Moja 223

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
rafi fsm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2010-03-03, 13:44
Lokalizacja: skierniewice

remont wawki

Post autor: rafi fsm »

Zawieszenie jest do wymiany więc i tak będzie demontaż przy regeneracji. Na obecną chwilę nie demontowałem żeby można było możliwie szybko i bez problemu przemieszczać się z budą.
A numerki podwozia są za prawym przednim kołem :ok3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
grobus
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2008-02-27, 20:41
Lokalizacja: świdnica

Post autor: grobus »

Coś namieszałeś tam gdie pokazałeś "nr podwozia " to tam jest numer nadwozia Nie pamiętam do którego roku :(
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Nr nadwozia jest pewnie gdzieś na górze a podwozia gdzieś na dole ramy?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
rafi fsm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2010-03-03, 13:44
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: rafi fsm »

Coś mieszasz kolego Grobus :>
No przecież to normalne że nr podwozia jest na dole i tak jest u mnie, a reszta jest na tabliczce która to w zależności od rocznika i modelu była mocowana w różnych miejscach. Moja wawka jest z 68r i wszystko dokładnie się zgadza ze zdjęciem powyżej
Awatar użytkownika
grobus
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2008-02-27, 20:41
Lokalizacja: świdnica

Post autor: grobus »

Kolego skoro to na dole to numer podwozia a to na górze to numer nadwozia to weż te dwie rzeczy rozdziel bez użycia szlifierki :F Po drugie zauważ że wawa to nie syrenka z ramą WARSZAWA jest konstrukcją samonośną z ramą pomocniczą :shock: więc nie ma podziału na nad i podwozie Moja wawa też jest z 68 i numery ma TYLKO na górze
rafi fsm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2010-03-03, 13:44
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: rafi fsm »

siemka Grobus :ok3
Warszawa posiada dwa numery:
Pierwszy numer jest wybity na przednim prawym słupku, i jest widoczny po podniesieniu maski. Jest to numer kolejnego nadwozia, jakie opuściło FSO, do niczego nie przydatny, choć czasami wpisywali go do dowodu, jak właściwy numer był nieczytelny lub całkowicie znikł. W pierwszych egzemplarzach Warszaw (do 1955 roku) był on wybity na podszybiu przednim pod maską.
Drugi numer jest wybity w prawym przednim nadkolu, na profilu zamkniętym, do którego przyspawywany jest próg. Jest to właściwy numer podwozia/nadwozia. Jako iż jest on umieszczony centralnie za oponą, dlatego wszelkie błoto pierwsze chlapało na ten numer, dlatego też zazwyczaj wytrzymywał on raptem 5 lat. Mało prawdopodobne, aby uchował się w Twojej Warszawie, no ale cuda się przecież podobno zdarzają. :lol:
W mojej się zachował ponieważ cały spód był zabezpieczony czymś co przypominało smołę wymieszaną z drobnym piaskiem. A było tego ze 4 warstwy.
A pozatym nie wiem czy dam radę swoją wawkę skończyć. Jakoś powoli zaczynam się poddawać cholera :F
Awatar użytkownika
jawos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 546
Rejestracja: 2008-12-29, 16:01
Lokalizacja: OBERSCHLESIEN

Post autor: jawos »

ładnie ładnie prace się posuwają do przodu :ok3
PRLu wróć
junak M10
kopruszyna
MB W202
wołga M21
motorynka M2
dniepr MT16
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4297
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

A tak na boczku może ten numer na dole to numer katalogowy , czy jak to nazwać.
Np. na przednich belkach zawieszenia (Fiat125) sa numery identyfikacyjne i na mostach tez często bywają. Może to o to biega :helm
motomania na luzie
rafi fsm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2010-03-03, 13:44
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: rafi fsm »

Tak naprawdę to sam nie wiem kolego Czesio1958. Jak bym spotkał kogoś kto pracował w fabryce przy produkcji Warszaw to wtedy zapewne miał bym 100% pewność co do numerków bitych na tych wozach.
Awatar użytkownika
grobus
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2008-02-27, 20:41
Lokalizacja: świdnica

Post autor: grobus »

Wystarczy poczytać książke :ok3
rafi fsm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2010-03-03, 13:44
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: rafi fsm »

Hejka Grobus,
A jak ktoś nie ma książki? Ja nie mam niestety a chętnie bym kupił :faja
Awatar użytkownika
grobus
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2008-02-27, 20:41
Lokalizacja: świdnica

Post autor: grobus »

Myślałem że masz skoro jesteś tak pewny swojej wiedzy Ja wiem że numery są inaczej niż Ty piszesz ale skoro wiesz lepiej o_O
rafi fsm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2010-03-03, 13:44
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: rafi fsm »

grobus pisze:skoro jesteś tak pewny swojej wiedzy
A czy ja pisałem bądź mówiłem że jestem tak pewny swojej wiedzy? A to co pisałem poprostu właśnie wyczytałem z książek i z neta.
:piwo:
ODPOWIEDZ