pierwsze odpalenie po 11tu latach

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
krzysiek

pierwsze odpalenie po 11tu latach

Post autor: krzysiek »

co mam zrobic przed proba odpalenia mojego cacka, ktore nie bylo tyle czasu ruszane, na dole gaznika widze jakis olej albo cos takiego, podpiolem akumulator, cala elektryka w 100% sprawna ale boje sie dalej przekrecic kluczyk, zeby sie wszystko nie posypalo..., co radzicie???
Gość

Re: pierwsze odpalenie po 11tu latach

Post autor: Gość »

krzysiek pisze:co mam zrobic przed proba odpalenia mojego cacka, ktore nie bylo tyle czasu ruszane, na dole gaznika widze jakis olej albo cos takiego, podpiolem akumulator, cala elektryka w 100% sprawna ale boje sie dalej przekrecic kluczyk, zeby sie wszystko nie posypalo..., co radzicie???
Wykręcić świece i nalać nieco mieszanki, dopiero potem spróbować zakręcić, ale to króciutko. Wszystko byle silnik nie jechał na sucho.
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

wykręciś świece, wlać troche mieszanki, następnie pokręcić silnikiem za pomocą paska klinowego (pare ogrotów), tą całą czynność wolałbym wykonać pare razy,następnie wlej mieszanke od gażnika. Zakręć rozrusznikem tylko przez chwile. Jak paliwo z gażnika ci zassa, to dla pewności wlej go jeszcze raz do gaźnika i na tłoki. przekręć paskiem klinowym (pare obrotów). I rakręć rozrusznikem. Obyś nie miał pozapiekanych pierścieni.
Jogurt

re

Post autor: Jogurt »

najważniejsze żeby silnik nie szedł na sucho ! nawet możesz zrobić bogatszą mieszankę na początek, zamiast 30:1 np 20:1 a jak zapali to cieszyć się widokiem zakopconej okolicy :P
krzysiek

Post autor: krzysiek »

hehe:):) odpalila, tylko okazalo sie ze bezyny nie pompuje, pozatym chyba cala wyparowala bo w baku i przewodach sam olej :shock:
Mateusz

Post autor: Mateusz »

no to i ja sie pochwale. wczoraj maja 105l udalo sie odpalic, teraz do zrobienia zostala skrzynia i bedzie smigac :wink:
ODPOWIEDZ