POLITYKA PRYWATNOŚCI
www.syrena.nekla.eu FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: arturo
2011-03-02, 19:57
regeneracja wału korbowego w Warszawie i okolicach
Autor Wiadomość
taeda 

Wysłany: 2008-01-25, 15:49   

człowiek napisał tu o LUZIE OSIOWYM między stopą a tarczą wału, a ty mówisz o luzie na kulkach łożysk ( o ile ja to dobrze skapowałem).

Swoją drogą--nie znałem tego problemu z luzem osiowym.......jakoś dotychczas składali jak leci......
A propos--a na ulicy Targowej 5 jest jeszcze ten zakład co robił wały w Syrenach i motocyklach ? Wie ktoś ?

Gieroy 

Wysłany: 2008-01-25, 17:02   

taeda – tu się rozchodzi o luz promieniowy łożysk – C4 oznacza zwiększony luz.
Normalnie przy wciskaniu łożyska na wał czy w obudowę luz wewnętrzny łożyska zmniejsza się prawie o tyle ile jest wcisku. Tak więc przy normalnym luzie i dużym wcisku montażowym można całkowicie skasować luz wewnętrzny albo jeszcze gorzej można wylądować z łożyskiem tak ściśniętym że długo ono nie pożyje.
Widocznie w silniku są spore wciski montażowe i żeby tego uniknąć trzeba wziąć łożysko z powiększonym luzem wewnętrznym.
Druga sprawa to jak wszystkie otwory albo wał nie są idealnie w osi to większy luz pozwala na montaż bez naprężeń co na to samo wychodzi.

Jędrulo 
Markiz de HY

Wysłany: 2008-01-25, 21:41   

na targowej robia waly-ale juz nie do samochodow-skutery ziemne i wodne,itp.oprzyrzadowanie do syreny,wartka i traba wyprzedali...dzwonilem do nich 1,5 roku temu.a luz promieniowy lozysk ma tez zwiazek z rozszerzalnoscia cieplna-w lozyskach silnika spalinowego jest calkiem spora temp-wynika z obciazen,obrotow,no i ciepla od spalania mieszanki.np pralki wirujace powyzej 1000obr maja montowane lozyska bebna z luzem C3- a one nie sa az tak obciazone jak te w silniku. jesli zalozysz bez luzu-najpewniej sypna sie koszyki,w bardzo krotkim czasie.Sikor wie cos o tem...natomiast lozyska o mniejszym niz normalny luzie stosuje sie w piastach kol(symbol C2)

Sikor 
Eisenacher

Wysłany: 2008-01-25, 23:02   

Fakt. W dwóch silnikach w których były wały złozone na C3 porozpadały się koszyki od kulek. Jednego nie zdążyłem rozebrać na czas :D

taeda 

Wysłany: 2008-01-26, 10:14   

NO tak, ale tam jest informacja o LUZIE OSIOWYM ( a promieniowy to co innego) i ona mnie zaskoczyła bo nie znałem tego problemu.
Co do luzu łożysk "na kulkach" to dawnymi czasy nikt przy składaniu wałów syrenowskich na to nie zważał---człek sie cieszył że wogóle dostał jakieś łożyska. I składało się jak leci, nie zwracając na to uwagi. Rowek na tylnym łożysku wycinał pan Kazio na swojej tokarce.
No i syreny wcale sie nie zacierały----pod watunkiem jednak że przez rok przynajmniej jeździłeś na LUX-10 a nie na mixolu. To tyle z praktyki.
Bo nie ma to jak lux 10, o czym dawno pisałem, tym bardziej że obecnie jest to jedyny olej dający taki "mistyczny" dym z rury, co podnosi "wizualne" walory tego epokowego pojazdu.

Jędrulo 
Markiz de HY

Wysłany: 2008-01-30, 22:12   

to prawda...kazdy sie cieszyl ze ma w ogole lozyska-ale jak sa mozliwosci-trzeba z nich korzystac:))
no i to wycinanie rowkow-dobry pomysl,zwlaszcza ze i dzis trudno o lozyska z nimi i jednoczesnie klasy C46
a syreny sie nie zacieraly-bo sie lagodniej nimi jezdzilo,i wogole inaczej sie kiedys jezdzilo
co do luxa mam mieszane uczucia-moze mialem chalowy-straszny syf byl po tym w silniku i wydechu,chociaz auto w trasie ganiane bylo-ale sie nie zatarlo

Maniekk 
Wielbiciel Syrenek

Wysłany: 2016-04-23, 10:10   

Temat był poruszany dawno ale ja akurat jestem na tym etapie. Też nie mogłem znaleźć łożysk ale na szczęście udało mi się tutaj łożysko 6307C46 http://www.wszystkoitanio...sk6307,c,46.htm a łożysko 6307NC46 tutaj http://www.wszystkoitanio...bowy,syrena.htm
Mają dużo różnych rzeczy których nigdzie nie mogłem kupić a u nich tak. Taka skarbnica unikalnych rzeczy do wszystkiego. Nie wszystko znalazłem na stronie www ale spytałem i okazało się, że są

Odpowiedz do tematu