Przestrojenie radia Safari

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiek707
Posty: 19
Rejestracja: 2010-05-06, 17:24
Lokalizacja: wschód

Przestrojenie radia Safari

Post autor: misiek707 »

Koledzy czy jest możliwe przestrojenie radia Safari na obecne fale. Jeżeli nie to jakie radyjka polecacie do naszych autek
Awatar użytkownika
jawos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 546
Rejestracja: 2008-12-29, 16:01
Lokalizacja: OBERSCHLESIEN

Post autor: jawos »

jest mi gościu przestroił safari 1 i ściąga wszystko dużo zależy od osoby która to robi i w jaki sposób bo morze ci potem za dużo nie ściągać i jakość też morze być daremna mnie taka usługa kosztowała 40zł
PRLu wróć
junak M10
kopruszyna
MB W202
wołga M21
motorynka M2
dniepr MT16
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Można przestroić i możesz to zrobić sam jeśli trochę potrafisz lutować. Ja przestroiłem swoje za pomocą konwertera UKF i działa wypas.
Awatar użytkownika
misiek707
Posty: 19
Rejestracja: 2010-05-06, 17:24
Lokalizacja: wschód

Post autor: misiek707 »

http://allegro.pl/item1155574247_k2sj_k ... japon.html


A czy coś takiego będzie działać?
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja zapodałem sobie w syrene takiego starego philipsa idealnie pasuje w dziure w syrenie i nie trzeba nic wycinać... jak nie zapomne z wieczora zapodam poglądowe foto

[ Dodano: 2010-07-21, 11:23 ]
aha... i łapie wszystkie stacje :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hebel »

misiek707 pisze:http://allegro.pl/item1155574247_k2sj_k ... japon.html


A czy coś takiego będzie działać?
Tak to powinno zadziałać
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Witam.

Kolego co do radyjek, to w zależności od tego jaka Syrenka montowane były radia od safari 2 do safari 5.
W syrenie trzeba uwzględnić jedną bardzo ważną rzecz, a mianowicie to, że (+) jest na masie pojazdu. Tak więc jeśli nie chcesz zmieniać biegunowości poszukaj radia Safari z literką A w nazwie. Np. Safari 5A było dedykowane do Syreny. Inaczej spalisz radio. Można też próbować izolować obudowę ale to takie średnie rozwiązanie.

Jeśli chodzi o konwerter to jest to najprostsze rozwiązanie, jednak nie najlepsze.
Jeśli chcesz zmienić zakres częstotliwości to najlepiej przestroić układ LC w radiu poprzez odwinięcie cewki i wymianę kondensatorków. Nie jest to bardzo skomplikowana sprawa.
Polecam też wymienić wszystkie elektrolity, bo po tylu latach są już na pewno suche i nie trzymają pojemności. Ja przestrajałem swoje safari 5, wymieniałem też elektrolity i gra super.

Jeśli potrzebowałbyś jakichś dodatkowych informacji, pomogę w miarę możliwości.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Tak to powinno zadziałać
Nie to nie będzie działać.

W syrenie trzeba uwzględnić jedną bardzo ważną rzecz, a mianowicie to, że (+) jest na masie pojazdu. Tak więc jeśli nie chcesz zmieniać biegunowości poszukaj radia Safari z literką A w nazwie. Np. Safari 5A było dedykowane do Syreny.
Otóż niekoniecznie. Ja akurat mam Safari 2 bez (A), i mogę mieć (+) i (-) na masie to niema znaczenia ponieważ z tyłu są orginalne złączki męskie i żeńskie i zależy którą gdzie wepniesz tak radio będzie Ci działać.

siesicki pisze: Jeśli chodzi o konwerter to jest to najprostsze rozwiązanie, jednak nie najlepsze.
Wcale tak nie jest. Ja właśnie montowałem konwerter który działa wyśmienicie radio działa tak jak powinno. Tylko jednym mankamentem jest to że zakres dzieli mi się na trzy podziałki i w zależności czy chcesz stację z początku skali przełączasz mały przełączniczek na 1 bądź stację z końca skali przełączasz na 3. Dla mnie nie jest to upierdliwe dlatego że mam ustawioną jedną częstotliwość i podłączony transmiter UKF i muze zapuszczam z pendriva na radiu safari przełączając przy tym pilotem dołączonym do transmitera. Najwięcej szokuję to ludzi widzących że radio Safari przełączam pilotem :zdziwko :grinser

siesicki pisze:eśli chcesz zmienić zakres częstotliwości to najlepiej przestroić układ LC w radiu poprzez odwinięcie cewki i wymianę kondensatorków. Nie jest to bardzo skomplikowana sprawa.
Poczytaj sobie np na elektrodzie sam też tak próbowałem nie jedno radio i efekt jakiś tam jest radio odbiera często z dużym szumem czasami uciekają fale więc z tego zrezygnowałem i przeszedłem na konwertery.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja mam cos takiego pasuje iedalnie pod dziury od safari :faja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Wiele starszych modeli odbiorników pasuje w otwór w Syrenie. Odkręcamy panel przedni i wtedy możemy włożyć radio od wewnątrz.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

marcin459 pisze:Wiele starszych modeli odbiorników pasuje w otwór w Syrenie. Odkręcamy panel przedni i wtedy możemy włożyć radio od wewnątrz.
dokładnie tak mam z tym philipsem. źle nie wygląda no i radyjko trybi ładnie
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Ja mam taki plan, że do zachodniego modelu z podobnego okresu założę panel od Safari.
Mam już radyjko na przeszczep, jak zrobię to się pochwalę, najtrudniej będzie zrobić wskazówkę ale da się radę.
Fajnie było by zrobić jakiś nowy nadruk z prawidłowymi częstotliwościami, ale jeszcze się nie zastanawiałem jak.
Będzie Safari stereo !!!
ODPOWIEDZ