Listwy boczne z Allegro

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ja też nie lubię wiecznego narzekania, że jest źle, nie ma pracy i w ogóle... Ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego jak jest. Teraz nie jest już zbyt dobrze - mamy duże bezrobocie, trudno założyć własną firmę, ale jak komuś się chce pracować to jakoś daje radę. Problemem jest to co będzie w przyszłości - odsetki od długu publicznego to 40 mld rocznie, czyli każdy obywatel musi wyłożyć ze swojego portfela 1000 zł rocznie. To by nie był problem, gdyby była szansa na spłacenie tego długu lub przynajmniej nie powiększanie. Niestety będzie coraz to gorzej i gorzej. W UE panuje w zasadzie socjalizm. Wydatki na socjal pokrywane są tak jak w Polsce z długu publicznego (w zasadzie to jest dług tylko fałszywy pieniądz, ponieważ nie istnieje realnie). W tych krajach mieszka mnóstwo emigrantów, którzy żyją wyłącznie z zasiłków. Nie trzeba być geniuszem, żeby przewidzieć, że pieniądze wkrótce się skończą. Jeżeli ta ludność, niezintegrowana ze społeczeństwem nie dostanie "swoich" pieniędzy to wyjdą na ulice i zaczną palić samochody jak to mają w zwyczaju. Na jedną rodzinę muzułmańską przypada 8 dzieci, na jedną rodzinę europejską 0,5 dziecka. Wkrótce w Europie będzie większość muzułmanów. Oni nie znają kompromisów, więc narzucą swoje prawa. Najprawdopodobniej dojdzie do wojny domowej. Jest to, jak pokazuje historia, najbardziej przewidywalny scenariusz - jeżeli w kraju w czasie kryzysu mieszkają różne niezasymilowane, duże grupy etniczne właściwie zawsze dochodzi do walk.
W tym czasie w Polsce rządzi była agentura wojskowa czasów PRL za pomocą swoich pachołków z PO i innych partii. Oczywiście krzyżują się wpływy różnych grup interesów, mamy demokrację fasadową, ale tym ludziom nie zależy na pełnej kontroli, ale na tym, żeby robić pieniądze. I dziwnym trafem różne Kulczyki, ludzie z PZPR, okrągłostołowcy mają się dzisiaj w Polsce bardzo dobrze. Oni dbają tylko o własne interesy i o interesy tych, którzy im płacą. Nie widać szans na poprawę.

Reasumując, czarna wizja przyszłości, którą dostrzega coraz więcej ludzi powoduje, że jesteśmy tym bardziej przygnębieni i narzekamy, mimo, że wciąż wydaje się, że w Polsce jest nie jest źle. Wydaje mi się, że gdyby była sytuacja odwrotna. Jest bardzo źle, ludzi niczego nie mają, wszystko trzeba dopiero zbudować, ale jednocześnie byłaby nadzieja, że z każdym miesiącem będzie coraz lepiej, coraz większe szanse na pracę, dobre wynagrodzenie, patrzylibyśmy zupełnie inaczej. Właśnie na tym etapie są Chiny. Niby wciąż jest to biedny kraj, ale rozwija się niezwykle dynamicznie. Ludzie mają coraz lepszą pracę. Są regiony, gdzie pensje dla wykwalifikowanych pracowników są wyższe niż w Polsce. Chińczycy nie mają powodów do zmartwień - ich kraj jest już potęgą, a będzie jeszcze większą. My niestety mamy słaby kraj, a wyjścia z kryzysu, a co gorsza jakiś szans na poprawę nie widać.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
adampaw1
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 66
Rejestracja: 2010-02-10, 20:16
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: adampaw1 »

Panowie,za robote sie wziasc a nie narzekac!!!Fajnie sie czyta te wasze posty i z boku patrzec i sie tylko posmiac z tego co piszecie,Biedronka itd,ja w moja juz ponad 13000 wlozylem i wszystko sam i pomalu doprzodu i dzieki takim ludziom jak NOR te cacka sie wykancza,jak ktos narzeka ze za drogo to niech za fiata 126p.sie bierze albo wcale!!!
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

s

Post autor: MaSa »

