POLITYKA PRYWATNOŚCI
www.syrena.nekla.eu FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
wyważanie kół
Autor Wiadomość
jacoslav 

Wysłany: 2012-05-28, 22:31   wyważanie kół

Proszę mnie oświecić czy w Warszawie kola powinno się wyważać? Prędkość podróżna 60-70 km/h. Wymienialem felgi w związku z czym nastąpila przekladka opon i wulkanizatorzy w dwóch różnych warsztatach sugerowali abym dał sobie spokój z wyważaniem bo i tak efekt będzie mierny a koło straci na efekcie wizualnym. Odchylenia w pomiarach są dość spore a drgania na kierownicy pojawiają się już przy 50 km/h (zawiesznie robione). Czy faktycznie tak ma być czy po prostu spece poszli na latwiznę? Proszę o informacje. Pozrawiam.

Magister 
marcin459

Wysłany: 2012-05-28, 22:40   

Mi to samo mówili jak wymieniałem na nowe opony w Syrenie ale i tak dałem wyważyć dla własnego spokoju.
http://syrena.gminanekla....ighlight=#62854
Syrena R20 i remont
http://syrena.gminanekla....ighlight=#68812
http://syrena.gminanekla....opic.php?t=8762

Paderewsku 
młody syreniarz
1951-1973

Wysłany: 2012-05-29, 06:45   

ja u siebie wywarzyłem, to jest tak że warszawa ma tendencję do drgania podczas jazdy mniejszego lub więkrzego, najczęściej wiaże się to z drganiami wału, kilka osób się z tym męczyło albo w dalszym ciągu męczy. Jeżeli do tego dojdą niezważone koła to będziesz się ciągle zastanawiał co to bije. Prędkość 60km/h będziesz i tak pewnie musiał zwiękrzyć bo Cię tiry rozjadą, a w okolicach 90km/h to trzeba wyważyć bo wielkie koła będą biły jak nie wiem. Ja aż takim estetą nie jestem żeby mi ciężarki przeszkadzały, a jest względny spokój-pukico :-)

zzr2320 

Wysłany: 2012-05-29, 12:17   

Wyważa się jak najbardziej! Jak ci wyjdą duże niewyrównoważenia (np 185 i 120 lub podobne), to należy spuścić powietrze, obrócić oponę względem felgi, napompować i sprawdzić. Jak wyjdzie poniżej 100 gram, to możesz już nabijać ciężarki. Takie niewyrównoważenia powoduje też dętka, która obowiązkowo musi być przed wsadzeniem natarta talkiem lub mąką kartoflaną, aby przy pompowaniu dobrze się ułożyła w oponie i nie powodowała po kilku kilometrach nowego niewyrównoważenia powodem przemieszczenia w oponie.

Ten co ci radzi olać wyważanie powinien dostać po dupie, bo skoro ja czuję w maluchu różnicę przed i po wyważeniu, w Syrenie, to już nawet nie wspomnę - koła przestały się odrywać od ziemii, to co dopiero w Warszawie, która ma jeszcze cięższe całe koło?

Wyważ te koła, pilnuj majstra, żeby dobrze to zrobił, niech nabija nawet 5 gram i niech nie pier***li, że to zepsuje jakiś tam efekt wizualny... Chyba nie chcesz niebawem zmieniać łożysk w piastach i w moście, co???

(Piszę to, bo w tym siedzę)

jacoslav 

Wysłany: 2012-05-29, 15:19   wyważanie kół

Dzięki serdeczne za info. Spece mieli jedyny argument, że w latach 50-60 się nie wyważało się kół wogóle. A że teraz można to już nie ma dla nich żadnego znaczenia...

Mariusz 

Wysłany: 2012-05-29, 17:50   

proponuję zmienić fachowców.....
ja podjechałem do prawdziwego mistrza Syreną i nie było gadki....
jak jeździłem Maluchem 10 lat temu to fachmany tez mi mówiły jak się zapytałem o wyważanie, że w Maluchu się tego nie robi....
a robi się.... dla wlasnego bezpieczeństwa i dla trwałości opon i zawieszenia....
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.

Yanosik 
ZasmarkanySzcurekBuc

Wysłany: 2012-05-30, 09:14   

Wyważenie napewno nie zaszkodzi. Ja zawsze wyważam, nawet w przyczepce (bez wyważenia przy 90-100 stukała w dyszel :) ). A jeśli chodzi o drgania, to może, ale nie musi być od wyważenia. Moga być poprostu krzywe felgi, opony, stare opony z czasów PRL, gdy nie przykładano się do jakości. I wyważenie nic tu nie pomoże.
Yes, I'm workin' all the time.

PawelOlesno 
Syrena 104 '68

Wysłany: 2012-05-30, 13:42   

Wyważyć możesz ale może to w ogóle nie pomóc jeśli masz stare opony już umęczone i felgi wiadomo jakie są po tylu latach. Ale wyważać :)

sereniarz(atom1) 
blue & white top

Wysłany: 2012-05-30, 15:04   

durnoty gadaja, az dziwne ze nie chcieli zarobic- ja w syrenie mam wywazone kola na klejone odwazniki od wewnetrznej strony takze nic z zewnatrz nie widac ze lepione

Mateusz 

Wysłany: 2012-05-30, 19:29   

Ja oddałem felgi do prostowania, później oczywiście wyważanie- widać różnicę. Ale trzeba przyznać, że takie zabiegi trochę kosztują.

Odpowiedz do tematu