SYRENA 104 z 1966r

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Przypomnę jak ja robiłem swoją 104.
Przed rozpoczęciem prac blacharskich wypiaskowałem całe auto i przykryłem epoksydem.
Po zrobieniu blacharki znów piaskowanie i epoksyd.
Potem szpachlowanie. Nakładałem bardzo niewielkie ilości szpachli. Czyściłem wszystko nie przejmując się przetarciami do blachy, bo i tak po wyczyszczeniu znów wszystko zamykałem epoksydem.
Epoksyd Nivola jest twardy i warstwa jest stosunkowo gruba, wiec cześć defektów (np. rys po szlifowaniu) można zgubić czyszczeniem samego epoksyd.
Taką kolejność prac przygotowawczych powtarzałem w kilka razy - chodziło właśnie o to, żeby szpachli było najmniej jak się da.
Po ostatnim zamknięciu epoksydem delikatnie go przeszlifowałem włukniną. Na to położyłem szpachlę natryskową Nivola. Wszystko wyczyściłem na pudrze kontrolnym. Potem podkład akrylowy - wpylenie i 2 warstwy mokro na mokro. Potem czyszczenie akrylu papierem wodny w grającym 800 na mokro. I w końcu po 4 miesiącach takiej żmudnej roboty (dzień w dzień oprócz niedziel po 8 godzin) lakier.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

czeresss,I efekty widać gołym okiem, nawet bez okularów !
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
JARQ
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 63
Rejestracja: 2010-10-29, 20:29
Lokalizacja: Piastów Courbevoie

Post autor: JARQ »

Najbardziej mi się podoba to ze ty Czereś bawiłeś się w ustawienia piaskarki i cierpliwe piaskowanie :) chciałbym tez tak zrobic
JARQ
Piotrek75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-03, 15:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Post autor: Piotrek75 »

Z jakiego miesiąca masz tą 104 ? Ja mam 104 z grudnia 1966r
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

SUPER.DAWID pisze:... nie zawsze (przykładem na anty jakość może być FERTAN).
SUPER.DAWID czy możesz rozwinąć to zdanie.
Pytam, bo używam Fertana do zabezpieczania metalu.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Piotrek75 - najstarszy wpis w Książce Gwarancyjno-Obsługwej mam: "Stan licznika 27 dn.23 mies.11 rok66". Z tego wpisu wnioskuję, że moja syrena może być max z listopada.

Widelec - oczywiście, że mogę rozwinąć.
Testy przeprowadzałem na Audi A3 z 2005r. Używany na co dzień. Obecnie roczny przebieg na poziomie 22 tyś km. Dwa lata temu roczny przebieg na poziomie 17 tyś km.
Na wiosnę dwa lata temu postanowiłem rozprawić się z purchlami rdzy. Na progach w przedniej ich części i tylnej klapie w okolicy lamp przeciwmgłowych. Na pierwszy strzał poszły progi. Rdza wyczyszczona z grubsza bez specjalnego spuszczania się nad tematem. Pomalowane środkiem CORTANIN F. Na to podkład, lakier nawierzchniowy w zaprawce. Progi bez oznak przebijającej się korozji wytrzymały do tego roku przy czym w tym roku pojawiła się korozja na progach w tylnej jego części (wcześniej nie ruszanej).
Z racji, że na tylną klapę dwa lata temu brakło mi cortaninu stwierdziłem, że zakupie małą buteleczkę FERTANU. Znaleziona na allegro za cenę 38zł z kosztami wysyłki. Procedura przeprowadzona zgodnie z etykietą nie później niż miesiąc po progach. Oczywiście zabezpieczone podkładem i lakierem zaprawkowym. Rdza wyszła jeszcze tego samego sezonu przed zimą.
Ciągnąc dalej temat w tym roku chwyciłem się za tylną części progu. Testując środek APP R Stop. Ten poległ po miesiącu mimo iż był wysuszony, naniesione 3 warstwy i całość przykryta podkładem.

