Toczenie bębnów

(rama, zawieszenia, koła)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Toczenie bębnów

Post autor: Gieroy »

Do jakiej max. średnicy można roztoczyć bębny żeby hamulce jeszcze hulały prawidlowo? Wiem że Glinka podaje ten wymiar ale jak to jest w praktyce?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

E tam........nie wiem ale chyba nie ma tego problemu bo mechaniczne rozpieracze = półksiężyce potrafią zastopować bęben i jeszcze jest dużo "regulacji" na nich.
Ale jest co innego........był problem ze znalezieniem dziadka Paździerzaka który posiada tokarkę na którą wejdą te bębny.......Zwykle chętnie przetaczali od Malucha a Syreny to nie bo rozmiar bębna nie wchodził na tokarkę....Dziwne ale prawdziwe........
Oskar105

Post autor: Oskar105 »

taeda pisze:E tam........nie wiem ale chyba nie ma tego problemu bo mechaniczne rozpieracze = półksiężyce potrafią zastopować bęben i jeszcze jest dużo "regulacji" na nich.
Ale jest co innego........był problem ze znalezieniem dziadka Paździerzaka który posiada tokarkę na którą wejdą te bębny.......Zwykle chętnie przetaczali od Malucha a Syreny to nie bo rozmiar bębna nie wchodził na tokarkę....Dziwne ale prawdziwe........
Ja tez miałem ten problem ale z odsieczą przyszło alledrogo i udało się kupić prawie nówki;)
ODPOWIEDZ