Moja pasja od najmłodszych lat

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Lajer105l pisze: że R20 to piękne autko ..... wciąż takiej szukam, ale jak narazie z marnym skutkiem

Trzy R-20 widywałem regularnie, zupełnie blisko mnie. Kiedy się zainteresowałem sprawą były już na złomie. Rzecz działa sie koło roku temu, więc zupełnie niedawno.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Po za wymienionymi urokami R20,myślę że jej najwiekszym urokiem jest to że jest tak żadko spotykana.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Cinek pisze:Trzy R-20 widywałem regularnie, zupełnie blisko mnie. Kiedy się zainteresowałem sprawą były już na złomie. Rzecz działa sie koło roku temu, więc zupełnie niedawno.
A w mojej oklicy pustka ..... zupełna pustka, wymiotło wszystkie Syrenki :( wiem tylko gdzie stoi jedna 105, wrastająca w ziemię po same progi i nic więcej nie ma, no i jeszcze może ze 3 jeżdżące oprócz mojej....

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Szpona_88
Posty: 12
Rejestracja: 2005-11-19, 19:48
Lokalizacja: dolnyślask

Post autor: Szpona_88 »

Mam dwie sprawy:
1. Od czego najlepiej zacząć remont kapitalny
2.Ma ktoś plany albo jakieś schematy budowy r20 jak tak prosze o wyslanie na e-mail.
A propo w moim mieście syreny nikt nie ma. A w okolicznych wioskach wiem tylko o dwóch r20 w tym jednej nie na sprzedaż jedna 105 stała kiedyś i pełniła rolę kurnika ale wylondowala na złomie
Awatar użytkownika
Beny 105L
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2005-08-30, 23:41
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Beny 105L »

...
Ostatnio zmieniony 2005-11-22, 21:44 przez Beny 105L, łącznie zmieniany 1 raz.
Syrena 105L '80 ;)
gg: 4325251
Syrena- Probably the best car in the world :wink:
Awatar użytkownika
Paweł_85
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2005-10-23, 12:56
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: Paweł_85 »

Szpona_88 pisze:1. Od czego najlepiej zacząć remont kapitalny
Więc. Ekspert syrenowski w sumie ze mnie marny, ale jak chciał byś zrobiś remont generalny (w dosłownym tego słowa znaczeniu) to bym proponował tak zwaną "manie rozkrecania" czyli odkrecić rame od budy dokłądnie rame zakonserwować podobnie i z budą, wyspawac co sie da i zaimpregnować, nom a puźniej to sie okaże co dalej bo nie ukrywam ze przy takim ramoncie pracy jest sporo ( delikatnie mówiąc) czyli jednym słowem wszystko wyjdzie w tak zwanym praniu :)

Pozdro i życze powodzenia :)
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

ja wiem gdzie stoi r20 i bosto plus masa czesci :mrgreen:
Szpona_88
Posty: 12
Rejestracja: 2005-11-19, 19:48
Lokalizacja: dolnyślask

Post autor: Szpona_88 »

Jestem zupełnym amatorem odnośnie remontów blacharki więc prosze o porade czym po kolei najlepiej zabezpieczać karoserie jaka szpachla itd.
Z remontem silnika sobie jakos poradze ,ale zna ktoś może jakiś sklep z czesciami do syren na terenie dolnegoślaska??
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Nie ma już takich sklepów. Trzeba zdać się na własną pomysłowość w wyszukiwaniu częsci, ale nie jest źle.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Cinek pisze:Nie ma już takich sklepów. Trzeba zdać się na własną pomysłowość w wyszukiwaniu częsci, ale nie jest źle.
Choć niektóre częsci pasują od Żuka, Fiata 126 i jeszcze kilku innych.... ale to są zazwyczaj drobiazgi, reszty częsci, trzeba szukać na własną rękę, u ludzi, którzy kiedyś mieli Syrenkę i części im zostaly ......

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

R20

Post autor: Sokół »

Ja tez wiem gdzie stoi R20 :wink: I mam w planach jej zakup.Ale niewiem kiedy to nastapi :( elegancki stan i cena 500zl. Pozatym u mnie po miescie jezdzi 105B ale jezdzi nia taki przykry dziadek ze az sie z nim gadac nie chce, wiem gdzie stoi kilka syren ale nie chca sprzedawac bo albo beda remontowac albo na merca sie zamienia bo to przeciez zabytek :evil:
Szpona_88
Posty: 12
Rejestracja: 2005-11-19, 19:48
Lokalizacja: dolnyślask

Post autor: Szpona_88 »

Witam!! Wybieram się w najbliższym czasie po tą Syrene. Garaż już czeka a mam jeszcze pytanie może ktoś ma części- cokolwiek do forda fiesty mkI mój ojciec kupił fieste i chce ją remontować ale brak części uniemożliwia remont.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Sokół pisze:wiem gdzie stoi kilka syren ale nie chca sprzedawac bo albo beda remontowac albo na merca sie zamienia bo to przeciez zabytek
Taaaa..... zawsze tak mówią , a potem gniją na parkingach, i nie wiadomo gdzie jeszcze .... :(

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
ODPOWIEDZ