Pytanie o migomat Bester

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
John6099
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-12-02, 07:09
Lokalizacja: Mielec

Pytanie o migomat Bester

Post autor: John6099 »

Co sadzicie o migomacie Bester 1801 160amper
Co możecie o nim powiedzieć jakie grube blachy, kształtowniki można spawać i przeciwnie jakie najcieńsze. I czy mocne są te spawy?
Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

Ogólnie Bester jest godny polecenia ,łatwy dostęp do części zamiennych ,mało awaryjny , ja posiadam model 1613 , wybrałem go ze względu na 3fazowy transformator i 7stopniową regulację prądu, wytrzymałość spawów jak i co da się pospawać zależy od umiejętności spawającego. Ja np. pospawam nim od puszki po rybach do nawet grubych konstrukcji i żaden diabeł nie urwie . Trzeba tylko się z tym liczyć że na max mocy będzie się załączał termik, np. jak spawałem denka do zbiornika o średnicy około metra to przy pierwszym denku zabrakło mi około 10 cm, a następne denko to już na raty, ale jak grzebanie przy samochodach to raczej nie będzie tego problemu. Wadą jego jest wyłącznik główny połączony z przełącznikiem regulacji prądu, po prostu najlepiej założyć dodatkowy tak jak jest w 1801 lub na przewodzie zasilającym. Z kolei 1801 ma tylko 4 stopniową regulację , która czasami może być nie wygodna. Plusem jest jeszcze to że wchodzi rolka 15 kg ,bo takie idzie tanio kupić od spawaczy.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

ja mam 1801, jeszcze nie próbowałem na 3 fazach ale jak na 1 fazie to spawa aż miło :)
od siebie polecam, termik mi nigdy się nie załączył, jedynie mam za słabą instalacje w garażu bo korki wysadza jak długo spawam na 4 :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

I nie spróbujesz na trzech fazach bo 1801 jest 2 fazowy.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

c-mark, tak ? a wybacz,
z elektrotechniki nigdy dobry nie byłem, i myślałem ze ma 3, nie mgołem rozróżnić tego nigdy

ale i tak nie spróbuję, nigdzie w domu nie mam gniazda na 5 okrągłych bolców :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

polecam bestera , mam go 5 lat. co do grubych profili jest ok, nie grzeje się, co do blach w aucie- kwestia wprawy, mi nieszło najlepiej. choć w końcu się udało. sprzęt jest transformatorowy waży ponad 50 kg- także z mobilnością kiepsko. może lepiej będzie poszukać jakiegoś miga inwertorowego? lekkie , wszędzie zaniesiesz bez przepukliny, chyba że jesteś typowo nastawiony na spawanie w jednym miejscu to bestera polecam
105B
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Tocz pisze:polecam bestera , mam go 5 lat. co do grubych profili jest ok, nie grzeje się, co do blach w aucie- kwestia wprawy, mi nieszło najlepiej. choć w końcu się udało. sprzęt jest transformatorowy waży ponad 50 kg- także z mobilnością kiepsko. może lepiej będzie poszukać jakiegoś miga inwertorowego? lekkie , wszędzie zaniesiesz bez przepukliny, chyba że jesteś typowo nastawiony na spawanie w jednym miejscu to bestera polecam

jeśli dla siebie to to najlepiej transformatorowy to stara prosta konstrukcja , i niema sie co zepsuci , a jak sie zepsuje to przewarznie jedynie potencjometry a to są niedrogie rzeczy , ale tak jak pisał przedmówca , dobrze by było żeby regulacja prądu była jak najbardziej wy stopniowana , ja siebie mam 6 stopni regulacji , i nawet przy samochodach zdarza sie skakać z 2 do 5
Awatar użytkownika
John6099
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-12-02, 07:09
Lokalizacja: Mielec

Post autor: John6099 »

Kupiłem ten migomat bester 1801 spawa sie fajnie grube i cienkie blachy. Jedyna wada to mógłby mieć wiecej regulacji prądu. Ale jest dobrze.

[ Dodano: 2014-12-14, 19:13 ]
A tak swoją drogą chciałem sie was zapytać co może być w spawarce w której masa kopie.
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

rozwini troszkę temat
w nowej spawarce i masa KOPIE
czy w jakiejs innej którą posiadasz

jak kopie to ew. brak ZEROWANIA -UZIEMNIENIA ,ALBO COŚ PO PRZEWODACH GDZIEŚ DOTYKA ,STYKA DO OBUDOWY
[sorry to nie krzyk ino ten caps lock ;;nie widzę całej klawiatury]
kombi
kwiatekt11
Posty: 27
Rejestracja: 2007-12-30, 14:38
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: kwiatekt11 »

kombi pisze:rozwini troszkę temat
w nowej spawarce i masa KOPIE
czy w jakiejs innej którą posiadasz

jak kopie to ew. brak ZEROWANIA -UZIEMNIENIA ,ALBO COŚ PO PRZEWODACH GDZIEŚ DOTYKA ,STYKA DO OBUDOWY
[sorry to nie krzyk ino ten caps lock ;;nie widzę całej klawiatury]
to nie jest masa, na klemie jest plus a na uchwycie minus. Będzie mrowić nie kopać
Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

W spawarkach jedno fazowych tak się zdarza i nie jest to wina spawarki, chodzi o to że powinna być podłączona do gniazda z bolcem ( w którym bolec jest podłączony).
Druga sprawa to obuwie dobre i suche .
Awatar użytkownika
John6099
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-12-02, 07:09
Lokalizacja: Mielec

Post autor: John6099 »

Spawarka jest dwufazowa na suchym cały czas po włączeniu kopie masa

[ Dodano: 2014-12-15, 10:37 ]
Kolego kwiatekt11 kazda spawarka która spawalem nie mrowil ani nie kopala masa. A tutaj kopie tak ze jak ja złapiesz to cię ni pusci
kwiatekt11
Posty: 27
Rejestracja: 2007-12-30, 14:38
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: kwiatekt11 »

John6099 pisze:Spawarka jest dwufazowa na suchym cały czas po włączeniu kopie masa

[ Dodano: 2014-12-15, 10:37 ]
Kolego kwiatekt11 kazda spawarka która spawalem nie mrowil ani nie kopala masa. A tutaj kopie tak ze jak ja złapiesz to cię ni pusci
Na co dzień pracuje, jako spawacz i bardzo często się z tym spotykam szczególnie jak stoisz na dobrze przewodzącym podłożu lub wilgotnym.
ODPOWIEDZ