Kultowe Auta PRL

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Malarz84
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 203
Rejestracja: 2009-11-07, 15:51
Lokalizacja: RSA

Post autor: Malarz84 »

Ja również bardzo ciesze jak szpak, bo nadchodzą świetne modele wraz z numerem specjalnym ! :)
Mam pytanie rafal dajbor, jaką gablotę planujesz? Ja też się zbieram na zrobienie czegoś, gdzie można wyeksponować modele, ale nie wiem czy to wypali bo zapowiada się Dzidzi :lol:
a miejsca mało w mieszkanku.
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Malarz84, choć nie zapowiada mi się żadne dzidzi, to sam nie wiem jak tę cholerną gablotę ugryźć. Planowaliśmy ją z żoną na zeszły rok. Na 80 wydań + specjalne. Zahamowały nas wieści, że ma być 100 modeli + specjalne. Wieści okazały się prawdziwe. Teraz chodzą plotki, że i do 120 może być KAP pociągnięty. Mieszkanko też maleńkie mam, więc kombinuję w tej sprawie jak koń pod górę. Myślę, że zrobię jednak na 120 modeli i najwyżej będą mniej ściśle stały. Planuję tak czy inaczej solidny drewniany mebel, najprawdopodobniej z lustrzaną taflą z tyłu, żeby oglądać "dupcie" modeli bez brania ich w rękę i brudzenia tym samym lakieru. Z podświetleniem. Można się oczywiście kłócić, na ile modele KAP są super dokładnie wykonane, na ile są wartościowe modelarsko, ale trudno im odmówić, że są po prostu... ładne. Estetyczne. Gablotę planuję więc tak, by była jednocześnie po prostu wystrojem jednego z pokoi.
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Dawno tu nie zaglądałem (bo i się niezbyt chciało), a tu proszę! Plotki sprawdzone, nie sądziłem, że tak szybko zawita na naszych półkach milicyjny Fiat. Swoją drogą szkoda, że DeA skupia się na autach milicyjnych, a straż pożarna i pogotowie są zaniedbywane. Cieszę się, choć ostatnio krzywo patrze się na 125p bo wczoraj się dowiedziałem, że Fiat mojego dziadka, którego chciałem odkupić "dla potomności", rok temu pojechał na złom.
Malarz84, zdjęcia mówią, że IFA jednak będzie z czarnym wnętrzem :) rafal dajbor, dzięki za przypomnienie, jutro wyjeżdżam, w "bratnie kraje", może zdążę kupić :ok3
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

tomatek93, swoją drogą racja co do wydań specjalnych. Jedna przedstawicielka Pogotowia Ratunkowego, jeden przedstawiciel Straży Pożarnej, jeden przedstawiciel komunikacji miejskiej, a MO aż trzy sztuki. No ale.... aby do rana i do kiosku po IFĘ! :ok3
Awatar użytkownika
Malarz84
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 203
Rejestracja: 2009-11-07, 15:51
Lokalizacja: RSA

Post autor: Malarz84 »

rafal dajbor dzięki za obszerną odpowiedź dot. gabloty, mam bardzo podobne cele względem gabloty jak ty, właśnie o to również mi chodzi, aby piękne modele były ozdobą wnętrza.
tomatek93 Wartburg 311 Cabrio także miał być z czarnym wnętrzem :)
Kliknij tu
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Malarz84, bo na szczęście te modele nie są pokraczne, ale jak pisałem naprawdę ładne. Co do IFY - już za parę godzin wszystko będzie jasne. :devil3
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Malarz84 pisze:Wartburg 311 Cabrio także miał być z czarnym wnętrzem
Faktycznie :lol:
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Malarz84
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 203
Rejestracja: 2009-11-07, 15:51
Lokalizacja: RSA

Post autor: Malarz84 »

Witam. Ifa jest już u mnie, piękny model i ma partnera, szczególnie w postaci bordowej
F9 Limousine :) Wnętrze czarne, także tym razem pokrywa się z zapowiedzią. Modelik bardzo ładny, wykonanie na 5-


Obrazek



W gazetce zapowiedź Fiata 125p MO:
Obrazek



oraz zapowiedź ARO 240, proszę bardzo:
Obrazek
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Witam, ja już też mam IFĘ F9 Cabrio i już się cieszę na myśl, jak ładnie będzie wyglądać - jak mówi Malarz84, - obok swojej koleżanki Limousine w planowanej gablocie. :devil3 Nie obyło się jak to często bywa bez kleju kropelka - tym razem odpadał cały tylny zderzak, ale po wykonaniu naprawy w moim domowym, KAPowym "warsztacie" model jest na piątkę. Zapowiedź milicyjnej stodwudziestkipiątki z gazetki wielce obiecująca, no a już za tydzień, 20 lipca te oczekiwania zweryfikuje rzeczywistość.
Awatar użytkownika
Janek125p
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 230
Rejestracja: 2009-11-12, 15:41
Lokalizacja: Zator
Kontakt:

Post autor: Janek125p »

Musze Miec Tego Fiata
Obrazek
Jak Sie Bawic ,To Sie Bawic Turbo Wstawic-Fiat 125p 2.0 Gtj Turbo Initial D
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Janek125p pisze:Musze Miec Tego Fiata
Hehe, chyba pośród kolekcjonerów KAP nie ma nikogo, kto powiedziałby "nie muszę mieć tego Fiata" :devil3
Adam
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 303
Rejestracja: 2007-09-20, 21:05

Post autor: Adam »

Mnie już to zaczyna wkurzać...Nie mogli wymyślić czegoś innego niż kolejne auto milicyjne :?: Wpadli by na jakiś inny pomysł niż pchać kolejne auto milicji...
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Adam, trzeci radiowóz JESZCZE cieszy, ale tak naprawdę masz dużo racji. Przewaga MO w wydaniach specjalnych zaczyna być nadmierna. Jak wspominałem wyżej: Pogotowie ratunkowe - sztuk 1. Straż Pożarna - sztuk 1. Komunikacja Miejska - sztuk 1, a MO aż 3 sztuki. Też mam nadzieję, że w kolejnych wydaniach specjalnych doczekamy się ciekawszych eksponatów w tej kolekcji, niż kolejny milicyjny radiowóz. Ale póki co znany mi z dzieciństwa z ulic i dróg milicyjny Fiat cieszy. :faja
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

U mnie również zagościła we środę IFA cabrio, ale pisze teraz bo właśnie wróciłem z bratniej Rumunii :lol: Model naprawdę fajny, na pierwszy rzut oka zrobiony znacznie lepiej od swojego "zamkniętego" brata :ok3
Miejmy nadzieję, że nadjeżdżający Fiat nas nie rozczaruje :lol:
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
Awatar użytkownika
mac_kaw
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2008-04-01, 16:57
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Post autor: mac_kaw »

rafal dajbor pisze:
Janek125p pisze:Musze Miec Tego Fiata
Hehe, chyba pośród kolekcjonerów KAP nie ma nikogo, kto powiedziałby "nie muszę mieć tego Fiata" :devil3
Ja jestem :D Nie muszę i nie bedę miał tego 125p.
Gdańskie Ikarusy na zawsze żywe w sercach pasjonatów !

1981-2009 [*]
ODPOWIEDZ