przegroda błotnika Warszawa- jak zamontować

Zapytania i porady techniczne
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

przegroda błotnika Warszawa- jak zamontować

Post autor: hrumek »

prośba, jesli ktoś dysponuje zdjęciami zamontowanej przegrody błotnika do Warszawy sedamki prosze o podesłanie.
Moje mocowania skorodowane, nie umiem teraz tego dopasować.
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

O co konkretnie pytasz? Jakiś element błotnika, czy ten dokręcany fartuch pod błotnikiem?
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Zapewne chodzi o ten fartuch pod blotnikiem, w sumie ja u siebie ma odkrecony i też go jeszcze nie montowałem. Wieć również chętnie zobacze fotki :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

No patrzcie, chciałem nazwać profesjonalnie korzystając z wiedzy książkowej, a okazuje się że i tak nie było to jasne. :lol:
Oczywiście chodzi mi o ten kawałem blachy coś w rodzaju pseudo nadkola pod przednim błotnikiem.
Nie przypilnowałem tematu przy rozbiórce, a teraz już nikt nic nie pamięta.
Wydaje mi sie że przegroda powinna znajdować sie w okolicy mocowania sprężyny maski, ale jak? co? do czego?
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Tyle warszaw na forum a nikomu się nie chce zdjęcia zrobić? :???:
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Hehe - od wczoraj przeryłem z połowę swoich zdjęć... jakoś tak jest, że te fartuchy, o ile były, wykręca się jako pierwsze :grinser przy ściąganiu błotnika. A swoją Wawkę mam zabunkrowaną w tej chwili tak, że nie ma dojścia do fartuchów.
Więc będzie tylko to, co poniżej.


Generalnie: 2 koszyczki z nakrętką M8 na stronę; koszyczki od wewnątrz (w kabinie i w komorze silnika).


Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

emo dzięki, to już mi daje jakieś wyobrażenie. W sumie to te osłony prawie przylegają do ściany bocznej grodziowej?
Niestety nikt w mojej okolicy nie ma Warszawy w komplecie, i czasem jest trudno...
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Mi tak samo, dzięki. Tylko nie mow mi ze musze sćiągać błotnik zeby to teraz zamontować? :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Nie, nie musisz :)
To był taki trochę skrót myślowy w kontekście fotografowania "demolki" przy rozbiórce auta. Oczywiście o ile masz zachowane oryginalne nakrętki do jego przykręcenia :helm

Fartuch nie przylega ściśle na obwodzie. Powinien być po krawędzi oklejony uszczelką - taką samą, jaka jest przy tych małych "fartuszkach" bezpośrednio po bokach chłodnicy.

To dla wyczerpania tematu ;) - fartuch lewy i prawy to ta sama wytłoczka, ale mocowania są przystosowane na strony (czyli fartuch jako taki występuje jako lewy i prawy).

P.S. Hrumek - a Trzebnica czy Wrocław to dla Ciebie daleko, czy blisko? ;) Tam też mają dużo Warszaw. Jak blisko, to odezwij się na priva :D
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

Tak myslę, czy ta przegroda spełniła swoją funkcję, czy było to tylko gniazdo błota i rdzy.
W mojej wawce były przegrody, auto hulało tylko 10 lat a i tak nadkole przegniłe i w tym miejscu jakiś kowal wspawywał nowe fragmenty, a przegrody to chyba jakieś nieoryginalne bo pewnie z fabryki przegniły.
Odtworzyć je na nowo to nie problem, podobnie z montażem, ale czy warto?
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Dla jak najlepszego zabezpieczenia przed błotem i wilgocią należałoby wpasować jakieś plastikowe nadkola albo "wystrugać" coś na wymiar. Natomiast przy pytaniu postawionym tak: czy warto dawać fabryczne fartuchy, czy nie dawać nic - odpowiedź jest tylko jedna - warto założyć te fartuchy. Do doskonałości im daleko, ale w innym razie koła wywalały by błoto wprost na łączenie elementów błotnika i na połączenie błotnika ze słupkiem.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

No i juz mam, "troche "większe i nowatorskie ale bardziej skuteczne nadkola.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

jaką uszczelkę do tego zastnowosałeś?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

szukałem z prostym profilem, dorwałem jak pamiętam chyba z bagażnika seata. uszczelka potrzebna, uszczelnia i amortyzuje błotnik
Awatar użytkownika
Bryan
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 77
Rejestracja: 2005-09-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław - Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Bryan »

i tu małe ot:) uszczelka jest potrzebna, ale niemoże!!!!! stykać sie z karoserią. Powinna pozostać mała szczelina z 2-3 mm miedzy uszczelkąa błotnikami , fartuchami.

Blachy przeciwbłotne pracują, drgają, a przylegająca guma nawet mikroguma wycierają konserwacje, podkład aż do metalu a jednocześnie trzymają wilgoć, wiec tworzą się ogniska zapalne korozji...
W moich snach wciąż Warszawa.../
ODPOWIEDZ