Jaki akumulator

schematy
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

zzr2320 pisze:prądnica jest zła, to nie dlatego, że jest słaba, ale że jest źle zestrojona z reglerem
A możesz wyjaśnić jak zestroiłeś swoją że ci tak ładnie lata?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

Wg. mnie trzeba brać pod uwagę to ile dany samochód robi km jednorazowo pomiędzy uruchomieniami.
Ja to sobie tłumaczę tak, że aku o mniejszej pojemności szybciej można naładować "do pełna" niż ten z większa pojemnością. A Akumulatory "nie lubią" ciągłego nie doładowania. Jeśli chodzi o prąd rozruchowy to w syrenie nie ma to aż tak dużego znaczenia, ponieważ do rozuchu potrzeba naprawdę niewiele. Jeśli ktoś będzie dociekliwy to mogę sprawdzić ile :>
Osobiście w jednej skarpecie mam używany sześcio letni aku z mojego dupowoza który już miał problemy z codziennym uruchamianiem tego, a w syrenie radzi sobie jeszcze całkiem całkiem. W drugiej syrenie mam nowy 40 Ah z centry a to dlatego że taki był najtańszy w sklepie który lubię ot i tyle
Obie skarpety z alternatorami.
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem. Akumulator dziś już nabyłem i zdecydowałem się na taki o parametrach 12V 44Ah 390A.
Yuras
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-17, 20:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yuras »

Koledzy,podpowiedzcie jeszcze po której stronie patrząc od przodu akumulatora ma być +.
Moja Bostonka przyjechała od poprzedniego właściciela w kawałkach i bez aku i nie wiem w jakiej konfiguracji mam kupić nowy.
Yuras
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Patrząc od przodu, tzn od strony klem, po prawej
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Yuras
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-17, 20:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yuras »

Dzięki
ODPOWIEDZ