Rejstrowanie pojazdów

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Rejstrowanie pojazdów

Post autor: wiktorR20 »

Każdy z Was przechodził już drogę rejestracji pojazdu.I każdy kto załatwił sprawę przy dwóch podejściach uważ się za farciaża.Ja również niedawno miałem okazję do odwiedzenia Urzędu Komunikacji we Wrocławiu,niestety sprawy prozaicznego przerejsrowania motocykla nie dane mi było załatwić przy dwóch podejściach.Nie będę się zagłębiał w szczegóły,bo nie oto mi chodzi.
Ostatno przez przypadek dowiedziałem się jak wygląda procedura rejestracji pojazdu w Anglii.I chciałbym to opisać ,bo spawa jest ciekawa.
Wszystko zaczyna się oczywiście podczas kupna pojazdu.Idziemy do sprzedającego,uzgadniamy cenę,płacimy, i zaczyna się.Nie spisujemy umowy kupna-sprzedaży,tylko wypełniamy odpowiednią część druku V5,który jest czymś w rodzaju dowodu rejestracyjnego i dowodu własności pojazdu.Druk ten jest formatu A3 i nie musimy go wozić ze sobą podczas użytkowania pojazdu.Po wypełnieniu V5,odrywamy zieloną część arkusza i już jesteśmy właścicielem pojazdu.Natomiast poprzedni właściciel pozostałą część V5 pakuje do koperty i wysyła do Miejscowego Urzędu Komunikacji.Po 2 tygodniach Urząd przysyła nam nowy V5 gdzie widniejemy jako właściciel pojazdu.I tu cała procedura kończy się.Bez straty czasu ,pieniędzy i bez stresu.Cała operacja kosztuje 35 Pensów (czyli znaczek pocztowy).

Pytanie:kiedy tak będzie w Polsce?

Co ciekawe w UK można sobie nawet zarejestrować walec drogowy nim jeżdzić po ulicach.Niemówiąc juz że pojazdy (motocykle) które nie były produkowane z oświetleniem zewnętrznym(światła mijania i światła stopu) mogą do dziś poruszać się po drogach publicznych bez tych świateł.


P,S Niestety niemam teraz aparatu foto,ani skanera i nie mogę dołączyć zdjęcia arkusza V5,ale jak coś zdobędę to dołączę.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

A zdjęciem motocykla podzielisz się? :wink:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

NIESTETY ZDJĘCIA MOTOCYKLA NIE MAM,PONIEWAŻ ZEPSUŁ MI SIĘ APARAT.mOTOCYKL O KTÓRYM MOWA TO IZ 49.

DOŁĄCZAM ZDJĘCIE ANGIELSKIEGO VINCENTA HRD Z 1927,KTÓRY JAK PISAŁEM JEST DOPUSZCZONY DO RUCHU POMIMIO,ŻE NIE POSIADA ZADNEGO OŚWIETLENIA.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

wiktorR20 pisze:NIESTETY ZDJĘCIA MOTOCYKLA NIE MAM,PONIEWAŻ ZEPSUŁ MI SIĘ APARAT.mOTOCYKL O KTÓRYM MOWA TO IZ 49.

DOŁĄCZAM ZDJĘCIE ANGIELSKIEGO VINCENTA HRD Z 1927,KTÓRY JAK PISAŁEM JEST DOPUSZCZONY DO RUCHU POMIMIO,ŻE NIE POSIADA ZADNEGO OŚWIETLENIA.

Motor ekstra......... TYLKO WYŁĄCZ TEN CHOLERNY CAPS LOCK!!! WIESZ JAK KIJOWO SIĘ TO CZYTA?


Aha - chciałbym dodaż, że Iż-49 jest na szczęscie dość pospolitą maszyną. Aż wypytam sąsiada - może jeszcze ma swojego? :roll:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Do Cinka:Myslę,że się trochę mylisz co do Iż.Moim zdaniem model 49 zaczyna byc już coraz bardziej poszukiwany.Nie jest jeszcze rarytasem,ale za ładny egzemplaż trzeba juz słono zapłacić.Druga sprwa to pochodzenie.Motocykl z papierem jest o połowę droższy od tego bez papieru.

P.S. Jeśli Twój sąsiad ma jeszcze tego Iż to się nie zastanawiaj tylko bierz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

Czoolem wiktor. Ja tez mialem kiedys IZ maszyna daje rade ale ustapila miejsca panonji ktora notabene utracilem w niewyjasnionych okolicznosciach. Daj znac kiedy wracasz to podumamy nad twoią R20. pozdro
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

wiktorR20 pisze:Do Cinka:Myslę,że się trochę mylisz co do Iż.Moim zdaniem model 49 zaczyna byc już coraz bardziej poszukiwany.Nie jest jeszcze rarytasem,ale za ładny egzemplaż trzeba juz słono zapłacić.Druga sprwa to pochodzenie.Motocykl z papierem jest o połowę droższy od tego bez papieru.

P.S. Jeśli Twój sąsiad ma jeszcze tego Iż to się nie zastanawiaj tylko bierz.

Ale jaja - moglem miec dokładnie taki motor, ale olałem, mz trophy za friko - jak wyżej, mz z takimi siodełkami jak rower - też olałem, bo mi się te motory nie podobały.


....ale to było ze dwanaście lat temu.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

Do cinek: mogles sie nie przyznawac
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Szamson pisze:Do cinek: mogles sie nie przyznawac

Dlaczego? Gul ci skoczył? :lol:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
ODPOWIEDZ