A ja dołączam się do słów kolegi kozaka skierowanych w stronę kierowcy- i dodam jeszcze fotkę z efektem przyklejania ,,listew z metra":
Obrazek

Można sobie ocenić samemu- chyba lepiej nie ma co żydzić 250zł na komplet nowych listew :grinser

A koledzie kierowcy gratuluję spaczonego poglądu na świat- typowe gadanie- że władza kradnie i mam ich w dupie i wogóle- prawda WŁADZA KRADNIE. Ale skoro ty jesteś inny to idź i zmieniaj świat- ciekawe co będziesz robił jak już dojdziesz do władzy?
bo ja mogę ci podpowiedzieć zagadką:

Widziałeś kiedyś grabie które odpychają od siebie- bo ja nie :smiech

A tak mimochodem- jakbyś u mnie pracując ciągle bawił się smartfonem czy innym sronem to napewno długo byś nie popracował.Tak narzekasz że na wschodzie mieszkasz i pracy nie ma? To zajmij się chociażby przywozem części do ruskich motocykli i samych motocykli zza wschodniej granicy- troszkę grosza na początek i jesteś w stanie utrzymywać zarobki na wysokim poziomie.
Ja nie narzekam mimo że aktualnie jestem na bezrobociu-pracuję we własnym garażu przy zabytkowych autach.staram się na tyle rozwinąć skrzydła z renowacją zabytków żeby jeszcze w tym roku zarejestrować działalność i pracować legalnie.
Ale pamiętaj- żeby zarobić trzeba się narobić
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

To co napisał Michalalex jest bardzo sensowne i prawdopodobne niestety większośc nie dostrzega tego, że ....
"W tym czasie w Polsce rządzi była agentura z czasów PRL za pomocą swoich pachołków z PO i innych partii"
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

zapomniał dodać ze za czasów PRL mniej było kar za byle gówno, i nie było strachu isć ulicą aby nikt Ci nie wbił noża w brzuch
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Marek.K. pisze:zapomniał dodać ze za czasów PRL mniej było kar za byle gówno, i nie było strachu isć ulicą aby nikt Ci nie wbił noża w brzuch
Chyba na odwrót - jeżeli mowa o kodeksie karnym, czy kodeksie wykroczeń - kary były surowsze, więcej ludzi siedziało w więzieniach (mówię o więźniach kryminalnych)... Ogólnie ludzie bali się milicji. Dotyczyło to zwłaszcza młodocianych sprawców, których się po prostu pałowało i był spokój. Dzisiaj to policja się się boi :smiech
Teraz mamy kodeks karny z 1997 roku, dość łagodny, napisany przez prof. Zolla, który mnie uczył prawa karnego. Nie tylko wysokość kar ma wpływ na przestępczość, ale jest to istotny czynnik. Na zakończenie mogę dodać, że najsurowszą karą nie jest już bezwzględne, dożywotnie pozbawienie wolności, ponieważ UE uznała to za karę nieludzką i okrutną...
Co ciekawe za usiłowanie zabójstwa w Polsce można sprawcę legalnie pozbawić życia w sytuacji kontratypu.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

