Kierownica Syrena

Aby nudno tu nie było

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

michalalex pisze:A ja mam inny plan. Mam dwie kierownice czarne. Jedna jest popękana, a druga w idealnym stanie. Z tej dobrej spróbuję zrobić formę, a z tej popękanej wyciągnąć metal, wyczyścić, bo jest zardzewiała i zalać na nowo żywicą poliestrową. Myślicie, że to się może udać?
===Spore trudności mogą wystąpić z przygotowaniem na tyle dokładnej formy pozwalającej na odpowiednio precyzyjne zatopienie metalowego szkieletu.
Jednym słowem ścianki mogą ci powychodzić różnej grubości.

Moim skromnym zdaniem najlepszym sposobem na przedłużenie życia popękanej kierownicy jest owiązanie jej białą izolacją np. od kabla słuchawki telefonicznej. Swego czasu był to popularnhy patent głównie wśród kierowców Starów i Nysek.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Jakbym nie miał nowej to pewnie bym tak zrobił, ale mam drugą nową. A białą zrobię jako bajer. Mam nadzieję, że nie skrzywdzę 104 białą kierownicą, zresztą zawsze można wrócić do oryginału. Oczywiście chciałbym sobie dorobić całe białe wyposażenie, może nawet na sprzedaż jak będę miał formy. Z formą sobie poradzę bo jestem rzeźbiarzem (raczej hobbystą, ale robię też różne rzeczy na zlecenie). Gorzej z żywicą bo nie miałem jeszcze tego w rękach, ale na innych forach widziałem, że ludzie odlewają z tego precyzyjne, malutkie figurki o skomplikowanych kształtach bez użycia próżni, to może kierownica też by wyszła. W tym plastiku są nawet takie dziurki. W tych miejscach opierały się elementy metalowe. Niestety tamtędy też lubi wchodzić woda i rdzewieć. Od tego popękała moja stara kierownica. Jak ktoś robi remont kierownicy to koniecznie powinien tamte miejsca zabezpieczyć.

[ Dodano: 2013-01-06, 18:46 ]
Jakub3 pisze:
Wielkie dzięki :D
KIEROWCA ma rację. W instrukcji obsługi Syreny 104 jest biała kierownica i listwy na tapicerce!!! Nie wierzę własnym oczom. Zrobię sobie tak w Syrenie! Zwłaszcza podobają mi się te listwy. Może to było tak, że wkładali co było.
Syrena 104, Syrena Bosto
ODPOWIEDZ