Wakuometryczny wskaźnik złużycia paliwa WWZP-1 Merea-KFM

schematy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Wakuometryczny wskaźnik złużycia paliwa WWZP-1 Merea-KFM

Post autor: anabol »

Ostatnio udało mi się zakupic na alledrogo wakuometr i zastanawiam się czy da rade go zamontować w syrenie, może ktoś ma coś takiego zamontowanego?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
BodzioBoston
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2010-08-04, 21:47
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: BodzioBoston »

je też podobny kupiłem i mam zamiar założyć, ale to jak się za remont zabiorę. A gadżet fajny moim zdaniem do tego jescze mam obrotomierz od trampka, zegarek i woltomierz. wszystko będzie załozone pod zegarami woda paliwo w osobnej obudowie. Więc kolego ty też zakładaj
WSK 175 '73
Komar 3 '75r
croma '07r
voyager '12
golf II '91
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

A no właśnie a ktoś wie jak go podłączyć? żeby dobrze wskazywał złużycie paliwa?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
BodzioBoston
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2010-08-04, 21:47
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: BodzioBoston »

Najlepiej pod kolektor ssący. miałem kiedyś taki wskaźnik w maluchu i był tak podłączony i działał. Tylko, że do maluchów były takie podkladki pod gaźnik z wyjściem na wakuometr, a do syreny trzeba samemu podłubać
WSK 175 '73
Komar 3 '75r
croma '07r
voyager '12
golf II '91
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

yhm a np, co wkręcić w ten kolektor? moze byc dysza gazowa? bo nie mam tej drugiej części
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Coś mi się zdawa ze w Syrenie sa całkiem inne parametry podcisnienia niż by wakuometr potrzebował.
Był przewidziany dla 4taktu :devil3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
BodzioBoston
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2010-08-04, 21:47
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: BodzioBoston »

cokolwiek na co da się założyć węzyk od wskaźnika. jak podłączysz to daj znak-sygnał jak to chodzi, bo słyszałem różne opinie, że to zbyteczny gadżet. Bo dwusów na wolnych nierówno pracuje, bo i tak dużo syrena pali. ale tak czy siak i tak to założe bo lubie mieć wszystkie warunki pracy silnika pod kontrolą
WSK 175 '73
Komar 3 '75r
croma '07r
voyager '12
golf II '91
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

A jak wygląda króciec do węzyka w tym wakumetrze? Nie jest zaślepiony z takim wystającym drutem? Mialem kiedyś coś takiego w FSO 125P LUX. I tam mialem takie własnie "zaślepienie". Podobne zaslepiony króciec był przy kolektorze ssącym lub na przewodzie do serwa. Nie kojarze dokładnie i nie mam pojęcia po co te zaślepki (może jakiś filtr)? Jak jest zwykła rurka, to ja bym się wwiercił w kolektor ssący, nagwintował i wkręcił podobny króciec. Połączył węzykiem i gitara. Jak będzie działać? Pozyjemy - zobaczymy :)
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
OLO
-#Junior
-#Junior
Posty: 150
Rejestracja: 2011-11-17, 22:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: OLO »

Dysza stabilizuje ciśnienie w membranie wskaźnika. Dzięki temu wskazówka porusza się wolniej i nie drga.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

odgrzewam kotleta, ktoś to zakładał już?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
ODPOWIEDZ