Tablice rejestracyjne.

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
mewaszame
Posty: 10
Rejestracja: 2015-11-05, 12:49
Lokalizacja: 58-200 Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: mewaszame »

Zgadzam się
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Jakby ktoś był zainteresowany to w aktualnym Classicauto jest artykuł nt czarnych tablic, a raczej ich "duplikatów".
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Widelec pisze:Jakby ktoś był zainteresowany to w aktualnym Classicauto jest artykuł nt czarnych tablic, a raczej ich "duplikatów".
I co tam napisali ciekawego w tym artykule?
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Autor opisuje spostrzeżenia jakie zaobserwował, a dotyczą one PF 125p. Zauważył, że miał on założone czarne tablice zaś numery wskazywały, że należą do zakresu aktualnie obowiązujących. Po dokładnym obejrzeniu zjawiska stwierdził, że pod tymi tablicami założone są aktualnie obowiązujące tablice. W związku z powyższym autor roztrząsa, czy tablica rejestracyjna jest rodzajem dokumentu, czy nie i dochodzi do wniosku, że jest to rodzaj oznaczenia identyfikacyjnego pojazdu na potrzeby prawa administracyjnego i cywilnego.
Z drugiej strony stwierdza, że pojazd może zostać dopuszczony do ruchu, jeśli posiada m. in. zalegalizowane tablice rejestracyjne, którymi nie są owe nakładki.
W konkluzji autor podaje, że jeśli jednak ktoś chce jeździć z takimi "epokowymi" nakładkami, musi mieć w aucie te właściwe tablice, wydane i zalegalizowane przez właściwy Wydział Komunikacji. Nie wiadomo jednak jak by zareagowały na coś takiego organy kontroli ruchu drogowego.
A na koniec, tak trochę od czapy jest stwierdzenie, że RP jest jedynym krajem UE, w którym podrabianie tablic rejestracyjnych nie jest przestępstwem, tylko wykroczeniem.
Jeśli mogę wtrącić coś od siebie, to po lekturze artykułów tego Pana mam więcej wątpliwości niż wiedzy, ale to tylko moja subiektywna opinia.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a kto jest autorem ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Paweł Rożen
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ta....

niestety jak juz pisałem to jest człowiek który totalnie nie zna sie na prawie, powtarza bajki na zasadzie "byłe i słyszałem jak rozmawiali"... takie bzdury pisał o rejestracji pojazdów na zółte też że masakra... i nie idzie mu przemówić że sie myli... CLASICAUTO traci strasznie przez tego człowieka na reputacji, niby jakis tam redaktor niby gazeta znana i w ogóle ale przez tego niedouczonego (nie boje sie użyć tego określenia) i zadufanego człowieka wiele traci....

jednym słowem jak widze tekst prawny pisany przez "Paweł Rozen" to od razu siadam z ciekawościa żeby się posmiac co ten osobnik znowu nawymyslał :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Kurcze.. myslałem że to ja mam problem za zrozumieniem o co chodzi w tych artykułach.
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Trzeba zgłosić Motonitę na redaktora!!!!
Mercedes 200 W110 - 1965r.
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

tylko nie to
jak by został gdzieś tam jakimś redaktorem
TO W OGÓLE BY GO NA FORUM NIE BYŁO
i kto by was ,nas prowadził ścieżką prawną poj........ych przepisów :ok3
kombi
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ja nie chce... ALE.... w automobiliście jest pewien pan Pszczółkowski Piotr którego artykuły są bardzo mądre i rzeczowe (jednak bardzo sprzeczne z delikwentem Rożenem - ciekawe dlaczego) .... ja nic nie chce mówić :P ale jak sie nazywa główny prawnik Kaczyńskiego :) :P i rodzin katyńskich smoleńskich czy jakoś tam.... ah ci prawnicy :) tak czy siak Pana Pszczółkowskiego naprawde cenie za fachowość i rzeczowość....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