Kultowe Auta PRL

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Auta na czerwonych blachach to były auta testowe nie tylko fabryk czy ośrodków badawczo rozwojowych ale też np. Politechnik. Na pewno były to auta w których testowano jakieś nowe rozwiązania czy były nowymi modelami/prototypami.
--o00o----'(_)'----o00o--
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Czerwone tablice z literą X a następnie dwoma literami województwa były tablicami próbnymi i nadawanymi każdemu pojazdowi po zmianie właściciela. Ten sam numer mógł być i był wielokrotnie wykorzystywany. W końcu lat 70-tych moje nowozakupione auto miało numer XKR 0419. Kilka lat później odstąpiono od nadawania tych numerów nowym autom. Nadal jednak na Politechnice Krakowskiej spotykałem auta z czerwonymi tablicami i dodatkową tabliczką "jazda próbna". Kilka fotografii z tak oznaczonymi pojazdami zaprezentowałem na innym forum.
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

No właśnie szkoda, że wydawcy nie pomyśleli o krótkim wspomnieniu o czerwonych tablicach. Zamiast tego w gazetce uraczono nas w historii auta opowieścią o sportowych autach z OBRSO. Po co pisać coś takiego w gazecie o terenówce? Pod względem gazetki DeA schodzi na psy.
Co do samego auta powiem szczerze, że nie spodziewałem się czegoś takiego. Porównałem podłogę Fiata kombi Łady Nivy i Fiata 4x4 i tu duży pluc. Dodatki tylko uzupełniły resztę. Naprawdę duży plus dla tego auta.
Zapowiedź Merca mnie przeraziła. Jest jeszcze bardziej jaskrawy niż ten ze strony. Co do Skody, mam nadzieję, że się uda. Trzymam kciuki :ok3
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

tomatek93, zwróć uwagę na datę wydania Mercedesa. 11 marca, czyli nie dwa, a trzy tygodnie od Fiata. Widać, że walczą o te Skody wszelakimi metodami, odsuwają w czasie, żeby tylko ugrać coś z licencją. :)
Jacek B., i radekk, dzięki za wyjaśnienia na temat czerwonych tablic. :ok3
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Faktycznie. To chyba pierwsza tego typu sytuacja w historii kolekcji, że regularna seria jest nieregularnie wydawana.
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Janek125p
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 230
Rejestracja: 2009-11-12, 15:41
Lokalizacja: Zator
Kontakt:

Post autor: Janek125p »

Takiego Fiata Mogliby By Dac Jeszcze
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Jak Sie Bawic ,To Sie Bawic Turbo Wstawic-Fiat 125p 2.0 Gtj Turbo Initial D
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Janek125p, taki Fiacior już jest, chyba że chodzi Ci o wersje późniejsze to zgadzam się
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Fiatowiec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 338
Rejestracja: 2010-12-27, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fiatowiec »

Jest PF125P kombi i jest FSO1500 kombi, jako karetka, więc to raczej wszystko, a ten 4X4, wyszedł fajnie, ale trochę oszczędzają na detalach. Wystarczy porównać lampy z karetki i 4X4. Za to fajnie wyszły tylne błotniki, zawieszenie i próbne tablice.
125p 77,Almera 97,Civic 98,Uno 97,Lanos 99,126p 84,CC700 94, Palio 99, Swift 98
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Jak poczytać ostatnie wpisy (w tym i moje własne) to wychodzi, że największą "gwiazdą" ostatniego wydania KAP był nie cały model, ale jego tablice. :helm
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

Na str zlotej nic nie ma a juz wiadomo co w srode bedzie skoda 120
Pozdrawiam :-)

Motofan
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Nie krytykuję złotej kolekcji, ale oglądałem Syrenę R20 w empiku i nie zrobiła na mnie wrażenia. Wręcz go uważam za jakąś pomyłkę. Już wersja KAP jest o niebo lepiej dopracowana według mnie.
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

tomatek93, tak samo i ostatni Mercedes z ZK był o wiele gorszy od KAPowego. Nie bardzo rozumiem sens wydawania ZK, to są te same modele co w KAP, tylko albo tak samo, albo gorzej wykonane, za to podrożone o cenę podstawki...

[ Dodano: 2015-03-05, 21:24 ]
Na stronie KAP jest taki komunikat:

Skody w kolekcji!

Miło nam poinformować Państwa, że udało nam się spełnić Wasze oczekiwania - Skody wracają na łamy „Kultowych Aut PRL-u”! Numer
171 (w kioskach 1 kwietnia) będzie poświęcony Skodzie 110R, a numer 172 - Skodzie 1201. Zapowiadana Łada 2106 ukaże się w numerze 173.


Ciekawe, że nie ma aktualizacji strony, tylko jakiś taki komunikat... Informatycy poszli na chorobowe, czy co? :) Zwróćcie uwagę na niezłą nieregularność, jaka wkrada się w wydawanie KAP - numer 170 wychodzi 11 marca, a numer 171 - dopiero 1 kwietnia.
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

To zamiast dwutygodnika.bedzie.trzytygodnik
Pozdrawiam :-)

Motofan
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

tomatek93 pisze:Nie krytykuję złotej kolekcji, ale oglądałem Syrenę R20 w empiku i nie zrobiła na mnie wrażenia. Wręcz go uważam za jakąś pomyłkę. Już wersja KAP jest o niebo lepiej dopracowana według mnie.
Za to stoczwórka była znacznie lepsza co już zresztą kiedyś opisywałem. Fajniejszy kolorek, prawidłowe ustawienie wycieraczek itp.
W kap miałem zastrzeżenia odnośnie kolorystyki Syren ===żółta Bosto (chociaż w realu najwięcej jest siwych i białych), mdła beżowa 103 i 105, biała 104 i R-20. Nie mogli się wysilić na żółtą Skarpetę w sedanie? Przecież takich obok siwych i kości słoniowej było najwięcej.

W ogóle kolorystyka nadwozi sprzed 30 lat bije na łeb te monotonne i powtarzalne metaliki na dzisiejszych prestiżach. Żółta Syrena czy zielony Wartburg to była normalka. Teraz wyjedzie żółty Focus to już zwraca na siebie uwagę na tle srebrnych Passatów, Octawii czy Mazd.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Mała, nieśmiała aktualizacja: http://www.kultoweauta.pl/

[ Dodano: 2015-03-09, 17:16 ]
A to najnowszy wpis Sroczki7:
Łada Ładą a w specjalnych - Polonez Caro Policyjny (nie milicyjny ! bo wyprodukowany po 1990 roku).
Na zakończenie kolekcji z nr 180 - Trabant 1.1

Czyli na 180 się zakończy.
ODPOWIEDZ