KUPUJEMY SYRENĘ - Doradzamy/ Pomagamy.

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Szukam Wołgi dla koleżanki i nie chcę jej byle czego polecać, dlatego się Was pytam. Ona szuka też Syreny kurołapki. Jakby ktoś się chciał pozbyć to dajcie znać.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Jak ja miałem o nikt nie chciał kupić , a poszła za psie pieniądze.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
admixam
-#Junior
-#Junior
Posty: 185
Rejestracja: 2009-05-02, 18:37
Lokalizacja: rumia

Post autor: admixam »

Witam. Mam na oku syrenę R20 z przebiegiem 7tyś na silnik jest plomba i folią na siedzeniach,właściciel woła 15tyś.Czy warto tyle dać za nią.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

A zapytam, ktoś widział może tą z bliska?
http://olx.pl/oferta/syrena-104-CID5-ID ... f0b488f002
No tylko z ceną to koleś pojechał, ale za połowę to może by wziął, zależy jak blacha w środku.
Shimek
-#Junior
-#Junior
Posty: 111
Rejestracja: 2013-03-25, 15:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Shimek »

Witam Panowie, ile jest warta syrena w stanie niżej wymienionym (proszę podać cenę która była by w porządku dla kupującego i sprzedającego :D )
-Syrena 105 1972
- Przebieg 35 tys , remont z jakiegoś powodu przy 20 tys, łącznie z wałem
- Stan wnętrza dobry z wyjątkiem przednich foteli
- Stan budy dobry, na pierwszy rzut oka tylko progi do wymiany z powodu wizualnych, bo dziur nie widziałem, podłoga, wanienka, podciągi, miejsce koła zapasowego itp wszystko zdrowe. Dach bez wgnieceń, z zewnątrz rdza w rynienkach ale nic poważnego.
- Stan mechaniczny, nie odpalana od 2 lat ale zalana olejem, tłoki się krecą itp, układ hamulcowy działa.
- Papiery są
- I teraz największy mankament, wszystkie błotniki, klapa, maska, drzwi P L, pas tylni, zderzaki listwy itp do wymiany. Każda część obita/wgnieciona.
Awatar użytkownika
ostmar
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2009-03-05, 18:25
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: ostmar »

siwer
Posty: 5
Rejestracja: 2013-06-10, 10:19
Lokalizacja: Rzeszów

zakup 101 z olx

Post autor: siwer »

Co sądzicie o tej 101 z olx ? Bo zamierzam ja kupić tą za 6900
patrix97
Posty: 19
Rejestracja: 2012-01-16, 18:12
Lokalizacja: Żelechów

Post autor: patrix97 »

Trup całkowity. Mam więcej zdjęć jakby ktoś chciał.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Ogłoszenie co prawda już nie aktualne, ale chętnie bym zobaczył jakieś dodatkowe zdjęcia, tak z ciekawości.
Zawsze to można podejrzeć jakieś detale jak wyglądało w oryginale, bo chyba nie była mocno przerabiana :-)
marino_marini
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-18, 17:22
Lokalizacja: Chotomów

Post autor: marino_marini »

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum, ale od dawna przeglądam fora związane z syreną (to jest chyba najlepsze :lol: ). Jestem pozytywnie zakręcony na punkcie syren. W tym roku sytuacja finansowa pozwala mi na nabycie własnej .
W związku z tym szukam, szukam, no i wynalazłem - co sądzicie o takiej to zółtej skarpecie? Będę wdzięczny za merytoryczne rady gdyż jestem na 90% zdecydowany na zakup, ale chciałbym usłyszeć radę od doświadczonego syreniarza.
Link do aukcji OLX:
http://olx.pl/oferta/syrena-1983r-CID5- ... e335b1bd4d
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Jak na ta kasę prezentuje się całkiem dobrze - z zewnątrz. No bo tak od środka, od spodu to nie ma za bardzo zdjęć. Byłeś oglądać, dysponujesz zdjęciami zrobionymi przez siebie?
marino_marini
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-18, 17:22
Lokalizacja: Chotomów

Post autor: marino_marini »

Jeszcze nie byłem nie widziałem. Czekam na dodatkowe zdjęcia.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Po remoncie tylko dokładnie co tam było remontowane i z jakim skutkiem?
Najważniejsze jest to czego nie widać ===podłoga, czy buda nie siada na swoich poduszkach itp. Trafny opis zakupu używanej Syreny jest w Małej Glince z tym że dotyczy on raczej Syren kilkuletnich. Wiadomo że w stosunku do wozu 30 letniego należy mieć nieco większą tolerancję niemniej jest jak najbardziej pożądane żeby nie łamał się w pół :grinser
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
marino_marini
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-18, 17:22
Lokalizacja: Chotomów

Post autor: marino_marini »

ogłoszenie znalazłem wczoraj wieczorem, jeszcze więc nie dzwoniłem ponieważ jestem z tych co szanują "niedzielę" innych. Jutro już będę wiedział więcej.
Obawiam się jednego, jako że Pan ma wystawionych jeszcze kilka aut i wygląda mi to na "handlarza".
abc

Post autor: abc »

Wygląda to na handlarza. Nie oszukujmy się, Syreny po remoncie nie ma za trzy i pół tysiąca złotych, a za osiem - dziesięć najmniej, jak nie za piętnaście (mówię o porządnym remoncie)... Kedra (uszczelka tylnego błotnika) jest pomalowana, a to dobrze nie wróży.

Z drugiej strony...
Za tyle lepszej raczej się nie dostanie. Jak blacharsko jest w miarę OK i jeździ (ma jechać, masz się nią przejechać, a nie jakieś tam gadanie, że wstawisz akumulator / rozrusznik / świece czy inne i pojedzie), jeśli na prawdę JEŹDZI, i się nią przejedziesz, to może dobry pomysł na początek, zjedź przy tym najlepiej trochę z ceny. Trochę sobie nią pojeździsz, nauczysz się co i jak (tylko nie dawaj do żadnych mechaników!!! - skroją cię jak mało kto, nawet syreniarze, a tak to nauczysz się to naprawiać), i ew. zrobisz za pięć lat porządny remont. To może być dobre rozwiązanie, ale tylko jak ona teraz jest chociaż w miarę sprawna.

Zatem decyzja należy do Ciebie...

POWODZENIA!!!
ODPOWIEDZ