
Poza tym mam pytanie jak ktoś weźmie umowę, w której nie wpiszesz numeru dokumentu poświadczającego tożsamość to skąd będzie wiedział, że osoba wpisana w umowie to o Ciebie chodzi? Bo wyrecytujesz numer PESEL???

Z dokumentem tożsamości można (należy wręcz) sprawdzić poprawność danych i ewentualnie "po fotce" czy jest to dana osoba. Samym "wyznacznikiem" identyfikacji jest PESEL, bo tak jak napisał motonita:

motonita napisał/a:
Numer dowodu sie zmienia, numer pesel juz nie.

PESEL masz niejako "na stałe", i owszem, jest on wpisany do Dokumentu Tożsamości, ale sam numer Dokumentu Tożsamości może się zmienić - wystarczy że Dowód Osobisty się przeterminuje i przy wyrobieniu nowego ma on już nowy numer.

Dlatego na umowach cywilnoprawnych może być podany numer Dokumentu Tożsamości, ale POWINIEN być wpisany numer PESEL, bo niejako numer PESEL w sposób jednoznaczny identyfikuje daną osobę.

Dodatkowo powiem Ci, że jeżeli mieliby wyszukiwać Cię w jakiejkolwiek sprawie, to będą szukać właśnie po PESELu, bo to on jest obowiązującym w Polsce systemem identyfikacji tożsamości :)