Warszawa kombi

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mateusz102
Posty: 17
Rejestracja: 2015-11-05, 17:19
Lokalizacja: Kraków

Warszawa kombi

Post autor: mateusz102 »

Witam
Jest to mój pierwszy post. Jestem na etapie poszukiwań jakiegoś polskiego samochodu, warszawy, syreny, fiata125p, fiata 126p koniecznie pierwsze lata produkcji (nie licząc syreny i warszawy). Pojawiło się niedawno ogłoszenie warszawy kombi.
http://allegro.pl/warszawa-223-kombi-z- ... 28326.html
Jako, że jestem na forum gdzie są według mnie najlepsze opinie proszę o poradę czy taki model w takim stanie wart jest tej ceny.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Nie wygląda źle na tych fotkach.
Dużym plusem są dokumenty. Powiem tak : gdybym miał taką kasę luzem (O której by żona nie wiedziała :D ) to bym jechał zobaczyć i targować.
Te samochody tańsze raczej nie będą.
motomania na luzie
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Witaj :)

Warszawa "po wierzchu" to tylko kilka "powieszonych" blach. Wszystko, co jest istotne, jest niewidoczne na zmontowanym samochodzie.
Masz / możesz mieć zdjecia wnętrza (bez tapicerek, - chodiz o blachę), podłogi, komory silnika...? Zdjęcia od spodu auta...
Mi tam ona nie wygląda zbyt "kolorowo", ale bez lepszych zdjęć nic więcej nie powiem.
Rok produkcji 1977 - :devil3 albo literówka, albo papiery z Żuka / Nysy... Sprawdx też dokładnie dowód rejestracyjny. No i pytanie, czego oczekujesz od takiego weterana szos ;) - niektórym "rozjazd" między wersją z papierów a wyglądem autka nie pzreszkadza.

Aha - to, że silnik odpala, a kilka żarówek się świeci, to jeszcze niekoniecznie oznacza "sprawna" ;)
Autko na pewno warte dokłądnego obejrzenia.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Noo kombi coraz cieżej dostać, mimo wszystko cena za wysoka. Widać że auto było długo katowane, tył jakiś krzywy, chromy zamalowane, na tylnych rynienkach wychodzi rsza i mogą dziury w dachu wyjść.

W sumie i tak jest do kapitalki, trzeba wszystko robić a nie wiadomo jeszcze jak podłoga.

Trzeba oglądać na żywo i ciąć cenę ile się da
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

W temacie warszawy nie bardzo się wypowiem poza tym, że z zewnątrz wygląda dość dobrze i rokuje, że nie będzie źle.
Ze swojej strony bardziej chciałem wypowiedzieć się do reszty twojej wypowiedzi. Ogólnie przy poszukiwaniu samochodu do remontu zwracaj uwagę na kompletność detali. Lepiej mieć przeżarty błotnik niż nie mieć jakiejś listewki i zazwyczaj czym mniejsza ta listewka tym trudniej ją zdobyć. Dodatkowo jeśli masz jakiś detal nawet zniszczony to masz się czego chwycić do poszukiwań. Przykład z mojego podwórka szukałem koła pasowego do prądnicy. W teorii proste jest kilka ogłoszeń nawet z nowymi kolami. Jednak do mojego rocznika jest trochę inne. Pogrzebałem w zapasach jest znalazłem. Niestety od warszawy (tu okazało się że są inne). Takim sposobem dokupiłem jeszcze 2 prądnice i dwa koła pasowe. Dopiero kolega z forum wiedzący o co mi chodzi poratował. Niestety teraz jestem posiadaczem 10 prądnic różnego stanu. I kilku kół pasowych.
Lećmy dalej jeśli szukał byś syreny to osobiście polecał bym od 104 w dół były dużo lepszej jakości. Znów z autopsji mam dwie ramy jedna z mojej syreny z 1966r auto było garażowane i używane jak samochód w PRL i drugą pozostałość po dawcy od 105 chyba z 1980r. Ta ze 105 była jeżdżona tylko 3 lata potem stała w garażu. W ramie którą remontuje czyli 104 wszystkie śruby się odkręciły i znaczna większość została ocynkowana i powróciły do ramy. Natomiast w ramie ze 105 praktycznie każą śrubę trzeba ciąć szlifierką.
Kończąc moje wypociny ja osobiście wyleczył bym się z chęci remontu malucha (miałem BOSMALA) nawet jeśli kupisz z pierwszych lat produkcji to jakość blach zamienników jest porażająco niska. Pokusił bym się o stwierdzenie, że nawet niższa niż do syreny czy wawy. Działa to bardzo odechciewająco na postęp prac remontowych a efekt końcowy nawet jeśli wyjdzie dobrze lub bardzo dobrze będzie wzbudzał mniejsze zainteresowanie niż syrena czy wawa zrobiona gorzej.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ale wydawało mi sie ze za 11 to kupi cos fajnego...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Jak najbardziej tak, natomiast niekoniecznie w pierwszym tygodniu poszukiwań ;)
Poza tym - wracając do tej konkretnej kombi - ze zdjeć nie wiadomo, co faktycznie jest "pod spodem" - a to zdecyduje o wycenie.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
mateusz102
Posty: 17
Rejestracja: 2015-11-05, 17:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mateusz102 »