michalalex pisze:Ogólnie ludzie bali się milicji. Nie tylko wysokość kar ma wpływ na przestępczość, ale jest to istotny czynnik. Na zakończenie mogę dodać, że najsurowszą karą nie jest już bezwzględne, dożywotnie pozbawienie wolności, ponieważ UE uznała to za karę nieludzką i okrutną...
Co ciekawe za usiłowanie zabójstwa w Polsce można sprawcę legalnie pozbawić życia w sytuacji kontratypu.
Nikczemni kryminalisci POWINNI byc karani smiercia bez wzgledu na rase czy wyznanie. Oko za oko zab za zab bo tak jest napisane w Biblii. Jezeli ktoxs wiec odbiera zycie innej osobie to powinien sie liczyc z utrata wlasnego. A nie ze idzie do pierdla gdzie dostaje zarcie i silownie na koszt spoleczenstwa. :klnie Za komuny nie bylo bezstresowego wychowania dzieki czemu mlodociani bandyci nie rozbijali samochodow palkami. Jakby milicjant przyjechal wpier... spuscil po czym ojciec poprawil kablem od zelazka to by sie odechcialo wyglupow. Teraz to gnojki manipuluja rodzicami jak marionetka ===== to nauczyciel sie "uwzial". Ja nawet nie osmielilbym sie powiedziec cos takiego do swojego Ojca...

Zwyklym spokojnym ludziom zylo sie lepiej. Kazdy mial prace blisko domu i pewne jutro. Np. moj Dziadek przepracowal bez przerwy od 46 do 91 z tego przez 20 w nieistniejacej juz "sprywatyzowanej" w 2000 roku cukrowni. Dla mnie tacy swiadkowie sa 1000 razy bardziej wiarygodni od prania mozgu fundowanego nam przez ipn. Zle mieli szukajacy dziury w calym wywrotowcy z ak i solidaruchy. Jestem z tego dumny ze z mojej rodziny nikt nigdy nie wstapil do solidarnosci. Gierek nabral kredytow tylko ile za tamte pieniadze powstalo mieszkan? Dla zwyklych ludzi -----dla klasy robotniczej. Obecnie tez sie w Polsce buduje ale lidle , brico marche kauflandy i apartamenty dla bogaczy 5000 wzwyz za m kwadratowy. Cholocie deweloperzy odbiora niedlugo nawet dzialki i skladziki. Nie mozna juz nawet po calym dniu pracy zajsc do sklepu i napic sie piwa na miejscu!!!!! Wszyscy zostalismy natomiast oblozeni obowiazkiem sortowania odpadow i oplat za wywoz nieczystosci naliczanych na podstawie zuzycia wody!!!!!! Takich jaj to za najglebszej komuny nie bylo od czasow Mieszka I. Robotnik jest traktowany jak mebel i zrodlo profitu. Po dwoch latach nie przedluzamy umowy i kopa. Przyjdzie nastepny frajer =====mlody z wyksztalceniem wyzszym znajomoscia niemieckiego 2 letnim stazem legitymacja rencisty ksiazeczka sanepidu prawem jazdy kat. C i uprawnieniem na dzwigi ====== do marketu na 3/4 etatu. Na czas okreslony. To nam wywalczyla s. Krwia robotnikow.
Dzisiaj w podobno cywilizowanym kraju nad Wisla najbardziej naglasnianym ostatnio przestepstwem jest dzieciobojstwo.
Kilkakrotnie zachodzila w ciaze trzymala martwe dzieci w lodowce a slubny niewiniatko ====o niczym nie wiedzial.
Za prowadzenie roweru po pijaku mozna dostac 2 lata. Za morderstwo dziecka teoretycznie 25 ale przeciez zaraz okaze sie ze to byl szok poporodowy i tysiac innych okolicznosci lagodzacych.

Szkoda slow. Jest to moj ostatni post w tym temacie ktory swoja droga zaczal sie od listew...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2013-05-13, 20:30 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 3 razy.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Marek.K. pisze:zapomniał dodać ze za czasów PRL mniej było kar za byle gówno, i nie było strachu isć ulicą aby nikt Ci nie wbił noża w brzuch
Kolego jesteś młody i poniekąd rozumiem Twój brak wiedzy o PRL ale jest tyle dostępnej literatury, że warto poczytać. Szkoda, że rodzice nie przekazali Tobie prawdy historycznej o tamtej epoce.

