Remont serca syreki

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
mlody_syreniarz

Remont serca syreki

Post autor: mlody_syreniarz »

Wybacznie moja niewiedze ale doszedlem do pewnego etapu gdzie trzeba wykonac remont silnika w mojej Syrenie 105. Z samym silnikiem nie mialem nigdy nic wspolnego. Czy da sie to zrobic samemu w garazu czy trzeba oddawac do specjalisty. Jakie rzeczy oprocz pierscieni tlokowych trzeba wymienic w dwusuwie? Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich Syreniarzy
Dulek

kapitalka

Post autor: Dulek »

Teoretycznie mozna to zrobic samemu. Zapytaj Frankiego robil cos takiego http://www.syrenka.frankiego.prv.pl/
Z tego co wiem problem jest tylko z wałem. Remont jest nie tyle kosztowny co malo kto potrafi go dobrze wykonac. (wal jest rozbieralny a wyrownowazyc go i zrobic dobrze to wielka sztuka) koszt okolo 200 - 400 zl. Dlatego najlepiej jest kupic nominal tylko trzeba sie liczyc z tym ze jak byl zle przechowywany to nadaje sie na szmelc. Wazne tez jest zeby dobrac dobre pierscienie uszczelniajace walu.

Gdy bedziesz mial wpelni sprawny wal to reszta to zabawa dla dzieci. Szlif cylindrow, dobrac tloki i pierscienie. Wlozyc wal z cylindrami nie jest latwo ale da sie... tylko trzba miec kogos do pomocy i trzeba uwazac zeby pierscienie nie popekaly.

Mysle, ze sobie poradzisz. Poczytaj Z Glinke on pisze tak po swojemu ale cos mozna zawsze z jego belkotu wylapac.
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

Witam!
Niedawno robiłem szlif cylindra i inne pierdoły w warsztacie we Wrocławiu, co prawda do WSK 175 ale patrzyłem na cennik i robią tam też regenerację wałów do Syreny - koszt regeneracji wału do 3-cylindrowego silnika to o ile dobrze pamiętam 460zł w tym prawdopodobnie dają swoje korbowody. Robią tam też szlify cylindrów itp. Zainteresowanym moge podać dokładne namiary(żeby nie być posądzonym o kryptoreklamę nie podam ich tutaj), polecono mi ten warsztat jako bardzo solidny (działa od 1947r). Czy tak jest okaże się jak złoże motor pod koniec tygodnia ale fakt że tłok dali mi nowy, oryginalny WSK jeszcze z tamtych lat.
FSM Syrena 105L, 1976r.
PZL Świdnik, M21W2 Kobuz 1983r.
Romet Ogar 200, Romet Pony 50M-2
Jawa 350TS (638-0) 1988r. (sprzedana)
Aprilia Pegaso 650, 1993r.
FSO Truck DC 1.9D 1997r.
ODPOWIEDZ