Syrena story (105), spisana przez Widelca

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Widelec pisze:Tak myślałem jeszcze żeby wrzucać tutaj absolutnie wszystkie koszty związane z remontem, ale możliwe, ze będę korzystał również z Waszych usług albo coś od Was będę kupował, więc pewne rzeczy muszą pozostać tajemnica handlową.
Jestem jak najbardziej za. Wrzucaj przynajmniej koszty części i zużytych materiałów. I możesz też liczyć czas potrzebny na remont. Niektórym zapaleńcom to trochę uzmysłowi jakie są realne koszty.
Syrena 104, Syrena Bosto
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

No dobra, laptop wrócił z naprawy, więc postaram się wrzucić zdjęcie mojej Adelki. Tak wyglądała na drugi dzień po przywiezieniu. Uwaga...

[ Dodano: 2015-11-22, 20:00 ]
Sorki, że tak post pod postem, ale jak już usiadłem do kompa to piszę. Nie jestem w stanie określić kompletności Syreny, bo nie miałem z takim samochodem wcześniej do czynienia. Większość w skrzynkach albo workach, więc tak na szybko to ciężko stwierdzić. Jest rama, buda, silnik i skrzynia. Numery się zgadzają i są papiery, to chyba najważniejsze. Aha, są jeszcze chęci i zapał!
Wspominałem wcześniej o kosztach, więc informuję: cena zakupu - 300zł, transport - 120zł, od jednego faceta z Jeruzala (tam gdzie kręcą "Ranczo") kupiłem trochę części za 300 zł, za paliwo kolego wziął 30 zł, blachy od jednego gościa z Tłuszcza - chyba 450 zł, regeneracja gaźnika w warsztacie u Pana Wiesława Pietrzyka w W-wie chyba 300 zł albo 400 zł, kompletny silnik na złomie 100 zł. Także na chwilę obecną koszty wyniosły... powiedzmy 1 700 zł, może coś pominąłem, ale trudno, od takiej kwoty będę dalej liczył koszty. Jeden z Was sugerował żeby liczyć też roboczogodziny, ale to jest chyba niemierzalne. Czasami będzie to 10 min, czasami pół dnia, do tego czas spędzony przed komputerem, wyjazdy..., przepraszam ale nie podejmę się tego. Powiem Wam, że mój kolega siedział kiedyś w weekend i grzebał przy Junaku. Chciał dokończyć jakąś robotę i poszedł tam w południe. Grzebie, grzebie, woła go żona na obiad, ale mówi, że zaraz przyjdzie. Za jakiś czas woła go na kolację, odpowiada to samo. Za jakiś czas woła go za..., żeby szedł już spać, powiedział, że jeszcze chwilę. Za jakiś czas słyszy jak pieje kogut. Siedział całe popołudnie, wieczór i całą noc w warsztacie. Więc "wicie, rozumicie" człowiek nawet by chciał policzyć te roboczogodziny to się nie da w przypadku kogoś takiego jak ja, remontującego pojazd "po godzinach".
Co do tych części, które kupiłem wcześniej, to działo się to na przestrzeni kilku ostatnich 3, może 4 lat. Nawet nie miałem jeszcze Syreny, a jakoś tak niezależnie ode mnie zacząłem gromadzić części do niej.
Aha, jeszcze jedno pytanie, w częściach, które od kogoś ostatnio dostałe, jest taki kołpak. Nie wiecie od jakiego on jest samochodu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Kołapk to Moskwicz 408 / 412.