Na ulicach zapewne było bezpieczniej choć nie zawsze i nie wszędzie, prawo było surowe ,istniała kara śmierci. Przymusowa praca choćby w kamieniołomach powodowała u niektórych strach przed niewłaściwym zachowaniem.
Na ulicach można było za to dostać pałą od milicjanta albo nawet stracić życie -przykładem może być 18 letni Grzegorz Przemyk który świętował na ulicy zdanie matury.Został zapałowany na śmierć.
Obecnie wielu przestępców jest bezkarnych, kradną wiele razy i przeważnie sądy uznają to za wykroczenie i umarzają sprawę.
Policja zamyka a sąd wypuszcza, takie są realia. Robi się coraz bardziej niebezpiecznie.
Mamy coraz bardziej liberalne państwo. Władza Tuska akceptuje korupcję, bezprawie, wg mnie PO prowadzi putinowski styl władzy.

[ Dodano: 2013-05-13, 19:22 ]
KIEROWCA pisze:
michalalex pisze:W podobno cywilizowanym kraju nad Wisla najbardziej naglasnianym ostatnio przestepstwem jest dzieciobojstwo.
Kilkakrotnie zachodzila w ciaze trzymala martwe dzieci w lodowce a slubny niewiniatko ====o niczym nie wiedzial.
Pozdrawiam
Takie przypadki zdarzały się w PRL tylko kto mógł to nagłaśniać??? Nie było wolnej prasy ani TV. Władza podawała wygodne dla siebie komunikaty.
O wybuchu w Czernobylu dowiedzieliśmy się z Zachodniego Radia.
michalalex pisze: Co ciekawe za usiłowanie zabójstwa w Polsce można sprawcę legalnie pozbawić życia w sytuacji kontratypu.
Ale nikt kary śmierci nie wykonał od 1989 r./ jak się mylę popraw. Pewnie nawet nie ma już izb śmierci.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Mikrusiarz, przekazali, tylko jak człowiek żył zgodnie (nie był w parti) pracowął to mógł pozwolić na budowę domu, mógł ząłożyć własny sklep nie bło przekrętów na wiele milionów (afery hazardowe) ale jak mam czytać że dzięki okrągłemu stołowi mam taki dobrobyt w kraju ze cena maszyn, nawozów po wejsciu do unii poszła 200% do góry, a cena zboża pozostała taka sama, molochy istnieją, małe mleczarnie wygineły, kiedyś (1995 około ) było 113 rolnikó co zdawało mleko do mleczarni, teraz jest chyba tylko z 4 a i tak zlewnie znikną po 2015,
w samym kętrzynie gdzie była szkołą pielięgniarksa, zawodowek kilka, słynna szkołą rolnicza w Karolewie (jedna wieś to była szkoła z własnymi 7 internatami, na to szły pieniadze na szkolenie polskiej młodzieży) a nie jak teraz upchać kieszenie ministerstwa a dla szkoły ogryzki zlikwidowano z 4 szkoły, zlikwidowano browar (podobno nierentowny) zlikwidowano rzeźnie (nierentowna, bo przecież tera mamy mięso z foli) zlikwidowano cukrownię, zlikwidowano Farel (suszarki i farelki wasze ;) ) teraz następny p-racodawca upadł, warmia, a ostawili na to miejsce kupę sklepów, biedronek i tesco ? i Ty mówisz ze teraz mamy lepiej ? to ja wolę isć do przymusowej pracy (taa przymusowa, dzieki PGR wioski żyły, w każdej szkoła przynajmniej 1-3 lub 4 była, za wqypracowanie zysku była 13 a teraz kto 13 dostanie u prywaciarza ? ljedynie płemieł ze swym stadem baranów) pgr znikneły, jeden żyd przejął ziemię i nadal ją uprawia (od zasiania buraków poszedł chyba już 5 oprysk, a w opryskiwaczu jest czasami po 15 róznych środków, ta ziemia jest tak zawalona chemią ze nawet przestaje to rosnać, nigdy nie orana, ludzi zwolnił i przyjął na umowę śmieciową i tak z jakieś tysiać osób, gdzie z 3 pracują na normalnej :D po prostu cud miód i orzeszki, i za przekroczenie prędkosći walą mandat, za brak dokumentów mandat, za brak światła mandat, za brak pasa zapiętego podjeżdżajac do sklepu mandat, jeszcze za brak opon zimowych i jeszcze coś pewnie się znajdzie

