POMOCY SKRZYNIA W PODŁODZE

(silnik, skrzynia)
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Gieroy pisze:Podłączę się do tematu bo to fascynujący przypadek :zdziwko
Czy jak jedzie na mimośrodowych albo kwadratowych kołach to przód unosi się i opada czy tylko buda tak się mocno trzęsie że tak to opisałeś?
A kierownica się trzęsie czy telepie? To znaczy czy ma szarpania lewo-prawo czy generalnie drgawki?
A generalnie wcześniej było OK a to wszystko pojawiło się dopiero po wymianie skrzyni?
Wcześniej to nie wiem, bo to były pierwsze jazdy po kapitalnej odbudowie. Przy pierwszej skrzyni to były dość wyraźne szarpania kierownicy w lewo i w prawo. Na tej przełożonej kierownicę wyrywa z rąk. To nie są drgawki tylko konwulsje. :/ Generalnie buda kolebie się na lewo i prawo.

[ Dodano: 2018-12-13, 20:41 ]
Kozichwost pisze:Moja zipa jak jąją kupiłem jeździła na oponach, które miały bicie. Wszystkie 4 miały guzy. Telepało jak diabli. Kupiłem nowe vredestein i skończył się masaż podczas jazdy. A od kiedy przerobiłem przeguby no kierownicą nie telepie prawie w ogóle. Jak wymienię bębny hamulcowe - będzie jeździła jak współczesne auto
To fakt, że stała w jednym miejscu przez ponad rok nie ruszana, ale dlaczego przy mniejszej prędkości trzęsie gorzej. To trochę wbrew zasadom.
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

lewo-prawo to typowy objaw nienasmarowanych przegubów albo zbyt gęstego smaru.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Wg tych wszystkich opisów obstawiam felerne opony ! Sprawdz najpierw na wyważarce co wyjdzie !
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Gieroy pisze:lewo-prawo to typowy objaw nienasmarowanych przegubów albo zbyt gęstego smaru.
A co z prędkością? Przy mniejszej trzęsie bardziej. Nie żebym się upierał, ale to nie logiczne.

[ Dodano: 2018-12-13, 21:06 ]
SyrHarMer pisze:Wg tych wszystkich opisów obstawiam felerne opony ! Sprawdz najpierw na wyważarce co wyjdzie !
Spoko, to da się zrobić, ale w tym przypadku również wolniej powinno oznaczać mniejsze telepanie :piwo:

[ Dodano: 2018-12-13, 21:08 ]
Gieroy, a mógłbyś rozwinąć temat nienasmarowanych przegubów?
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

To normalne, że przy mniejszej v telepie mocniej.
Tu nie ma co rozwijać, mają mieć dużo rzadkiego smaru i już. Smar + olej w szczelnych gumach. To jest ELEMENTARZ skarpeciarski i myślałem że każdy to wie .
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Gieroy pisze:Smar + olej w szczelnych gumach. To jest ELEMENTARZ skarpeciarski i myślałem że każdy to wie .
Zgadza się. Mieszaninę ŁT-4S3 + Mixol zrobiłem jeszcze przed założeniem osłon. Wszystko wymieszałem w proporcjach i ilościach zalecanych przez Glinkę i tym wypełniłem gumy na przegubach (po brzegi). Czy to mogło się jeszcze nie rozejść po przegubach? :(
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

rzuwig pisze:wypełniłem gumy na przegubach (po brzegi). Czy to mogło się jeszcze nie rozejść po przegubach?
Jak tak zrobiłeś to to już działa. Czyli szarpania są od czegoś innego.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Martwi mnie jeszcze brak biegów przy włączonym silniku. Czy to tylko kwestia regulacji, czy też jakiś inny problem. Zaczyna mi brakować pomysłów :klnie

[ Dodano: 2018-12-14, 16:18 ]
Ale głęboko wierzę w mądrość forumową :D

[ Dodano: 2019-05-15, 18:14 ]
No i znalazła się przyczyna szarpania. Zbyt mocno przegięty resor. Przeguby przy skrzyni były pod takim kątem że nie mogły zrobić obrotu i w pewnym momencie klinowały się. To tak dla informacji, bo na forum pojawiały się podobne pytania, ale wytłumaczenia nie było.
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
ODPOWIEDZ