To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

Technika Syreny - Warsztat remontowy od a do z

tomek2746 - 2018-10-21, 17:01
Temat postu: Warsztat remontowy od a do z
Witam wszystkich tak jak w temacie poszukuję osoby która wykonuje remont auta od a do z nie mam za bardzo czasu aby tym się zająć,a nie chciałbym aby trwał latami.Posiadam do auta ok 90%nowych części silnik do złożenia wszystkie nowe części mam blacharka wszystkie z zawieszenia brakuje mi jeszcze resora tylnego ,ale załatwię.Poszukuję osoby takiej która już zlecała remont w jakieś firmie i była zadowolona.Myślałem o piaskowaniu i pokryciu ramy i budy nowymi podkładami.
SUPER.DAWID - 2018-10-21, 18:10

W temacie całego warsztatu nie pomogę, gdyż swoją syrenę robię w 95% sam lub z pomocą znajomych. Ale jeśli byś chciał przeprowadzić gruntowny remont skrzyni biegów to polecam siebie, natomiast silniki podobno dobrze robi gość w Bielsku-Biała ale na niego nie mam namiarów.
SyrHarMer - 2018-10-21, 18:43

SUPER.DAWID, A niesynchronizowaną też się podejmiesz zrobić ?
SUPER.DAWID - 2018-10-21, 19:37

Jeszcze żadnej niesynchronizowanej nie rozkładałem. Ale jeśli odważysz się być przysłowiowym królikiem doświadczalnym. To ja chętnie zaryzykuję. W końcu taka skrzynia jest prostsza w budowie od wersji z synchronizatorami.
SyrHarMer - 2018-10-21, 21:21

Mam dwie skrzynie niesynchronizowane - z tym, że jedna była w samochodzie zamontowana w związku z czym zakładam że jest kompletna i na chodzie, natomiast druga niestety jest rozebrana w klapkach, nie wiem czy kompletna ! Jeżeli byś się podjął tematu - chetnie oddam tą w częściach do naprawy. Ewentualne braki poszukamy razem na internecie lub na forum !
WCHODZĘ W TEMAT ! Pozostaje kwestia dogadania szczegółów na PW

kapti2 - 2018-10-23, 19:48

Po co Ci Panie Roman koszty mówiłem że u mnie leży od 103 niezsychronizowana wiec jak co to na pewno była sprawna jak demontowałem
SyrHarMer - 2018-10-23, 20:12

kapti2, Zapomniałem, bądż nie uważnie słuchałem !- a za ile ona ? Napisz mi na PW

[ Dodano: 2018-11-01, 17:42 ]
SUPER.DAWID,Odkopałem wreszcie tą moja drugą skrzynię niesynchronizowaną w klapkach ! Póki co muszę chwilowo wycofać się z odbudowy tej skrzyni, - ponieważ w niej są bardzo duże braki i zastanawiam się czy nie było by lepiej przeznaczyć ją jako dawca części zamiennych ! Na razie muszę się rozejrzeć dokładnie co w niej braknie i zastanowić się co z nią zrobię lub najpierw spróbować ją skompletować !
Dzięki za ofertę pomocy ! :piwo:

[ Dodano: 2018-11-01, 17:42 ]
SUPER.DAWID,Odkopałem wreszcie tą moja drugą skrzynię niesynchronizowaną w klapkach ! Póki co muszę chwilowo wycofać się z odbudowy tej skrzyni, - ponieważ w niej są bardzo duże braki i zastanawiam się czy nie było by lepiej przeznaczyć ją jako dawca części zamiennych ! Na razie muszę się rozejrzeć dokładnie co w niej braknie i zastanowić się co z nią zrobię lub najpierw spróbować ją skompletować !
Dzięki za ofertę pomocy ! :piwo: