gazniki w warszaiwie 223 jakie typy??

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
kjan5
-#Junior
-#Junior
Posty: 169
Rejestracja: 2010-11-12, 10:37
Lokalizacja: wilków k/Mogielnica

gazniki w warszaiwie 223 jakie typy??

Post autor: kjan5 »

w mojej wawce rocznik 1973r. jest gaźnik Ikov i brakuje filtra.
Po remoncie s21 bede chciał zakupić nowy gażnik i nie wiem jaki wybrać ikov czy weber?...
i jaki filtr powietrza? taki żukowski czy taki bardziej puszkowy z nakładką?
Syrenki da sie kochać;-)
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Oryginalnie Jikov i filtr jak w Żuku (płaski) ale ta "rura" ciepłego powietrza musi być z prawej strony filtra a nie z tyłu.
Co do eksploatacji to na Jikovie powinna trochę mniej palić a na Weberze chyba będzie mocniejsza... mało jeżdżę i nie przekładałem gaźników... piszę na podstawie rozmów z kolegami i jazdą różnymi autami z tymi silnikami i gaźnikami.
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

racja, uzupełniając - do ikova potrzeba taką przejściówkę z okrągłego wylotu gaźnika na mocowanie filtra. filtr ma 4 otwory na śrubki. Weber pasuje bez niczego ale z kolei kolektor inny. co do tego który lepszy to ile ludzi tyle opinii....
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Ikov miał mokry filtr powietrza w zasadzie taki jak na G35.
Ale widziałem też mocowany z boku z ryrą i nakładka jak w Żuk Nysa.
motomania na luzie
kjan5
-#Junior
-#Junior
Posty: 169
Rejestracja: 2010-11-12, 10:37
Lokalizacja: wilków k/Mogielnica

Post autor: kjan5 »

właśnie coś mi tu by żukowski filtr nie pasował i fatowski bo mam fiata i tam jest prostokątny a u mnie na Jikowie nie ma przejściówki tylko jest okrągłe zakończenie.
a wy jaki macie w wawkach? ja mysle na weberem. zresztą kupie taki który bedzie łatwiej zdobyć nowy. 8)
Syrenki da sie kochać;-)
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Weber jest odbiegnięciem od orginału ( nie te lata) :devil3
Ale napewno się sprawdzi. :ok3
motomania na luzie
kjan5
-#Junior
-#Junior
Posty: 169
Rejestracja: 2010-11-12, 10:37
Lokalizacja: wilków k/Mogielnica

Post autor: kjan5 »

To może ktos ma łącznik filtra powietrza do Jikov'a ?? :D chętnie zakupie :piwo:
Syrenki da sie kochać;-)
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

http://www.eter-mot.com/default.asp?kat ... pro=397656

nie mieszajcie, w ikovie były mokre filtry powietrza do około 70 roku, ale zupełnie inne jak w G-35, popatrzeć w książkę trzeba. Potem były podobne do fiatowskich, ale nie od zuka, zuk ma otwór na gaźnik wycięty z innej strony, on nie jest symetryczny, żukowska puszka będzie zahaczała o wysoki korek wlewu oleju, oryginalna warszawowska nie, będzie przesunięta w bok. Z mocowaniem tej fiatowskiej obudowy na ikovie za pomocą redukcji która pokazana jest w linku trzeba uważać, bo ona nie może trzymać się tylko na gaźniku. Ona jest mocowana jeszcze od spodu do kolektora wydechowego, wiekszosć ludzi to olewa. Efekt jest taki ze po jakimś czasie w wyniku drgań ciężkiej puszki na małym gaźniku gaźnik pęknie na pół w okolicach przepustnicy- przerabiałem 140km od domu. Jeżeli ikov to polecam cierpliwie poszukać mokrego filtra, to jest dobre rozwiązanie i bardzo fajnie brzmi przy dodawaniu gazu...
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Ja na mokrym nie jeździłem to nie wiem jak brzmi. Dla mnie lepsze rozwiązanie jest mniej obsługowe - wyjmujesz-wywalasz-wkładasz nowe a nie wyjmujesz-wylewasz-rozbierasz-myjesz-zalewasz :)
Mam ten duży filtr (suchy) i ćwiczyłem rozkręcanie się gaźnika :) - nie był przykręcony do kolektora... i nie jest nadal - inny patent mam.
Jeszcze jedno ćwiczyłem przy Jikovie - zacinanie przepustnicy na osi i nie schodzenie z obrotów.
--o00o----'(_)'----o00o--
kjan5
-#Junior
-#Junior
Posty: 169
Rejestracja: 2010-11-12, 10:37
Lokalizacja: wilków k/Mogielnica

Post autor: kjan5 »

http://moto.allegro.pl/warszawa-m20-223 ... 90324.html czy taki filtr jest kompletny do wawki z 1973 z silnikiem górnym ?
Syrenki da sie kochać;-)
ODPOWIEDZ