Syrena 105 Benia

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
arturo
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 291
Rejestracja: 2005-01-21, 08:37
Lokalizacja: Nekla
Kontakt:

Post autor: arturo »

Odbudowa powoli dobiega końca. Tapicer skończył podsufitówkę. Wypiaskowano i pomalowano felgi. Wrzucamy wszystkie możliwie dostępne nowe części - łącznie z silnikiem. I tak koszty rosną. I końca jeszcze nie widać.

Zdjęcia znowu nie oddają prawdziwego koloru. Może gdy ją skończymy to wyprowadzę na zewnątrz. Wtedy fotki bez lampy lepiej wyjdą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
W odpowiednich rękach i przy należytej konserwacji "Syrena" jest naprawdę niezłym i przyjemnym wozem. - MOTOR 1959r.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

przypomina mi taka jedna syrene z warszawy
:grinser
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

a gdzie masz listwy boczne?
Awatar użytkownika
arturo
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 291
Rejestracja: 2005-01-21, 08:37
Lokalizacja: Nekla
Kontakt:

Post autor: arturo »

Listwy boczne będą.
A jeżeli zapytasz dlaczego nie ma dziur?? To odpowiadam: mamy fajną metodę mocowania listew bez robienia dziur. Sprawdziła się już na dwóch Syrenach Tygryska i jakoś od 2 lat nic się nie dzieje.
W odpowiednich rękach i przy należytej konserwacji "Syrena" jest naprawdę niezłym i przyjemnym wozem. - MOTOR 1959r.
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

to może zdradzicie swój patent bo właśnie będę przymierzał sie w niedługiej mam nadzieję przyszłości do montażu listew bocznych mojej syreny 102. :lol:
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

ja rowniez bylbym bardzo wdzieczny gdybys "sprzedal" nam swoj patent- u mnie do konca remontu jeszcze droga baaaardzo daleka, ale wszystkie blachy mam nowe i nie chce ich niepotrzebnie dziurawic, skoro jest inna mozliwosc zalozenia listew
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

Chodzi zapewne o spobob montowania listew na SYLIKON :) tylko do tego trzeba być z sylikonem na"TY" bardzo ciezka praca... oj cieżka.. ale jak ktoś zna sie na rzeczy to wie o co chodzi :) :devil3
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

"a ja myslalem ze tylko ten..." :P moim zdaniem listwy przyklejane sa na tasme dwustronna taka jaka uzywa sie do dzisiejszych aut aby przyklejac listwy
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
arturo
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 291
Rejestracja: 2005-01-21, 08:37
Lokalizacja: Nekla
Kontakt:

Post autor: arturo »

makscom pisze:spobob montowania listew na SYLIKON
sereniarz(atom1) pisze:moim zdaniem listwy przyklejane sa na tasme dwustronna
Obydwie odpowiedzi są prawidłowe. BRAVO. :ok3

My polubiliśmy silikon sanitarny przezroczysty - trzyma jak :klnie
Jego minus - to listwy muszą być najlepiej nowe, które dokładnie przylegają do błotników - bo chyba nie będziesz trzymał aż ściągnie. Chyba, że znajdziesz metodę docisku, zaparcia listew.

Druga metoda na taśmę dwustronną też dobra. Tyle, że nasze listewki mają wgłębienie i mało miejsca jest na trzymanie sie taśmy. Ale te nowe taśmy - specjalne samochodowe (używaja je TIRowcy) trzymają rzeczywiście nieźle.

Obydwie metody mają ten plus od zaczepów, że nie poleci z nich rdza.

Wybór należy do Was. :piwo:
W odpowiednich rękach i przy należytej konserwacji "Syrena" jest naprawdę niezłym i przyjemnym wozem. - MOTOR 1959r.
ODPOWIEDZ