SAN

Informacje techniczne innych pojazdów.
van-der-tom
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2006-08-11, 12:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: van-der-tom »

Qbasslodz pisze:Ok.Pierwszy z obiecanych 2 .Ten który nie jeździ, był? A może nie było?
[url=http://i1195.photobucket.com/albums/aa388/Qbasslodz/1961618_722696754442239_526738011_n.jpg]Obrazek[/URL]

Qbass, tego białego oglądałem kiedyś w Lutomiersku. Jeszcze istnieje?
Qbasslodz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 66
Rejestracja: 2013-12-01, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Qbasslodz »

Tak.Zdjęcie zrobione niedawno , ale jadę obadać temat tego który jeszcze kilka lat temu jechał o własnych siłach:)
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Brawo, że chcą sprzedać a nie oddać do huty..
ciezarowka-fan
Posty: 9
Rejestracja: 2012-12-15, 18:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: ciezarowka-fan »

gazela pisze:Brawo, że chcą sprzedać a nie oddać do huty..
Jak widzisz na zdjęciach ten San nadaje się do remontu. Ty się uparłeś na krytykę tych chłopaków czy co ? Robią tyle dobrego a Ty zachowujesz się jak dziecko z fochem.
pająk
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-08-31, 23:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pająk »

Ciezarowka-fan, daj spokój, Gazela od wielu lat, także w tym wątku, dzieli się namiarami na zabytki z ludźmi, którzy mają chęć je remontować. I wiele sprzętów dzięki niemu znalazło się pod dachem, gdzie czekają na remont albo na lepsze czasy. Ja także jestem na "nie" jeśli chodzi o złomowanie reliktów motoryzacji, szczególnie tych bardzo rzadkich. Nikt nie dysponuje nieograniczonymi funduszami i to że jednego temat przerasta nie znaczy, że drugi go nie podejmie z dobrym skutkiem. Przykładów jest bardzo wiele. Dwa bieżące:
1. Od siedmiu lat informowałem wszystkich co poważniejszych kolekcjonerów o autobusie z lat 50. na podwoziu Lublina, wrastającym w ziemię pod Miechowem. Wielu oglądało zdjęcia i stwierdzało, że nie dadzą rady. Dodatkowo właściciel był maksymalnie ciężki w rozmowie, a auto na szkielecie drewnianym szybko ulegało destrukcji. Jak właściciel częściowo je pociął i niektóre elementy wywiózł na złom, wiadomość dotarła do człowieka, który stwierdził, że podejmie się odbudowy. Z autobusu został dach, podłoga i jedne przednie drzwi. Nabywca stwierdził, że po opracowaniu dokumentacji szkielet konstrukcji odbuduje w dwa tygodnie. Pojazd jest w trakcie odtwarzania. Można?
Drugi przykład. Mój znajomy specjalizuje się w osobówkach marki Tatra. Aktualnie odbudowuje ciekawy model, z którego zostało podwozie, a z blach dysponuje tylko ścianą czołową kierowcy i bodajże dwoma błotnikami. Za około dwa lata ten samochód ma jeździć.
pozdrawiam

Polecam obejrzenie prac tego magika: http://military-hangar.com/
Ostatnio zmieniony 2014-02-18, 16:19 przez pająk, łącznie zmieniany 1 raz.
Poszukuję informacji i części do polskich przedwojennych pojazdów.
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Cenię sobie prawo do własnego zdania na interesujące mnie tematy..Pozdrawiam!
ciezarowka-fan
Posty: 9
Rejestracja: 2012-12-15, 18:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: ciezarowka-fan »

Ja to wszystko rozumiem. Sam nie jestem entuzjastą złomowania pojazdów, bo mnie krew zalewa jak można było wszystko poniszczyć, pociąć i koniec naszej historii motoryzacji.
Mam dużo kontaktów z ludźmi stąd moje wyczulenie na typowe zachowanie w naszym kraju, a mianowicie wieczne narzekanie i krytykowanie bez powodu, bo mi się tak podoba.
krzych wstawił zdjęcia Jelcza, którego wyremontowali chłopaki, to jakoś nikt nawet nie zauważył nie zareagował. Stąd moja odpowiedź do Gazeli, każdy ma prawo do swojego zdania, ale zapachniało mi to troszeczkę właśnie tym co opisałem wyżej.
Ja również Cię Gazela pozdrawiam :D bez urazy, takie mam po prostu zdanie :)
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Też się cieszę z każdego uratowanego egzemplarza. a jak jeszcze jest solidnie wyremontowany, zwłaszcza w takim rozmiarze, to już zupełnie świetnie..
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a czy to nie jest ten sam jelcz co w legendach był??
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ciezarowka-fan
Posty: 9
Rejestracja: 2012-12-15, 18:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: ciezarowka-fan »

Z tego co wiem , odbudowany Jelcz 315 , pochodzi z okolic Mielca . Natomiast , Jelcz z programu Legendy PRL -u ,niestety, stoi i dogorywa pod płotem w Muzeum w Otrębusach !!
motoryzacja-prl
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 67
Rejestracja: 2008-10-05, 19:43
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: motoryzacja-prl »

Nie, to nie ten sam Jelcz. Ten niebieski co był w Legendach PRL pochodzi z Muzeum "Polska na Kołach" i nie był remontowany (może nawet pozostanie w obecnym stanie).
https://www.facebook.com/polskanakolach
Qbasslodz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 66
Rejestracja: 2013-12-01, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Qbasslodz »

Dzisiaj upolowane przypadkiem i mam nadzieję ,ze nie było :P
Obrazek

Odrazu pytanie do zwyrodnialców w temacie starych autobusów , czy to jest SAN???

ps.

Warto rozglądać się w miejscach gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda , przykład na zdjęciu poniżej.Wiem ,ze może nie ma to nic wspólnego z autobusem ale widok był zacny :)
Obrazek

Wybieram się niebawem w miejsce gdzie znajduje się nie remontowany ale do niedawna jeżdżący egzemplarz Sana.To już niebawem.
KubaNS
Posty: 25
Rejestracja: 2011-12-04, 18:29
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: KubaNS »

Qbasslodz pisze:Dzisiaj upolowane przypadkiem i mam nadzieję ,ze nie było :P
[url=http://i1195.photobucket.com/albums/aa388/Qbasslodz/016-1.jpg]Obrazek[/URL]

Odrazu pytanie do zwyrodnialców w temacie starych autobusów , czy to jest SAN???
Tak to jest San H100A. Na dodatek wygląda na tym zdjęciu na nieźle zachowany.
Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji w Nowym Sączu
Qbasslodz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 66
Rejestracja: 2013-12-01, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Qbasslodz »

KubaNS pisze:
Qbasslodz pisze:Dzisiaj upolowane przypadkiem i mam nadzieję ,ze nie było :P
[url=http://i1195.photobucket.com/albums/aa388/Qbasslodz/016-1.jpg]Obrazek[/URL]

Odrazu pytanie do zwyrodnialców w temacie starych autobusów , czy to jest SAN???
Tak to jest San H100A. Na dodatek wygląda na tym zdjęciu na nieźle zachowany.
nawet jak dla takiego niedowiarka jak Ty??? :P
KubaNS
Posty: 25
Rejestracja: 2011-12-04, 18:29
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: KubaNS »

Nie będę tego komentował. Widziałem wiele Sanów, brałem i biorę czynny udział przy odbudowie starych autobusów i nie chce mi się wdawać z Tobą w durną, bezcelową dyskusję.
Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji w Nowym Sączu
ODPOWIEDZ