wyważanie kół

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
jacoslav
Posty: 24
Rejestracja: 2010-10-28, 23:25
Lokalizacja: dolnośląskie

wyważanie kół

Post autor: jacoslav »

Proszę mnie oświecić czy w Warszawie kola powinno się wyważać? Prędkość podróżna 60-70 km/h. Wymienialem felgi w związku z czym nastąpila przekladka opon i wulkanizatorzy w dwóch różnych warsztatach sugerowali abym dał sobie spokój z wyważaniem bo i tak efekt będzie mierny a koło straci na efekcie wizualnym. Odchylenia w pomiarach są dość spore a drgania na kierownicy pojawiają się już przy 50 km/h (zawiesznie robione). Czy faktycznie tak ma być czy po prostu spece poszli na latwiznę? Proszę o informacje. Pozrawiam.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Mi to samo mówili jak wymieniałem na nowe opony w Syrenie ale i tak dałem wyważyć dla własnego spokoju.
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

ja u siebie wywarzyłem, to jest tak że warszawa ma tendencję do drgania podczas jazdy mniejszego lub więkrzego, najczęściej wiaże się to z drganiami wału, kilka osób się z tym męczyło albo w dalszym ciągu męczy. Jeżeli do tego dojdą niezważone koła to będziesz się ciągle zastanawiał co to bije. Prędkość 60km/h będziesz i tak pewnie musiał zwiękrzyć bo Cię tiry rozjadą, a w okolicach 90km/h to trzeba wyważyć bo wielkie koła będą biły jak nie wiem. Ja aż takim estetą nie jestem żeby mi ciężarki przeszkadzały, a jest względny spokój-pukico :-)
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Wyważa się jak najbardziej! Jak ci wyjdą duże niewyrównoważenia (np 185 i 120 lub podobne), to należy spuścić powietrze, obrócić oponę względem felgi, napompować i sprawdzić. Jak wyjdzie poniżej 100 gram, to możesz już nabijać ciężarki. Takie niewyrównoważenia powoduje też dętka, która obowiązkowo musi być przed wsadzeniem natarta talkiem lub mąką kartoflaną, aby przy pompowaniu dobrze się ułożyła w oponie i nie powodowała po kilku kilometrach nowego niewyrównoważenia powodem przemieszczenia w oponie.

Ten co ci radzi olać wyważanie powinien dostać po dupie, bo skoro ja czuję w maluchu różnicę przed i po wyważeniu, w Syrenie, to już nawet nie wspomnę - koła przestały się odrywać od ziemii, to co dopiero w Warszawie, która ma jeszcze cięższe całe koło?

Wyważ te koła, pilnuj majstra, żeby dobrze to zrobił, niech nabija nawet 5 gram i niech nie pier***li, że to zepsuje jakiś tam efekt wizualny... Chyba nie chcesz niebawem zmieniać łożysk w piastach i w moście, co???

(Piszę to, bo w tym siedzę)
...po prostu Zipa
jacoslav
Posty: 24
Rejestracja: 2010-10-28, 23:25
Lokalizacja: dolnośląskie

wyważanie kół

Post autor: jacoslav »

Dzięki serdeczne za info. Spece mieli jedyny argument, że w latach 50-60 się nie wyważało się kół wogóle. A że teraz można to już nie ma dla nich żadnego znaczenia...
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

proponuję zmienić fachowców.....
ja podjechałem do prawdziwego mistrza Syreną i nie było gadki....
jak jeździłem Maluchem 10 lat temu to fachmany tez mi mówiły jak się zapytałem o wyważanie, że w Maluchu się tego nie robi....
a robi się.... dla wlasnego bezpieczeństwa i dla trwałości opon i zawieszenia....
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Wyważenie napewno nie zaszkodzi. Ja zawsze wyważam, nawet w przyczepce (bez wyważenia przy 90-100 stukała w dyszel :)). A jeśli chodzi o drgania, to może, ale nie musi być od wyważenia. Moga być poprostu krzywe felgi, opony, stare opony z czasów PRL, gdy nie przykładano się do jakości. I wyważenie nic tu nie pomoże.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Wyważyć możesz ale może to w ogóle nie pomóc jeśli masz stare opony już umęczone i felgi wiadomo jakie są po tylu latach. Ale wyważać :)
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

durnoty gadaja, az dziwne ze nie chcieli zarobic- ja w syrenie mam wywazone kola na klejone odwazniki od wewnetrznej strony takze nic z zewnatrz nie widac ze lepione
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Ja oddałem felgi do prostowania, później oczywiście wyważanie- widać różnicę. Ale trzeba przyznać, że takie zabiegi trochę kosztują.
ODPOWIEDZ