Zalewa na ciepłym

(silnik, skrzynia)
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

czeresss pisze:Powtarzam - ustaw poziom paliwa w komorze na tip top.
Uczyń Syrence to co zaleca Czeresss.


Jeśli potrzebujesz,-------------wskaźnik poziomu paliwa w Jikov .

To możesz również go wykonać w bardzo prosty sposób.
W starej głównej dyszy (z innego gaźnika) wywierć otwór fi około 6mm na zewnątrz (w osi śruby na klucz 14) by ciasno wbić kawałek przewodu hamulcowego miedzianego i nań nałożyć ciasno igelitowy przeźroczysty wężyk i przypiąć go trytką do komory pływakowej i już :lol:
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

...a jak już chcesz robić partyzantke bez pomiaru poziomu to sprawdź czy nie masz pływaka dziurawego. Przytapiasz we wrzątku i patrzysz czy bąbluje. Bo jak piszesz,że Ci ledwo pływak przykrywa,to może być albo walnięty pływak, albo zatkany kanał powietrzny we ssaniu (miałem taki przypadek w trabie, konstrukcja ssania identyczna), albo membrana na pompie. Nie mam doświadczeń ze współczesnymi membranami do syreny, ale w 125p potrafiła delikatnie pęknąć po tygodniu jazdy. Obstawiam, że ustawienie poziomu paliwa tu nie bardzo pomoże, ale spróbować możesz.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

PYJTERSON pisze:W starej głównej dyszy (z innego gaźnika) wywierć otwór fi około 6mm na zewnątrz (w osi śruby na klucz 14) by ciasno wbić kawałek przewodu hamulcowego miedzianego i nań nałożyć ciasno igelitowy przeźroczysty wężyk i przypiąć go trytką do komory pływakowej i już
W jakiej odległości np od krawędzi (tam gdzie uszczelka pod wieczkiem komory pływakowej) powinien być odpowiednio ustawiony poziom paliwa i w jakim stanie, tzn podczas pracy na jałowym ??? :oops: :P :piwo:
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

19 (+-1)mm od krawędzi przylegania pokrywy komory do lustra paliwa.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Problem chyba rozwiązany. Chyba, bo okaże się po testach. Ustawiłem poziom paliwa na przyrząd i na nic się to zdało. Rozebrałem gaźnik, wydmuchałem wszystko i też d... Gaźnik miał już spory luz na osi przepustnicy. Znalazłem w czeluściach garażu inny z minimalnym luzem, wyszlifowałem mu przylgnię i założyłem. Póki co silnik odpala bez gazu na widok kluczyka. Ciekawe co pokażą testy drogowe

[ Dodano: 2019-09-05, 21:22 ]
Testy pokazały, że to nie wina gaźnika. Zdjąłem i rozebrałem pompkę paliwa, żeby sprawdzić stan membrany. Wzrokowo membrana bez uszkodzeń, a silnik upluty spod koła pasowego. Założyłem na próbę pompkę z.jakiegoś zapasowego silnika i problem usunięty.
Tak więc koledzy jeśli będziecie mieli podobny problem, proponuję profilaktycznie wymienić pompę, nawet jeśli nie widać jej uszkodzeń
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

I SEZON 2020 czas bedzie rozpoczac ze sprawna syrenka
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Nie wiem czy ze sprawną, bo pod koniec sezonu 2019 nadal ją zalewało, a mnie zalewała krew.....
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Kozichwost pisze:pod koniec sezonu 2019 nadal ją zalewało
To wymiana pompy jednak nie pomogła? Pisałeś że już wszystko było cacy.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Było cacy, na jeden wypad w Bieszczady, czyli jakieś 500km, przed którym podładowałem akumulator, który jest już na umarciu. Wiosną wsadzę nowy akumulator i będę walczył dalej
ODPOWIEDZ