[ Dodano: 2013-05-13, 20:28 ]
plus to co ostatnio, wolne media mamy haha :D

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dz ... ira-nowaka
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

No bo wiesz Marku =======ogolnie panuje takie nastawienie ze jak byl moloch tylko Polski (PGR) to bylo zle. Teraz natomiast kiedy przychodzi moloch znajdujacy sie w rekach holenderskich i wykancza cale rolnictwo indywidualne w promieniu 50 kilometrow to juz jest dobrze.
Jak to wszystko kiedys zgodnie obok siebie koegzystowalo???? W kazdym miescie powiatowym mleczarnia albo zaklady przetworstwa. Mlyn, pom, silosy. Dworzec tetniacy zyciem. STW, Transbud. Niekonczace sie kolejki traktorow do skupu. :piwo

Propaganda jest w KAZDYM systemie ====patrz chociazby "wojna z terroryzmem". Od mniej wiecej 2000 roku nadrzednym celem srodkow masowego przekazu stalo sie udowadnianie ze za komuny byl tylko ocet a teraz niby jest dobrze. Unia wszystko nam da z nieba tak samo jak w 39 liczylismy na francuskich i angielskich "sojusznikow" i sie k... grubo przeliczylismy. Jezeli chcesz na kogos liczyc licz na siebie. Slaby nigdy nie dyktuje warunkow.

Teraz Polska nie jest w stanie wyprodukowac nawet motoroweru nie wspominajac o Syrenie. Jest juz po ptakach.
Ostatnio zmieniony 2013-05-13, 21:09 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Z moratorium na wykonywanie kary śmierci była ciekawa sprawa. Stanisław Michalkiewicz ciekawie o tym opowiada. Mianowicie, kiedy pierwsza komuna upadała ktoś wydał to moratorium. Bodajże w 1995 roku Sejm uchwalił przedłużenie moratorium. Wtedy Korwin-Mikke zadał pytanie ówczesnemu ministrowi sprawiedliwości kto wcześniej ogłosił moratorium. W 1995 roku Sejm, ale kto zrobił to wcześniej. Minister odpowiedział, że nie wiadomo. To jest kolejna przesłanka na to, że ktoś zza sceny dyktuje konstytucyjnym organom co mają robić...
Najlepsze jest to, że w podręczniku z karnego mam napisane o tym moratorium z 1995 roku, ale o wcześniejszym nie ma nawet wzmianki. Czyżby od upadku pierwszej komuny do 1995 roku nie popełniono żadnego morderstwa za które groziła kara śmierci?

