To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

Elektryka - skacząca wskazówka poziomu paliwa

sir - 2018-08-21, 18:43

Na razie coś mi tu nie pasuje z samym wskaźnikiem -- odłącz na nim przewód czujnika całkowicie od zacisku. Zasilanie po zapłonie to złącze na górze wskaźnika, wejście z czujnika paliwa to złącze na dole wskaźnika. Po włączeniu zapłonu z odłączonym czujnikiem wskazówka powinna od razu skoczyć na max. Czy masz + czy - na masie nie ma tu znaczenia.

Równie ważne -- wskaźnik musi mieć dobrą masę, może gdzieś Ci tam nie styka -- spróbuj połączyć przewodem obudowę wskaźników z masą auta.

Co do samego czujnika -- jak dolewasz więcej paliwa to jest wtedy więcej jak 8R?

Przy takim merdaniu kabelkami czujnika paliwa na ślepo to ja zawsze widzę czarny scenariusz i BUUUM. Niby nie powinno bo w baku z uwagi na niewystarczającą ilość powietrza mieszanina oparów paliwa wybuchowa nie powinna być... ale jednak byłbym ostrożny :fire

BodzioBoston - 2018-08-21, 20:58

Dolałem paliwa i mam 20ohm. Więc czujnik ok. Coś nie tak z wskaxnikiem bo po odłączeniu czujnika pokazuje 0 a nie max. Ale podłączyłem go odwrotnie na dłuższą chwilę i potem poprawnie i znowu pokazuje dobrze, więc raczej wskaźnik uszkodzony. Mam drugi i podłączałem go, ale pokazuje nieco inaczej niż ten w aucie, bo wskazania ma połowę mniejsze, ale to pewnie wina wykonania.
sereniarz(atom1) - 2018-08-22, 19:58

z tylu wkaznika sa tez srubki do regulacji jego wskazan