Kontrolka świateł drogowych

schematy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaaamil
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2010-02-05, 21:11
Lokalizacja: Sulęcin

Kontrolka świateł drogowych

Post autor: Kaaamil »

Chciałbym się dowiedzieć jak powinna być podłączona kontrolka do długich świateł w Syrenie. Muszę mieć podłączone coś najwyraźniej źle, bo kontrolka zapala się od razu po włączeniu zapłonu i świeci się cały czas, nie reaguje na zmianę świateł, co jest nie tak?
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

widocznie jest podłoczona do zapłonu albo zamieniona z oprawka i wsadzona w to miejsce oprawka od podsiwietlenia zegarów , ta kontrolka powinna być podłączona do kabli które idą z przełącznika na lampy przednie z napięcię na światla długie
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

najszybciej podczep sie pod włącznik krtótkie długie ;) jak masz tak jak ja że buda po 77 a tablica wskaźni ków starego typu tol można jeszcze doczepić kontrolkę swiateł krótkich na desce ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Kaaamil
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2010-02-05, 21:11
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Kaaamil »

Oprawka na pewno nie jest pomylona, bo do podświetlenia zegarów są 2 oprawki po bokach zegara i działa po włączeniu świateł i przełączeniu włącznika podświetlenia zegara, czyli ok :) Kolor przewodu idącego do tej kontrolki jest taki sam, jak idzie do podświetlenia( żółty z czarnym paskiem) ale kontrolka świeci się niezależnie od podświetlenia- cały czas od włączenia zapłonu... Przy przełączniku krótkie-długie nie ma nawet takiego przewodu żółtego, a wchodzi on do wiązki i nie bardzo mogę dojść, gdzie on jest podłączony... :>
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

to pociagnij nowy kabel od kostki lewej przedniej lampy do budy przy zegarach i będzie ok , przyczyną takiego działania jest albo fakt ze ktoś coś modził albo gdzieś sie kable zwarły i z mostkowały i idzie cały czas napięcie , a powiedz mi czy sama zmiana krótkie długie działa poprawnie ??
Awatar użytkownika
Kaaamil
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2010-02-05, 21:11
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Kaaamil »

Dobrze, tak zrobię. Nie jestem w stanie określić, czy ktoś coś kombinował przy elektryce :D Zmiana świateł z krótkich na długie i odwrotnie działa bez zarzutu 8)
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

jesli już masz coś kombinować to zrób to uczciwie
jak mnie pamięci nie myli [ksiązke mam ale nie w domu]
któryś z bezpieczników w skrzynce jest też odpowiedzialny za DŁUGIE
ZNAJDZ TEN BEZPIECZNIK I PRZEWODEM [KROS] PODŁĄCZ TĄ LAMPECZKĘ
bedzie krótki przewód i mała maniana
kombi
ODPOWIEDZ