To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

Elektryka - Iskrzenie na platynach

Mariusz - 2018-08-09, 15:23
Temat postu: Iskrzenie na platynach
Witam

Taka sytuacja iskrzą mi dwa z trzech przerywacze.
Wymieniam kondensatory.
Iskrzą mi wszystkie trzy.
Wywalam kondensatory klne. Wyzywam.
Daje nowe kondensatory magnetii mareli.
Iskrzą mi przerywaczy.
Nie przelraszam. Mam stroboskop......w aparacie....
Jakieś pomysły?
Dodam że kodensatory są na cewkach....

Kozichwost - 2018-08-09, 20:44

Wyjmij przerywacze, wypiłuj je drobnym pilniczkiem. Nie papierem - pilniczkiem aż ich styki będą błyszczały czystym metalem. Następnie wymyj je w benzynie bez oleju i wydmuchaj sprężonym powietrzem. Wsadź przerywacze, ustaw zapłon. Sprawdź przerwę na świecach - ma być mniejsza niż na przerywaczach
motonita - 2018-08-10, 04:19

Mariusz ja cie błaagam, nie platynki... PRZERYWACZE
Mariusz - 2018-08-10, 06:28

Widocznie u mnie są platynki....

Kozichwost dzięki.
Bałem się że łatwo nie będzie.....

Gieroy - 2018-08-10, 15:13

W moich stronach wszyscy mówią PLATYNKI
Załóż sobie elektronikę to Ci te problemy przejdą. Przez platynki płynie wtedy prąd kilka miliamperów więc wogóle ich nie wypala, kondensatorów nie potrzeba. Cała iskra z platynek przenosi się na świece czyli właśnie tam gdzie jest potrzebna i daje potężny PAŁER.

CZESIO1958 - 2018-08-10, 15:34

W moich też 😈
czeresss - 2018-08-11, 11:55

Platynki, platynki. :ok3
SyrHarMer - 2018-08-11, 15:26

Zagadali motonite ! :devil3
Mariusz - 2018-08-12, 11:27

Jakby iskrzenie platynek opanowane.
To dla odmiany brak iskry na 1 cyl.
Nowe kondensatory.
Nowe cewki.
Nowa wiązka do cewek.
Nowa obejma.
Podmienione cewki.
Podmienione świece.
Jakieś pomysły?
Wszystko umyte ekstrakcyjną.
Szczeliny na stykach książkowe.

Kozichwost - 2018-08-12, 14:40

Się czepiają fachowcy słownictwa zamiast pomóc w potrzebie. Jeśli wszystko sprawdziłeś - piłuj styki dalej
CZESIO1958 - 2018-08-12, 14:58

Podmienić przerywacze 😁
Oczywiście po oczyszczeniu platynek 😈

Kozichwost - 2018-08-12, 19:24

Nowe nie znaczy lepsze. Nauczyłem się tego w zeszłym roku. Na stykach nie może być nawet kropki jakby po szpilce. Musi być czysty błyszczący metal
michalalex - 2018-08-12, 20:00

Najlepiej i najszybciej szlifuje się platynki na szlifierce stołowej. Żeby nie zebrać przypadkiem za dużo materiału, najpierw włączam szlifierkę, potem wyłączam, a gdy się jeszcze kamienie obracają przykładam platynki. Bardzo ważne jest, żeby dobrze ustawić młoteczek względem kowadełka na podkładkach dystansowych.
Pilnikiem to nie robota, bo człowiek się namęczy, a potem i tak kąty wychodzą krzywo. Platynki to bardzo twardy metal, chyba właśnie stąd pochodzi ich obiegowa nazwa. Szlifując kamieniem na szlifierce nie trzeba przykładać takiej dużej siły i można się skupić na tym, żeby trzymać odpowiedni kąt.
Nowe aparaty i przerywacze mogą być różne, wiadomo że często to były odrzuty. Najlepiej rozłożyć ze dwa lub trzy aparaty używane i z nich poskładać jeden dobry.