Warszawa kombi Szczecin

Zapytania i porady techniczne
Awatar użytkownika
KarolDG
-#Junior
-#Junior
Posty: 165
Rejestracja: 2007-06-01, 16:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: KarolDG »

Widzę że wersja z fpm przechodzi ewolucję..

Obrazek

A tak serio..Facet ma do sprzedania fajne autko, sprawdził na bank ceny w innych ogłoszeniach, nastawił się na szybki zysk, sądząc że przy 40k ofertach, jego 9k to jak darmo. A mnie jedyne co dziwi , to że mu nie zależy na tym czy to auto przetrwa zimę.

A kupujący? on ma gdzieś czy to muzealnik, miłośnik, czy jeszcze inny cwaniak. Ilość zer ma się zgadzać. :)
https://www.facebook.com/zbierto

Zbieramto ..czyli wszelkie zabytkowe graty ;)
rallyfan
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-05-13, 16:05
Lokalizacja: teraz Pl

Post autor: rallyfan »

syrena104bili pisze:jeśli wystawią , fakturę na nia to można będzie ja zerejestrować , bez większego problemu pewnie , ale jak dla mnie to jest bomba i nie oszukujmy sie w tych pieniądzach nic lepszego sie nie znajdzie
Zdziwiłbyś się. U kuzyna był jakiś miesiąc temu gość który chciał puścic warszawę sedana za 4 czy 5 tyś nie euro a zł, auto jezdne wyglądające nie gorzej niż nówki z allegro z papierdami przeglądem i OC. Po prostu potrzebował na gwałt kasy,k niestety kuzyna nie było wtedy w Polsce. Więc wszystko kwestia szczęścia.Kupił to gościu z sąsiędniej wsi i cieszy się nabytkiem.I takie sytuacje się zdarzają, sam w zeszłym roku miałem okazję kupić ładne auto ale decyzję trza podjąc w ciągu paru minut.Sorry za OT.
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

I jak tam koledzy, jest ktoś zainteresowany tą Warszawą.
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

wawka

Post autor: Marlon »

ja jestem zainteresowany,,, ale wyskoczył mi wyjazd za granice i mimo zaoferowanej pomocy kolegi kombiego nie mam jak tego tematu załatwić logistycznie bo dzis wyjezdzam. Zobaczymy jak wróce moze zmięknie i zejdzie troche z ceny,,, ale jest ryzyko ze za miesiąc bedzie wyglądała sporo gozej , jak myslicie ?
Fenomenalne Samochody Osobowe
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

syrena104bili pisze:jeśli wystawią , fakturę na nia to można będzie ja zerejestrować , bez większego problemu pewnie , ale jak dla mnie to jest bomba i nie oszukujmy sie w tych pieniądzach nic lepszego sie nie znajdzie
niby ze jak?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Marlon, myślę że dużo gorzej to już nie będzie wyglądała. Co miało na nią nasypać to już nasypało, a jeździć nie jeździ więc sól drogowa jej nie zagraża.
Bardziej martwiłbym się chcą ją kupić że po takim czasie może ktoś Ciebie uprzedzić.
Awatar użytkownika
krzemien323
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 431
Rejestracja: 2009-01-27, 20:51
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: krzemien323 »

Ten śnieg mu nie zaszkodzi. Zima nie jest taka zła, najgorsza jest sól. Widzę to po moim 125p, dla którego zabrakło już garaży. Nie jeżdżę nim po soli, ale też nie garażuję go zimą. Rdza się nie rozwija w zastraszającym tempie jak to niektórzy tu opisują, że po zimie to nie będzie już co zbierać.

Co do rejestracji to wg. mnie pozostaje tylko kupić gdzieś "ramę" z papierami...
Obrazy samochodów na zamówienie.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

motonita pisze:
syrena104bili pisze:jeśli wystawią , fakturę na nia to można będzie ja zerejestrować , bez większego problemu pewnie , ale jak dla mnie to jest bomba i nie oszukujmy sie w tych pieniądzach nic lepszego sie nie znajdzie
niby ze jak?
no na zabytek , przecierz sam mówiłeś , że jak jest umowa kupna sprzedaży lub akt wałasność, to można zarejestrować bez papierów , a jeśli to kompis to może wystawić fakturę tak jak na każdą rzecz którą sprzedają a jak masz fakture to tak jak by umowę kupna sprzedaży czy akt własność
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