A godziny sa jak najbardziej policzalne - tylko czasem podobno lepiej tego nie wiedzieć ;)
Jak zaczałem kiedyś po raz pierwszy liczyć, to na początku się przeraziłem... ale też od razu się zorientowałem, gdzie podział się ówczesny "zarobek" z rzeczy wycenionych "za całość" :gazeta :]
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Jeszcze mi się przypomniało, że kiedyś na alle... kupiłem jakieś blachy osłony kolumny kierowniczej oraz kapsle/kubki kół do Syreny. Pamiętam, że te kubki były cholernie drogie, więc pewnie ze 2 stówki muszę dodać, więc zaczynam liczyć od 1 900 zł.
Przypomniała mi się jeszcze jedna historia. Pracuje ze mną jeden kolega, który Syreną poruszał się w czasach kiedy stanowiła ona normalny środek transportu. Ostatnio nawet przyniósł mi parę części, bo jak to mówił, trzeba było mieć drugą w zapasie i coś mu tam jeszcze zostało. Pozdrowienia dla Pana Artura. Ale do czego zmierzam. Pan Artur generalnie był w Syreny bardzo, albo powiedzmy w miarę zadowolony. A jak ją sprzedawał, było to coś koło 1990 r., to za uzyskane pieniądze kupił synowi, taką konsole do gier za 150 zł. Było to takie czarne pudełko z grami podłączanymi do TV, z grafiką w formie kilku kwadratów, ale znowu odbiegam od tematu. Pan Artur mówił, że Syrena generalnie sprawiała się do samego końca dobrze. Oczywiście problemem były przeguby i w końcu zardzewiała podłoga, która stała się powodem sprzedaży. Gdyby nie ta podłoga to prawdopodobnie by nią jeszcze pojeździł. Ale wyobraźcie sobie, że w dniu gdy przyjechał kupiec po tą Syrenę i już nią chciał wyjechać, to w Syrenie popsuła się pompa wody. I teraz powiedzcie mi jak to nie wierzyć, że stare samochody mają duszę. Ona po prostu płakała, że musi się rozstać ze swoim właścicielem, który o nią dbał. T_T T_T T_T
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

aaaa czy pan Artur ma może numer ramy swojej syrenki?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Dzisiaj mam wolne, jeśli jutro będzie w pracy to go zapytam.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jakiś stary dowód może albo ksiazga gwarancyjna.... lub chociaz numer rej
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Tak mnie korci żeby już... coś... chociaż odrobinkę zrobić przy Syrenie. Zszedłem do garażu, gdzie mam trochę części od mojego wuja... a nie pisałem Wam jeszcze tej historii. Dobra o tym kiedy indziej, bo dzisiaj nie mam nastroju, a jak sobie to przypomnę to mną trzęsie. :klnie
Ad rem, ad rem. Pomyślałem o pompie hamulcowej coby jej nie zregenerować. Pogrzebałem na forum i znalazłem taki temat: http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... ght=pompka ale radzicie, aby lepiej nie regenerować, tylko kupić nową od Żuka. Na allegro jest kilka takich pomp, ale mają różne oznaczenia. Chciałbym więc Was zapytać, jakie oznaczenie powinno być, aby było prawidłowo?
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Widelec, widzę, że coś te pompy zdrożały i na allegro nie widzę jakiś okazji więc polecam tą: http://www.polmozbytbielsko.pl/?205,pl_ ... a-zuk-nysa
Na pewno będzie pasowała :piwo:

[ Dodano: 2015-11-27, 21:09 ]
Jeszcze uściślenie - z którego roku jest Twoja Syrena? Skoro 105 to odruchowo wrzuciłem link do pompy dwustopniowej, ale być może jest to jeszcze model z układem jednoobwodowym. Jeżeli tak to znajdziesz ją również u Mariusza, choć na allegro widzę nieco taniej.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Wydaje mi się, że to jest wczesna 105. Tak do 74roku.. 75 max. Dlaczego. . ?
Ano dlatego, że na ścianie grodziowej w okolicy nr budy nie ma takiej blaszki/stojaka do zamocowania zbiorniczków płynu hamulcowego = układ jednostopniowy tj u mnie w 105 :ok3
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a podaj numer budy?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Czy numer budy to nr na części zamienne? Jeśli tak to u mnie jest 140. Sorki motonita, miałem Ci go przesłać wcześniej. Rocznik oczywiście 1974. Czyli co? Jeden obwód, czy dwa?
Też patrzyłem na ceny pomp na allegro i powiem szczerze, że sprzedawcy żerują na naszej słabości do zabytków :klnie
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Numer budy to ten na ścianie grodziowej..... A nr na części zamienne to kolor.
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Syrena nie stoi u mnie, a zdjęcie robiłem po ciemku, ale wydaje mi się, że nr budy to 250671.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

ja swoją pompe regenerowalem..... nigdy wiecej regeneracji, poskładane wszystko, ładnie, czysciutko, a ta urwa dalej ciekła jak szalona, kupiona od mariusza nowa dwustopnióka i można zapomnieć o czymś takim, że jest cos takiego jak pompa :D
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
ODPOWIEDZ