Witam
Dzięki za informacje. Dzwoniłem do właściciela żeby dosłał mi dodatkowe zdjęcia środka i podwozia. Robi to już piąty dzień. Z tego co mi powiedział to warszawa jest z 1971roku i jest drugim właścicielem. Kupił ją z myślą o remoncie ale nie wyszło. W środku podobno nie ma się czym chwalić, zaniedbany nie ma tylnej kanapy. Pewnie z tego względu jeszcze tych zdjęć nie mam (obrabia w fotoshop-ie). jak tylko dostanę to będę was prosił o opinie. Jakiegoś klasyka szukam już długi czas, teraz jest odpowiedni moment aby to zrealizować ( odłożone fundusze i błogosławieństwo żony :devil3 ).
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Błogosławieństwo żony - coś niewymierzalnie ważnego.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

SUPER.DAWID pisze:Błogosławieństwo żony - coś niewymierzalnie ważnego.
Bezcenne :faja
Najpierw musi dyktę w dziury zamocować i biteksem zarzucić , pózniej zdjęcia podwozia:) :ok3
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
mateusz102
Posty: 17
Rejestracja: 2015-11-05, 17:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mateusz102 »

Dostałem dodatkowe zdjęcia:
https://www.dropbox.com/sh/8eg3e17drdcm ... vAILa?dl=0
tak się mi wydaje, że raczej tej ceny nie jest warta, co sądzicie?
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Kurde... to, co widać, jest OK :) Nie widać podłogi z przodu, nie widac półramy...
Gdyby cała reszta podłogi była w tak samo dobrym stanie, jak ten tył, to Wawka zdecydowanie będzie warta zainteresowania.
Jeśli chcesz akurat kombiaczkę - namawiam na oględziny na żywo, bo zapowiada się na co najmniej dobrą bazę do renowacji... (co i tak oznacza, że przy remoncie będzie mnóstwo pracy i i tak wydać będzie trzeba sporo kasy :faja ).
Co do ceny jako takiej na razie się nie wypowiem.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Podłoga wygląda na w miarę całą, ale ma dużo braków 11 to dużo tak czy siak.
Ja swojego sedana w dobrym stanie gotowego do jazdy wziąłem 20 kilka tyś. Teraz kup takie kombi za 10 tyś dołóż do niej drugie tyle i zastanów się na jakim etapie będziesz....
Nie ma co ukrywać taki kadłub jest warty może 5-6 tysięcy, to że polskie samochody są cenione nieproporcjonalnie do ich historycznej wartości to już inna sprawa.


Ja bym szukał, na allegro okazji nie znajdziesz. Chyba ze jedną na 100 milionów.

Pytanie za ile te kombi pójdzie....
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
mateusz102
Posty: 17
Rejestracja: 2015-11-05, 17:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mateusz102 »

Będę się musiał wybrać do sprzedawcy i trochę pomarudzić. Zobaczę kiedy się będzie mógł spotkać.

Jak wiecie gdzie można taka dorwać "okazyjnie" to chętnie posłucham, oczywiście odwdzięczę się :ok3
ODPOWIEDZ