Jak remontować Syrenę?

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
Kurołap
Posty: 17
Rejestracja: 2016-09-14, 23:23
Lokalizacja: Rajsko

Jak remontować Syrenę?

Post autor: Kurołap »

Czytam sobie Wasze relacje z remontów. Momentami chwytam doła kiedy porównam sobie dokonania niektórych z moimi nieudolnymi poczynaniami. Coś jednak mi nie pasuje w piaskowaniu i lakierowaniu każdego gaźnika i wałka wentylatora.

Większość użytkowników Syrenek nie miała zaplecza technicznego pozwalającego na utrzymanie tych aut na błysk ciupagi. Auta były paplane konserwacją ze starego oleju przekładniowego, malowane wałkiem i łatane tym co było dostępne. Taki był charakter tego samochodu.

Nie twierdzę wcale, że należy remontować tylko drutem i taśmą klejącą. Traktuję swoją Syrenę jak zabytek, staram się zachować ją w jak najlepszym stanie ale też próbuję unikać ulepszeń. Jak z gaźnika kapało, to niech kapie. Nie będę walczył z nalotem rdzy na wydechu, cieknącymi cylinderkami i tysiącem innych syrenkowych wad. Moje auto będzie wyglądało jak Syrenki które jeździły po ulicach kiedy byłem dzieckiem. Nie będzie stała w muzeum i byłyszczała świeżym lakierem na zwrotnicach.

Nie zrozumcie mnie źle, nie krytykuję osób picujących swoje Syrenki do stanu przewyższającego fabryczny. Chwała im za wytrwałość. Chciałem się tylko podzielić trochę innym, może bardziej naturalnym, podejściem do autka które stworzyło kawał historii.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

Kierwoca juz u nas jest ;-)) jeden wystarczy
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Wolność Tomku w swoim domku.
Każdy ma swoje : wiedzę, umiejętności, zaplecze, chęci, portfel.

Ja Bostona będe picował :grinser
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kurołap, Każdy orze - jak może ! :faja
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Twoje podejście do sprawy jest całkiem niegłupie pod warunkiem, że posiada się Syrenę w stanie ogólnym dobrym. Wówczas rozbieranie do pierwszej sróbki jest zbędne. Ale stanem technicznym raczej proponowałbym zająć się pożądanie. Choćby wspomniane cieknące cylinderki. Ja bym nie ryzykował jazdy z takim defektem. Raz, że przeglądu takie auto nie przejdzie (wiadomo -pieczątkę <jeszcze do niedawna> można było załatwić). Dwa - gdy policja zatrzyma żeby chociaż z ciekawości Syrenę z bliska zobaczyć, to gdy zauważą taki defekt dowód raczej bankowo zabiorą.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Raczej chodzi o nasze bezpieczeństwo.


Na nasz Rajd z całej Polski przyjeżdżają Syreny i odpicowane i pokryte patyną :grinser
Nie ma to znaczenia. Byle sprawne i bezpieczne dla załóg.
A najbardziej liczą się ludzie. Jeśli jest z kim pogadać to uj z tym jaką ma Syrenę.

Chodź tu na forum są osoby które wydrapią oczy za tapicerkę w karo ale sami nie pokazują swoich idealnie wyremontowanych Syren.

Liczy się człowiek. A nie to ile kasy wkłada w grata.
Jak ma i chce dużo. To niech ma. Jak nie ma albo nie chce to nie.
Byle do pogadania był normalny.
Taka jest filozofia w naszym klubie.

Rajsko jest blisko Bielska. Wpadaj do nas.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Rób, jak uważasz, jak umiesz i jak cię stać, byle było bezpiecznie. Moja Syrenka jaka jest - cześć z Was widziała. Sam robiłem, na niej się uczyłem spawać, szpachlować, malować. Do ideału dużo jej brakuje bo tu paproch w lakierze, tam uszczelka nie chce się zmieścić, ale daje mi super frajdę i dzięki niej poznałem ekstra ludzi
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Twoja Syrenka jest super.
I jak zasuwa :ok3 :piwo: :piwo:
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Mariusz pisze:Twoja Syrenka jest super.
I jak zasuwa :ok3 :piwo: :piwo:
Tyz prowda :ok3
motomania na luzie
Kurołap
Posty: 17
Rejestracja: 2016-09-14, 23:23
Lokalizacja: Rajsko

Post autor: Kurołap »

Dziękuję za zaproszenie, na pewno skorzystam w przyszłym sezonie.

Teraz jestem w trakcie rejestracji, przeglądów itd. Nie chwaliłem się na forum bo i nie bardzo było czym. Udało mi się kupić 104 w niezłym stanie. Ktoś rozpoczął jej renowację, zrobił całkiem nieźle blacharkę ale nie wystarczyło mu kasy i cierpliwości na resztę. Przez rok kupowałem brakujące części i sukcesywnie doprowadzałem do stanu używalności kolejne podzespoły. Na pewno wiele przygód dopiero zacznie się kiedy wyjadę na drogę ;)

Jestem typem domorosłego grzebacza. Trochę intuicyjne wybrałem właśnie Syrenkę i coś mi się wydaje że trafiłem dobrze. Może dlatego nie do końca pasuje mi wypicowana Skarpeta. A może to po prostu kompleksy że ktoś ma ładniejszą ;D
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Hmm, to chyba moja Syrena tak zrobiona, lata osób może potwierdzić, że kombinuje naprawdę nieźle :helm
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
ODPOWIEDZ