syrena104bili pisze:
motonita pisze:
syrena104bili pisze:jeśli wystawią , fakturę na nia to można będzie ja zerejestrować , bez większego problemu pewnie , ale jak dla mnie to jest bomba i nie oszukujmy sie w tych pieniądzach nic lepszego sie nie znajdzie
niby ze jak?
no na zabytek , przecierz sam mówiłeś , że jak jest umowa kupna sprzedaży lub akt wałasność, to można zarejestrować bez papierów , a jeśli to kompis to może wystawić fakturę tak jak na każdą rzecz którą sprzedają a jak masz fakture to tak jak by umowę kupna sprzedaży czy akt własność
przepisy w tej kwestii są niejasne i niespójne, gdzieniegdzie (np. Kraków) stosują taką praktykę jak piszesz, ponadto wiem że tą kwestie bada już sąd administracyjny w Kielcach
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Musi być ciągłość umów i tyle.
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

Kozak90 pisze:Musi być ciągłość umów i tyle.
na końcu tego wątku wrzuciłem link, przeczytaj a nie będziesz już tak pewny:
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... c&start=15
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Maciekb pisze:
Kozak90 pisze:Musi być ciągłość umów i tyle.
na końcu tego wątku wrzuciłem link, przeczytaj a nie będziesz już tak pewny:
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... c&start=15

Ostatnio przerabiałem temat już po raz trzeci. Więc jeżeli bez zasiedzenia (czyli sądu) to musi być ciągłość umów. nie masz dowodu do auta to nie masz potwierdzenia ,że ktoś jest właścicielem auta. A od innej osoby kupić nie mozesz (czyli tej co nie widnieje w dowodzie). To tak jakby sąsiad sprzedał Twoje auto jak byłbyś w robocie. Więc tak jak piszą w tym linku co dałeś. Albo sąd (zasiedzenie) albo ciągłość umów. Jeżeli dowód zaginał to wtedy zaświadczenie o rejestracji z danego wydziału komunikacji gdzie auto jest zarejestrowane. Żeby uzyskać takie zaświadczenie musisz udowodnić ,że jesteś właścicielem auta. więc w tym celu musi być ciągłość umów.

W celu wyjaśnienia : poprzez ciagłość umów rozumiem umowy pomiędzy właścicielem w dowodzie (lub w przypadku zgubienia dowodu "tego na kogo jest zarejestrowane auto") a Tobą.

A jeżeli auto nie posiada papierów wogóle i nie wiadomo kto był właścicielem to na zabytek tylko po zasiedzeniu sądowym.
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

a ten fragment zauważyłeś ? : "W naszej opinii, występuje pewna luka prawna, która w praktyce i przy przychylnym podejściu do tematu organu rejestracyjnego w osobie urzędnika, umożliwia rejestrację pojazdu bez tzw. ciągłości umów."

[ Dodano: 2013-01-27, 10:49 ]
jak może istnieć niezgodność pomiedzy umową a dowodem którego nie ma, § 4 ust. 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów (Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322, z późn. zm.) jest prawnie nie relewantny do sytuacji w której dowodu nie ma a zastępuje go oswiadczenie o nieposiadaniu dowodu
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

"W naszej opinii występuje pewna luka prawna..."

Jeżeli masz takie ukłądy w WYDZIALE KOMUNIKACJI ,że zarejestrują ci furę bo portalowi oldtimery.com tak się wydaje to tylko się ciesz i korzystaj na maxa. Bo u mnie w WK zasady są nieubłagane. Niestety co WK to inna interpretacja. Ja u siebie mam tak i koniec.
Awatar użytkownika
Maciekk
-#Junior
-#Junior
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-17, 09:45
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: Maciekk »

trzeba mieć szczęście do WK i tyle
Ja miałem auto sprowadzone z Niemiec, wszystkie umowy brakowało jedynie jednej części briefu którą u nas uważają za dowód rejestracyjny. Nie chcieli mi zarejestrować na żółte mimo że auto już było pojazdem zabytkowym (decyzja konserwatora + przegląd zabytkowy)
Powód - bo dla pojazdów rejestrowanych w Polsce po raz pierwszy są inne przepisy co oczywiście było nieprawdą. Na szczęście się udało ale niecierpie chodzić do mojego WK.
ODPOWIEDZ