Pasy bezpieczenstwa w Warszawie

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korabol
-#Junior
-#Junior
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-15, 16:44
Lokalizacja: LTM / UK

Pasy bezpieczenstwa w Warszawie

Post autor: korabol »

Koledzy mam pytanie od kiedy i czy były fabrycznie montowane pasy bezpieczeństwa w Warszawach?
Tak się zastanawiam bo mam w swojej ale nie wiem czy muszę je mieć bo mi po prostu nie podobają się.
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

fabrycznie były montowane bez dwóch zdań, najpierw samochody były przystosowane, otwory montażowe w słupku i tunelu, około 1970 roku, potem już wszystkie pasy miały bodajże od 1971 roku. to czy musisz mieć pasy czy nie zalezy od tego w którym roku był zarejestrowany samochód, wydaje mi się że od 1971 (pewny nie jestem) był ustawowy obowiązek montowania pasów w samochodach. W warszawach z 1973 roku pasy były i na pewno w tym roku obowiązek taki już istniał.
michtal18
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 70
Rejestracja: 2011-10-02, 12:11
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: michtal18 »

Dz.U.2003.32.262
Warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia. Rozdział 2 Wyposażenie
7. w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa:
a. na przednich siedzeniach - stosuje się do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1971 r., i do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1995 r.,
b. na siedzeniach innych niż przednie samochodu osobowego, skierowanych do przodu; warunek stosuje się do samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r.;
przepisów lit. a i b nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym;
8. w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do:
a. przednich siedzeń w samochodach osobowych, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu:
- 30 czerwca 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 1400 cm3,
- 31 grudnia 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej od 1000 cm3 do 1400 cm3,
- 30 czerwca 1972 r. - pozostałych,
b. siedzeń innych niż przednie - w samochodach osobowych zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1993 r.,
c. siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa - zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r.
syrena103
-#Junior
-#Junior
Posty: 142
Rejestracja: 2009-09-03, 00:59
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: syrena103 »

Żeby wszystkie pytania zwłaszcza te o rejestrację zabytków miały tak konkretne odpowiedzi :ok3
Awatar użytkownika
grobus
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2008-02-27, 20:41
Lokalizacja: świdnica

Post autor: grobus »

Ja bym zdjał i juz, kto to sprawdzi w wawie czy maja byc :ok3 I dlatego sie ciesze ze w mojej wawie nie ma i jezdze legalnie bez pasów :lol:
OLO
-#Junior
-#Junior
Posty: 150
Rejestracja: 2011-11-17, 22:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: OLO »

A jak wyglada przewożenie dzieci w fotelikach jeśli w samochodzie z tyłu nie ma pasów. (załóżmy że są punkty mocowania pasów statycznych)
ODPOWIEDZ