To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM SYRENIARZY
Forum miło¶ników pozytywnie zakręconych

Mechanika - Stanowisko testowe chłodnicy.

Gieroy - 2019-01-27, 02:55
Temat postu: Stanowisko testowe chłodnicy.
Zima to czas napraw i obsługi żeby na nowy sezon wyskoczyć w pełni sprawnym bolidem więc i ja nie marnuję czasu. Całe poprzednie lato ciekła mi chłodnica, zanosiłem j± 3 razy do lutowania i cały czas ciekła. :/ Majster za każdym razem mówił że lutował i testował i że już jest w porz±dku. Więc musiałem sam sprawdzić i teraz pokażę frajerowi że albo jest partaczem albo mnie oszukiwał. Polecam domowej roboty stanowisko testowe :D , potrzebny jest tylko zlew, parę korków i pompka. B±ble lec± w dwóch miejscach.
czeresss - 2019-01-27, 06:01

A to feler westchn±ł seler :/
Również chciałem wykorzystać zimę, aby definitywnie wyeliminować problem wyskakuj±cej 3. Niestety narazie czasu brak, ale i do końca zimy jeszcze daleko.

SUPER.DAWID - 2019-01-27, 07:07

Jaki podajesz maksymalne ci¶nienie na chłodnice? A dysponujesz wiedz± przy jakim ci¶nieniu powinien upu¶cić ci¶nienie sprawny korek?
rzuwig - 2019-01-27, 20:18

Glinka zaleca sprawdzanie chłodnicy ci¶nieniem 0.1 MPa. Przypuszczam, że korek wytrzymuje wła¶nie tyle i zaczyna opuszczać ci¶nienie z układu. Jedna atmosfera to wystarczaj±ce ci¶nienie.
Gieroy - 2019-01-27, 22:22

SUPER.DAWID napisał/a:
Jaki podajesz maksymalne ci¶nienie na chłodnice? A dysponujesz wiedz± przy jakim ci¶nieniu powinien upu¶cić ci¶nienie sprawny korek?

Mi chodziło o ustalenie gdzie dokładnie jest dziura bo to, że cieknie to już wiedziałem. To nie był test ci¶nieniowy szczelnej chłodnicy więc ci¶nienia max nie podawałem.
Czy dysponuję wiedz±? Moja wiedza któr± dysponuję :lol: jest taka, że zaworek w korku teoretycznie ma trzymać 1,2-1,5 atmosfery. Ten mój jest oczywi¶cie niefabryczny i diabli wiedz± przy jakim ci¶nieniu puszcza. Na moje oko ta sprężyna jest zbyt mocna i tworzyłaby za duże nadci¶nienie więc i tak jeżdżę na "rozbrojonym" korku na ci¶nieniu atmosferycznym.
To co podaje Glinka to nadci¶nienie 1 atm do testowania sprawnej chłodnicy.