olej

Zapytania i porady techniczne
maniek1
Posty: 25
Rejestracja: 2015-02-26, 23:59
Lokalizacja: malopolska

olej

Post autor: maniek1 »

Panowie a waszego doswiadczenia jaki bedzie najlepszy olej do warszawy ?
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Lubro 20w50
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Ja osobiście - jeśli silnik jest po remoncie to lałbym minimum półsyntetyk np. GM lub Lotos 10W-40.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ja na Lotosie półsyntetyku jeżdżę na co dzień w normalnym samochodzie i według mnie bardzo dobry olej. Do tego w miarę normalny cenowo.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Jest to silnik starej konstrukcji, wiec LUBRO jak najbardziej wystarczy i nie ma potrzeby lać lepszego. lej 20w50
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

anabol pisze:Jest to silnik starej konstrukcji, wiec LUBRO jak najbardziej wystarczy i nie ma potrzeby lać lepszego. lej 20w50
Uważam, ze jeśli silnik jest po remoncie, nie ma nagarów, milionowego przebiegu to warto lać lepszy olej. Po co? Właśnie po to, by miał milionowy przebieg i dalej wyglądał jak nowy :) Za tani i dobry półsyntetyk zapłaci 10zł więcej za bańkę niż Lubro, więc dla właściciela Warszawy to żaden pieniądz.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
kupiec
Posty: 29
Rejestracja: 2015-02-23, 11:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kupiec »

Yanosik pisze:
anabol pisze:Jest to silnik starej konstrukcji, wiec LUBRO jak najbardziej wystarczy i nie ma potrzeby lać lepszego. lej 20w50
Uważam, ze jeśli silnik jest po remoncie, nie ma nagarów, milionowego przebiegu to warto lać lepszy olej. Po co? Właśnie po to, by miał milionowy przebieg i dalej wyglądał jak nowy :) Za tani i dobry półsyntetyk zapłaci 10zł więcej za bańkę niż Lubro, więc dla właściciela Warszawy to żaden pieniądz.
Nie chodzi tu o kasę tylko o parametry,szczególnie gęstość oleju ma być 20W i niech tak zostanie . Stare silniki nie potrzebują wykwintnych olejów i podejrzewam że chodziłby na oleju z frytkownicy. :D

W Junaku też używam Specjala 20W40, jeździ ma się dobrze i nie cieknie (jak Junak nie cieknie znaczy że w silniku nie ma oleju :lol: )
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

kupiec pisze:szczególnie gęstość oleju ma być 20W
Nie gęstość a lepkość. Parametr z lierką W jest indeksem "na zimno". Jak wiadomo zimny olej jest szkodliwy dla silnika, jest "za gęsty", ciśnienie jest bardzo wysokie a olej i tak nie dociera wszędzie. Więc tu im mniej tym lepiej dla KAŻDEGO SILNIKA.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
kupiec
Posty: 29
Rejestracja: 2015-02-23, 11:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kupiec »

Tak czy inaczej nigdy nie zapaskudził bym swojego Junaka żadnym syntetykiem. :lol:
Prawdopodobnie nikt też do Syreny nie leje żadnych Castroli ,Shelów Mobili itp.

Obecnie najtańszy olej i tak kilkakrotnie przewyższa parametry najdroższego oleju z tamtych lat więc nie ma sensu za bardzo dogadzać dla silniczka.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

A ja uważam, że po co lać kiepski olej, jak można praktycznie w tej samej cenie lać dobry. Tak samo lepiej lać płyn do chłodnic zamiast wody do układu chłodzenia. Dlaczego? Bo jest lepszy - proste.
kupiec pisze:Prawdopodobnie nikt też do Syreny nie leje żadnych Castroli ,Shelów Mobili itp.
Większość dbająca o swoje wyremontowane silniki leje półsyntetyczną orlenowską "malinke", ale są tacy co leją lepszy (a przynajmniej droższy) olej 2T np. Husvarny czy Shtila.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
maniek1
Posty: 25
Rejestracja: 2015-02-26, 23:59
Lokalizacja: malopolska

Post autor: maniek1 »

Zamowilem juz Lubro.

silnik nie jest po remoncie a bedzie nia jezdzone prawdopodobnie raz w roku jak bede przyjezdzal na wakacje.

a ile go tam dolkladnie wchodzi?
Leśnowóz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 53
Rejestracja: 2014-11-05, 17:15
Lokalizacja: Walewice

Post autor: Leśnowóz »

Jak masz bocznik to 6 litrów
Jak nie to 5 litrów

Ja mam silnik nie po remoncie i zalałem Castrol 15W40 a przed wymianą wlałem płukankę Liqui Molly :devil3
maniek1
Posty: 25
Rejestracja: 2015-02-26, 23:59
Lokalizacja: malopolska

Post autor: maniek1 »

ok
mam zamowione 10l
a czy ten bak bedzie pasowal do wawy bo mi sie wydaje ze ten wlew jest wygiety w zla strone
a nie mam jak sprawdzic bo nie ma mnie w domu
http://allegro.pl/warszawa-m20-223-224- ... 29255.html
jakosek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 81
Rejestracja: 2012-02-28, 21:12
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: jakosek »

Nie będzie pasował, to typowy zbiornik do żuka i lepiej poszukać nowego bo w sklepach się jeszcze trafiają. Stary czy nowy i tak trzeba będzie przespawać wlew.
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

maniek1 pisze: a czy ten bak bedzie pasowal do wawy bo mi sie wydaje ze ten wlew jest wygiety w zla strone
a nie mam jak sprawdzic bo nie ma mnie w domu
http://allegro.pl/warszawa-m20-223-224- ... 29255.html
Oryginał do warszawki wyłącznie z bagnetem
ODPOWIEDZ