Jak wymontować mechanizm podnoszenia szyby?

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klitmen
Posty: 21
Rejestracja: 2005-06-05, 09:12
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Jak wymontować mechanizm podnoszenia szyby?

Post autor: Klitmen »

Tak jak w temacie. Lewe drzwi. poradźcie coś :(
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Hej!!!

Jak zwykle trzeba zacząć od lektury maestra Glinki...

Z mojej strony jedynie mogę zaproponować jedno ułatwienie - zdemontuj jako pierwszą kompletną ramkę drzwi - mocowana jest na 4 śruby - dwie z zwenątrz (z przodu na dole ramki) a dwie po obu stronach szyby w czeluściach drzwi - jak je wykręcisz - kompletna ramka w górę i masz ułatwiony dostęp do mechanizmu...
Potem to już banał - tylko jedna uwaga - zwróć uwagę na przebieg linki na poszczególnych kółkach - bo potem może nie chcieć ładnie się podnosić szyba :!:

Powodzenia.
Przyszedl szarlatan szuja...
Awatar użytkownika
Klitmen
Posty: 21
Rejestracja: 2005-06-05, 09:12
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Post autor: Klitmen »

dobra dzieki. ja mam tą książke Glinki ale troche nie kumiem. dobra pokombinuje jeszcze trochu. a nie wiesz może jak wymieniać progi?
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Enigmatyczną treścia opisów u inżyniera Glinki się nie przejmuj - po prostu weż ksiazkę do samochodu - popatrz, poczytaj - i sens się sam znajdzie - co do kolejnosci wykonywanych czynności - czasem da sie to lepiej zrobić...
Dobra - progi - ale które - zewnętrzne czy wewnętrzne???
Nie wiem jak jest w przypadku R20 - myslę że podobnie jak w przypadku "zwykłych" Syren - wymiana zewnętrznych to banał - po prostu starczy zrzucić błotniki - przy czym jeszcze problem polega na tym na jakie sie trafi elementy - państwowe czy prywaciarskie - bo mogą nie bardzo pasować i trzeba będzie mocno rzeżbić (tak samo z tylnimi błotnikami - zazwyczaj sa koszmarne - i dopasowanie ich to wielgachny problem...).
Jeżeli progi wewnętrzne - to nie wiem czy lepiej nie poszukać nowej kompletnej podłogi - po prostu szkoda roboty...

Powodzenia
Przyszedl szarlatan szuja...
taeda

Post autor: taeda »

Zaraz ,zaraz.........demontaż MECHANIZMU podnoszenia szyby nie wymaga wymontowywania prowadnic szyby.
Co wy chrzanicie !!!!!!!!!!!!!??????????????
Trzeba poluzować linkę (nakrętka przesuwająca kółko dolne) zdjąć z niego linkę i potem odkręcić 3 nakretki trzymające mechanizm.
PS......Nie opowiadajcie tu dupereli kochani !!!!!! Zdjęcie w Syrenie korytek prowadzących szybę to sodoma i syf.
Śruby stoją zardzewiałe--trzeba grzać, smar grafitowy, często się urywają, a te dwie z przodu to tragedia,,,,,,,żaden srubokręt nie bierze, i grzanie ,smar, WD40, w końcu wiertara jak nie idzie.
PS. trzeba sobie dorobić taki srubokręcik z wycięciem do wypychania zawleczki korbki podnoszenia szyby. Zrywanie jej na siłę czasem powoduje jej pęknięcie.(tj korbki).
A wogóle : latarka i lusterko małe wsadzić do drzwi i obserwować co tam jest.
I nie pieprzyć.:-)
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Cóż, masz zatem traumatyczne przeżycia - ja demontowałem ramki w 3 Syrenach po kolei (z różnych powodów) - i nie miałem nigdy najmniejszych nawet problemów - żadnych zapieczonych śrub - zero problemów - owszem wygladały nieciekawie - ale wykręcały się zawsze bez problemu :!: :lol: :!:
A radzę po prostu żeby zdjąć ramkę - po to żeby zrobić sobie więcej miejsca i tyle...
Przyszedl szarlatan szuja...
ODPOWIEDZ