Reasumując i systematyzując:
APP R STOP - kosztuje mała puszeczka chyba 100ml - 22zł ale mimo prawidłowego przygotowania wytrzymuje około miesiąca w sprzyjających warunkach pogodowych.
FERTAN - musiałem doliczyć koszty wysyłki więc dla mnie jest stanowczo za drogi 38zł za chyba 50ml i mimo zachowania procedury podanej na etykiecie wytrzymał tylko sezon letni.
CORTANIN F - kosztuje 9,50zł za 250ml po wykonaniu procedury podanej na etykiecie wytrzymuje przynajmniej dwa lata w warunkach letnich i zimowych z solą na asfalcie. Do tego jest najtańszy co jest dodatkowym atutem. Minusem jest krótka data ważności która wynosi 6 miesięcy do roku (z różnymi opakowaniami się spotkałem) i niestety przy końcu daty ważności trzeba go wylać bo diametralnie traci właściwości.

Dla rozwiania wątpliwości APP R Stop i FERTAN też były z ważną datą.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

To ciekawe, dzięki za info.
Na jutubie widziałem filmik jak gość porównuje APP versus Brunox. Wiadomo, nagrać można wszystko, ale jeśli wierzyć nagraniu, to Brunox poległ. A co najciekawsze, to metal wyczyszczony do żywego i zabezpieczony samym podkładem lepiej wytrzymał próbę niż te, które były zabezpieczone odrdzewiaczem.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

:ok3
Awatar użytkownika
nitro
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2010-08-17, 22:27
Lokalizacja: Ożegów/ Bełchatów

Post autor: nitro »

Miło się ogląda takie remonty :D , dla mnie jest to duża motywacja do działania :ok3 :ok3
Syrena 105L '77r & Syrena 105 '76r , Syrena 104 '72r , Syrena R20 '76r , Syrena Bosto '83r , Skoda 105 S '81r. / WSK 125x2, WSK 175x2, Ogar 200x2,Komar 2351, 126p '85r. 126p '88r. 126p '90r. 126p '92r. 126p '97r. 126p '99r. Niewiadów N126e. Zetor 3011.
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

nitro jeśli zostałeś pozytywnie zmotywowany, to do roboty. Niechże Syren na drogach przybywa.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

no jak wy bedizecie takie remonty przeprowadzac to syren na drogach nie bedzie niedlugo wcale, juz w tym sezonie na rajdach/zlotach mazowieckieego i lubelskiego syren..nie bylo albo byla moja :-))) takze znow syrena to obciach i kazdy sie wstydzi albo boi nia jezdzic
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

W sumie to nie rozumiem .......
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

sereniarz(atom1) pisze:no jak wy bedizecie takie remonty przeprowadzac to syren na drogach nie bedzie niedlugo wcale
Ja wolę pomyśleć co to będzie gdy kilka takich sztuk wyjedzie... :faja

Do końca w sumie też nie rozumiem sensu tej wypowiedzi ale odpowiadając tak jak bym to miał zrozumieć napiszę tylko, że faktycznie lepiej odp...ić wszystko na sztukę tak "aby ino było i jeździło" ! :smiech
sereniarz(atom1) pisze: juz w tym sezonie na rajdach/zlotach mazowieckieego i lubelskiego syren
Wolałbym się przyjrzeć innej stronie medalu w jaki sposób syreny giną na potęgę w tych czasach. Mianowicie egzemplarze które nadają się do zrobienia są przez "znafffcóf" rozbierane z myślą, że to błaha sprawa. Dopiero gdy dotrze do świadomości fakt, że wcale tak nie jest - sprzedawane są porozbierane w całości/na części. Ile takich przypadków jest/było, że z wielce zapałem tutaj koledzy lecieli z rozbiórką bo BEDOM robić remont. Minął miesiąc, dwa... Ogłoszenie.. "Sprzedam projekt do dokończenia... "Moje oczko w głowie".. "z powodu braku czasu..." :smiech :smiech :smiech :smiech :fire

Jak dla mnie podejście Dawida jest nadzwyczaj prawidłowe, WRĘCZ WZOROWE.
Patrzcie i się uczcie ! ! !
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Jest taka scena w Pingwinach z Madagaskaru...
Rozbity samolot..
Zwierzęta rozmawiają.
-Naprawicie go - pyta Lew
-Tak - odpowiada Szef Pingwinów
- Jak - pada pytanie
- Głównie na ślinę i parę rolek taśmy scoth
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

SUPER.DAWID powiedziałeś, że się zgadzasz.
Tak więc . . . ;)

:piwo:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