Wydech BOSTO

(silnik, skrzynia)
Arek Elblag
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2005-08-26, 14:40

Post autor: Arek Elblag »

Kolego GIEROY a czy się mylę czy nie to proszę potwierdzić to czy w syrenie 103 lub 104 rura wiórowa i wylotowa jest w osi czy nie? Jeśli tak to wydech przelotowy. Może nie widać tego zaglądając do środka że po przeciwnej stronie coś zobaczysz. Tak może być zrobione wypełnienie. Natomiast wydech nie przelotowy to taki gdzie po przeciwleglych stronach jest wejście i wyjście. A spaliny krążą w środku.
Nie wiem czy weszły zdjęcia ale zwróć uwagę na budowę środka.
Na początku gdy miałem 1 Syrena 18 lat temu miałem ostatni wydech chyba od daci 1310. I po przejechaniu kilku km auto zaczęło się dlawić i nie jechała. I wtedy mechanik z 45 letnim doświadczeniem wyjaśnił o co w tym chodzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

103 miała tłumik w Warszawy, czyli wlot i wylot w jednym denku.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Belarus jest lepszy bo krótszy, c330 lub 360 jest wyższe
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Arek Elblag pisze:Kolego GIEROY ... proszę potwierdzić to czy w syrenie 103 lub 104 rura wiórowa i wylotowa jest w osi czy nie?
W 104 i w 105 jest tak:
środkowy jest nieprzelotowy - spaliny w nim przechodzą przez przeszkody, wlot i wylot nie są w osi.
ostatni jest przelotowy - jak spojrzysz to widać na przelot
To co napisałem dotyczy fabrycznych tłumików. Teraz oczywiście jest na rynku dużo współczesnych i co w nich jest nacudowane to nie wiem.
Arek Elblag pisze:wtedy mechanik z 45 letnim doświadczeniem wyjaśnił o co w tym chodzi.
Na mnie wiek mechanika nie robi wrażenia. Dwa lata temu mechanik z 40 letnim doświadczeniem po godzinie chwalenia się jaki to on jest dobry tak spier-dolił robotę, że do tej pory go przeklinam. Dodatkowo nie przyznał się i chciał pełną zapłatę.
Był to Jankowski Krzysztof - Obróbka Skrawaniem Warszawa ul. Targowa 5.
Tak więc trzymajcie się z daleka od tego miejsca.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Arek Elblag
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2005-08-26, 14:40

Post autor: Arek Elblag »

Co do komory 2 tłumika w syrenie, ok nie jest dokładnie w osi ale nie ma konstrukcji jak na załączonym 2 zdjęciu. Co ma znaczący wpływ na przelot spalin. W momencie gdy spaliny krążą po puszce tłumika już wtedy nie jest on tzw przelotowy.
W takiej czy innej kwestii możemy się sprzeczac ale myślę że nasze wypowiedzi na tym forum są po to by wymieniać się przede wszystkim doświadczeniami i spostrzeżeniami które nabyliśmy.
W sumie te wszystkie wypowiedzi powinno indywidualnie się rozpatrzyć.
Co do mechanika to jest już Pan po 70 i całe zawodowe życie spędził przy tym. Jeśli znasz były zakład z elblaga tzw ZAMACH lub ABB on tam właśnie był mechaniki em lokomotyw i całego inwentarza co ma choć trochę wspólnego z mechanika. Dzis będąc na emeryturze od rana do nocy jest w garażu i ciągle coś robi.
Temat syreny to dla niego jak nakręcony zabawka.
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Gieroy co Ci spaprał K.Jankowski? Ja u niego robiłem kilka szlifów cylindrów do motocykli i od biedy chodzą.
Awatar użytkownika
pewny2
-#Junior
-#Junior
Posty: 107
Rejestracja: 2013-03-30, 23:24
Lokalizacja: Opole

Post autor: pewny2 »

Zwykły tłumik ze 105 + dospawane kolanko.

Obrazek
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

No i super.

W glince wyczytałem że to był tłumik z 125p
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Ok, tylko proponowałbym ten sam przekrój rury i spawanie TiGiem żeby nie było śladu.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
ODPOWIEDZ