Kultowe Auta PRL

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Ja powiem tak: Melex i Stratopolonez - w przypadku obydwu polskich samochodów ja mówię "nareszcie". Plotki o nich chodziły od dobrych 2 lat. No i w końcu będzie po plotkach. :grinser Co do reszty - miło, fajnie, ciekawie, aczkolwiek bez fajerwerków. :P Ford Fiesta - cieszę się na pół, a nawet ćwierć gwizda, jak przy każdym modelu zachodnim w KAP. :/
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

rafal dajbor, no to widzę że jesteś tak jak ja nastawiony na modele typowo wyprodukowane w Polsce. Ten ford to typowa zapchaj dziura.
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Stratopolonez mnie zaskoczył! Spodziewałbym się teraz bardziej jakiejś Niewiadówki, a nie rajdówki. Melex cieszy o tyle, że jak to już zostało powiedziane Polski produkt (i z moich okolic :helm ) ZIŁ nie jest dla mnie szczególnym zaskoczeniem. Można się było spodziewać, że po długiej przerwie dostaniemy jakiegoś ruska. ARO cieszy o tyle, że zawsze z przyjemnością na półkę stawiam autko Rumuńskie, których jest niestety w kolekcji tyle co kot napłakał. Dziwi mnie moskwicz, który praktycznie nie różni się niczym specjalnym od modeli 408 i 2140. Fiesta to ciekawy i zaskakujący modelik w kolekcji (jak chyba wszystkie zachodnie). Najbardziej bym chciał żeby była to wersja 3, ale fakt pojawienia się jej w 1989 r może moje marzenie przekreślić :/
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Lesiu, - może nie jestem aż tak specjalnie nastawiony na polskie, ale jednak wiadomo, że w polskiej wersji tej kolekcji winno być jak najwięcej polskich, a poza tym w przypadku tych dwóch modeli (Melexa i Stratopoloneza) chodziło mi głównie o to, co napisałem, czyli o krążące już nie od miesięcy, ale od lat po wszelakch forach (z tym naszym włącznie) nieustające dociekania typu "będzie - nie będzie". Przecież bywały już pogłoski, że Melexa ma wcale nie być, a plotki o jego obecności w KAP wynikły z pomylenia podobnie brzmiących nazw "Melex" i "Melkus". A Stratopolonez z kolei także był wielokrotnie oczekiwany, ale na którymś forum (nie wiem czy nawet nie na tym, ale nie chce mi się drobiazgowo szukać) pojawiło się jakiś czas temu info, że ktoś tam pisał do DeA i otrzymał odpowiedź, że żadne modele samochodów rajdowych nie są w kolekcji przewidywane.... A tu przecieki Sroczki (dotychczas zawsze trafne) stanowią przecięcie tych plotek. Mnie też zdziwił ten Moskwicz - przecież z rosyjskiej wersji kolekcji tyle jest ciekawych modeli do zaczerpnięcia. Czemu akurat to? No i gdzie wycofany (podobno z powodu jakiegoś błędu) Trabant 1.1?
Awatar użytkownika
robert skubis
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2008-04-30, 12:45
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: robert skubis »

W tej chwili kupiłem maskę.Ostrzegam! Maska nadaje się reklamacji.Ma takie braki w lakierze.W blistrze tego nie widać.A i tak była 1.Jeżeli dalsze części mają tak wyglądać to jest skandal.Miałem to składać ale po dzisiejszym elemencie"wysiadam".
ORMO
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

rafal dajbor, racja. Z tym Trabantem to zaczyna się robić już komedia. Pojawił się w zapowiedziach, zniknął i tyle go widzieliśmy. Liczę na jego szybki powrót. Tak teraz stwierdziłem, że zawsze w kolekcji jest jakiś model "przełomowy" po którym zaczynają pojawiać się naśladowcy. Przykładem może być garbus, po którym zaczęły pojawiać się modele zachodnie, o których nikt wcześniej nie śnił w tej kolekcji. Teraz pojawi się Simson Duo i to może być bakcyl do pojawienia się jemu podobnych. Myślę tu m.in. o Melexie, Microcarze, Velorexie itp małych autkach, co w zasadzie nie przypominają autek :ok3
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Tak przy okazji - Stratopolonez (o ile się ukaże, ale przecieki S7 są właściwie niezawodne) będzie drugim po Starze Papamobile modelem pojazdu, który powstał w jednym egzemplarzu. Taka ciekawostka. :P
loloza
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 67
Rejestracja: 2011-10-17, 12:53
Lokalizacja: debica

Post autor: loloza »

tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

rafal dajbor, nie zgodziłbym się z Tobą ponieważ była jeszcze Syrena Sport. Może jest to prototyp, ale jednak w 1 egzemplarzu zbudowany :P
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

tomatek93, racja! Zapomniałem! Jak widać wszedłem już w początki sklerozy. :P :devil3 Dzięki za uzupełnienie. :ok3
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

Dziś ukazał się 1 numer Warszawy M-20 do składania. Więcej o modelu na stronie http://www.kolekcjawarszawam20.pl
Pozdrawiam :-)

Motofan
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

motofan500, a u Ciebie jest środa dzisiaj?
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
4dk0
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 286
Rejestracja: 2012-10-26, 17:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: 4dk0 »

Melex nareszcie :D czekałem bardzo na ten model ,Stratopolonez też bardzo cieszy a co do reszty modeli no to tak średnio :???:
Fiat Cinquecento 900 1994
Renault Megane II PH I Grand tour 1,5 dCi 2004
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Kolejny przeciek - ponoć wszystkie powyższe przecieki są nieaktualne, bo ktoś się podszywał pod Sroczkę. :P Czyli krótko mówiąc - czas pokaże. :helm
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

Jacek B., kupiłem to w czwartek wiec jak dla mnie tak
Pozdrawiam :-)

Motofan
ODPOWIEDZ