Czyszczenie lampy (?)

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Czyszczenie lampy (?)

Post autor: Cinek »

Czy macie jakieś patenciarskie sposoby na wyczyszczenie wkładów lamp od wewnątrz? Zdobyłem dziś dwa wkłady, nowiutkie ale zleżałe i są zakurzone w środku.

Najchętniej wziąłbym jakąś gąbkę, patyk i jazda, ale może ktoś ma wypracowany sposób którym zrobię to szybciej i co ważne -dokładnie?
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Wlać dośrodka wody z płynem do mycia naczyń, gobrze wybełtać, wypłukać, a na końcu wypłukać dokładnie wodą DESTYLOWANĄ (nie zostawia zacieków, zakładać i w drogę 8)
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Spróbuję, chociaż wątpię by sama woda z płynem ruszyła ten osad kurzu. ;)
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Dałem rady.

Post autor: Cinek »

Na sucho! Z doświadczenia wiem, że drobny kurz zachowuje się jak tłuszcz - woda go porządnie nie zwilży, ani nie zmyje z powierzchni. Toteż lampę przetarłem najpierw suchą szmatką, zarówno odbłyśnik jak i szkło. Wymagało to nieco kombinacji, bo nie da się wszędzie łatwo dojść (blenda przed żarówką). Potem to samo z płynem do szyb, na końcu zgarnięcie paproszków po szmatce i udało się! Aż lśni. :)

Polecam taki zabieg właścicielom zakurzonych lamp.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
ODPOWIEDZ