Co do średniej statystycznej poziomu życia nie mogę się zgodzić, że za komuny było lepiej. Ogólnie było źle, nie było mieszkań, kolejki w sklepach, wieczny niedobór towarów. Ale to, że teraz wzrósł ogólny poziom zamożności społeczeństwa bierze się głównie z drobnej przedsiębiorczości i emigracji zarobkowej. Kilka milionów ludzi wyjechało i przysyłają pieniądze zza granicy. Teraz jest łatwo wyjechać...
To prawda, że duże przedsiębiorstwa zostały rozkradzione. Moim zdaniem nie tylko polegało to na tym, żeby ludzie układu mogli się nakraść. Od razu miała zostać zlikwidowana konkurencja dla przedsiębiorstw głównie niemieckich. Polska jest znaczącym rynkiem zbytu dla towarów niemieckich.
Jest jeszcze inna sprawa. Poziom życia pewnych grup społecznych i w niektórych regionach poszybował w górę po upadku pierwszej komuny. Ale są też grupy społeczne i regiony, które boleśnie odczuły transformację. Średnia jakość życia się poprawiła, ale z punktu widzenia niektórych ludzi jest po prostu gorzej. Jeżeli chodzi o rolnictwo za PRL-u przysłowiowo bogaci byli badylarze, czyli przedsiębiorczy rolnicy. Normalna działalność gospodarcza była koncesjonowana w sposób o wiele bardziej dotkliwy niż dzisiaj, natomiast w rolnictwie była duża swoboda. Nie było wystarczająco dużo towarów, więc można było sprzedawać mięso na lewo itp. Teraz w rolnictwo uderzyły dyrektywy UE. Na wiele produktów rolnych nałożone są limity, a przekroczenie limitów produkcji powoduje sankcje. Są bzdurne dopłaty, których system rozdzielania jest kosztowny dla podatnika, a na dodatek w Polsce dopłaty są niższe niż w innych krajach UE, przez co polskiemu rolnikowi jest trudniej konkurować np. z niemieckim.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Chyba jakiś OT się zrobił, czy nie powinno się tej ciekawej dyskusji przenieść gdzieś poza dział techniczny?

Po przeczytaniu dwóch stron (dobrze, że jest temat bo bym się nie pokapował) mam dwa spostrzeżenia:

-Polak chyba jako jedyna nacja potrafi pokłócić się zamknięty sam w pustym pokoju, sam ze sobą.
-Głodny z najedzonym się nie dogadają.

PS:
Ludzie trochę więcej zrozumienia dla siebie na wzajem. A skoro już tak temat poszybował, to bym ją podsumował piosenką z akcji pr III Polskiego Radia "Orzeł może".
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

hmm, mozę po naszych wywadach czas wyrwać z tematu parenaście postów do innego tematu ?
michalalex pisze: Poziom życia pewnych grup społecznych i w niektórych regionach poszybował w górę po upadku pierwszej komuny. Ale są też grupy społeczne i regiony, które boleśnie odczuły transformację. Średnia jakość życia się poprawiła, ale z punktu widzenia niektórych ludzi jest po prostu gorzej. Jeżeli chodzi o rolnictwo za PRL-u przysłowiowo bogaci byli badylarze, czyli przedsiębiorczy rolnicy. Normalna działalność gospodarcza była koncesjonowana w sposób o wiele bardziej dotkliwy niż dzisiaj, natomiast w rolnictwie była duża swoboda. Nie było wystarczająco dużo towarów, więc można było sprzedawać mięso na lewo itp. Teraz w rolnictwo uderzyły dyrektywy UE. Na wiele produktów rolnych nałożone są limity, a przekroczenie limitów produkcji powoduje sankcje. Są bzdurne dopłaty, których system rozdzielania jest kosztowny dla podatnika, a na dodatek w Polsce dopłaty są niższe niż w innych krajach UE, przez co polskiemu rolnikowi jest trudniej konkurować np. z niemieckim.
z tego co widzę u siebie, to co 4 roboty nie am, albo ma na czarno bo taniej dla pracodawcy, teraz mozna po prostu łatwiej ominąc prawo niż przedtem, teraz da się wszystko zrobić :D
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
adampaw1
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 66
Rejestracja: 2010-02-10, 20:16
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: adampaw1 »

Tu temat LISTWY a tu same klótnie na temat PRL,chcialbym was spotkac tak jak jeżdze na takim zlocie 3-dniowym integracyjnym przy piwku-noze i maczety itp.wam dac to sie pozabijacie,a forum milosnikow SYREN ITP...a oto listwy 35-orginały,troche wypolerowalem bo sol naszla,udalo sie kupic za 20zl.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2013-05-18, 08:51 przez adampaw1, łącznie zmieniany 2 razy.
blueage
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2010-06-17, 23:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: blueage »

Dzięki Nor za podesłanie listewek bocznych, pozostaje je tylko teraz założyć. Tylko gorzej z czasem.
ODPOWIEDZ