Rejestracja komara z Węgier

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Marcin105lux
Posty: 21
Rejestracja: 2017-10-08, 18:49
Lokalizacja: Leszno

Rejestracja komara z Węgier

Post autor: Marcin105lux »

Witam, bardzo proszę o wyjaśnienie jak dla mnie kuriozalnej sytuacji. Od początku; kupiłem komara 2320 sprowadzonego z Węgier z fakturą oświadczeniem sprowadzenia itp ogólnie wszystko ok, problem pojawił się gdyż urzędnik stwierdził że jest to pojazd nie zarejestrowany przed 2003 (powołując się na jakis paragraf) i tłumacząc tym że pojazd nie może być zarejestrowany ze względu na zbyt krótki numer VIN/ramy i zaznaczając że teraz wymóg to 17 znaków. Ja próbując wytłumaczyć że to pojazd sprowadzony przez firmę zajmującą się tym, że w tamtych latach przepisy nie wymagały 17 znaków, że na Węgrzech motorowerów jednoosobowych się nie rejestruje, powołując się zdjęciem dowodu od znajomego który bez problemu zarejestrował swój motorower w Poznaniu bez jakiego kolwiek problemu i że jako datę pierwszej rejestracji tamten urząd przyjął datę produkcji czyli 01.01.1979r. Poprosiłem o rozmowę z głównym inspektorem który również zasłaniał się jakimś przepisem z 2003 roku. Proszę o pomoc może ktoś już to przerabiał i zna jakieś obalenie ich teorii albo to ja zostałem wprowadzam w błąd i dalej go szerzę. Mam tylko pewne wątpliwości dlaczego w innym urzędzie rejestrują takie rzeczy bez problemu a w '' moim '' urzędzie go widzą?
Ostatnio zmieniony 2020-06-25, 09:29 przez Marcin105lux, łącznie zmieniany 2 razy.
FSM Syrena 105lux '79,
Jawa 23p mustang '80,
Romet kadet m-780 '87,
Komar 2320 '70.
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Re: Rejestracja komara z Węgier

Post autor: PYJTERSON »

Marcin105lux pisze:Witam, bardzo proszę o wyjaśnienie jak dla mnie kuriozalnej sytuacji. (<----------------->) Mam tylko pewne wątpliwości dlaczego w innym urzędzie rejestrują takie rzeczy bez problemu a w '' moim '' urzędzie go widzą?

Zarejestruj komara w innym urzędzie przyjaznym petentowi, a potem w tym którym chcesz przerejestruj. Wiem że to jest absurd. Ale żyjemy w kraju absurdów.
Poco się kopać z koniem i tracić energię.

Obecnie ważne jest miejsce zamieszkania, a nie meldunku.

Ewentualnie domagaj się podstawy prawnej na piśmie.
Sprawdź.
Jaki to ten paragraf ma brzmienie, i czy nadal jest aktualny.
Działaj powodzenia.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rejestracja komara z Węgier

Post autor: radekk »

Marcin105lux pisze:...
I zacznij pisać w języku polskim. To co napisałeś jest nieczytelne, niechlujne i najzwyczajniej niegrzeczne. Jeśli tak samo traktowałeś urzędnika, jak nas na forum, to nie dziw się reakcji.
Marcin105lux
Posty: 21
Rejestracja: 2017-10-08, 18:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Marcin105lux »

Radekk z całym szacunkiem dla Twojej osoby i Osób na forum, treść postu jaką zawarłem to tylko pewna część i jeszcze opisana w skrócie. O moją kulturę i szacunek nie musisz się martwić, nie szukaj domysłów w tym jak ja się zwracałem do urzędnika ponieważ wszytko odbyło się w miłej atmosferze i bez zbędnych słów czy podnoszenia głosu, przecież to ja chciałem załatwić sprawę i to mi zależało by sprawa się rozwiązała więc wiedziałem że każde nie kontrolowane słowo może tylko pogorszyć całą sytuację.
PS. A jeżeli post jest dla Ciebie niezrozumiały, niejasny to mogłeś zasugerować np wiadomością prywatną że coś jest nie tak, że kogoś obrażam i prosisz by to skorygować.
Jeżeli ktoś się czuje z tego tytułu obrażony jak kolega wyżej chciałem BARDZO PRZEPROSIĆ i obiecuję że będę się starał by takie rzeczy nie miały miejsca.
FSM Syrena 105lux '79,
Jawa 23p mustang '80,
Romet kadet m-780 '87,
Komar 2320 '70.
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

Tak, istnieje taki przepis wymagający numeru VIN dla motocykla zarejestrowanego poraz pierwszy po 1 stycznia 2003r.
Pierwsze pytanie, czy Komarek u nich w jakiś sposób figurował w jakiejś ewidencji oficjalnej, miał jakąś tablicę rejestracyjną? jeśli tak warto by było mieć jakiś dokument o tym świadczący.
Druga sprawa, czy posiadał jakieś ubezpieczenie obowiązkowe typu nasze OC jeśli tak, warto taki kwitek przedstawić urzędnikowi. Na podstawie takiego kwitka z ubezpieczalni są rejestrowane np. pojazdy z niemiec.
Zawsze warto umówić się z kierownikiem Wydziału komunikacji i przedstawić mu sprawę, może uda załatwić się jakieś odstępstwo. Ale bez jakichkolwiek dokumentów z Węgier, może być problem.
Zawsze zostaje Ci rejestracja "na żółte"
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
Awatar użytkownika
Dawdzio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-08-19, 22:21
Lokalizacja: Chojnów

Post autor: Dawdzio »

Na węgrzech się takich pojazdów nie rejestruje. Nie mają tablicy ani czegokolwiek. Siadasz i jedziesz.
Z tego co wiem powinno dać się go zarejestrować na podstawie samej umowy.
Marcin105lux
Posty: 21
Rejestracja: 2017-10-08, 18:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Marcin105lux »

Do komarka otrzymałem oświadczenie o sprowadzeniu z zagranicy, potwierdzenie działalności firmy, fakturę VAT z firmy na znajomego, i umowę ze znajomego na mnie. Nie mam tablicy ani oc ponieważ tak jak kolega Dawcio napisał na Węgrzech motorowery jednoosobowe nie podlegają rejestracji. Na razie odpuszczam rejestrację u mnie i spróbuję w Poznaniu ponieważ tam chwilowo mieszkam i jak wszystko pójdzie po myśli przerejestruje za jakiś czas u mnie. Kolega Pyjterson ma rację po co się kopać z koniem, jak można spróbować w innym urzędzie. (może urzędnik będzie przychylny gdyż dowód osobisty wyrabiałem również w Poznaniu czyli wydał Prezydent Poznania, i nie będzie miał wątpliwości co do miejsca zamieszkania)
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.
PS. Dla zainteresowanych w przyszłym tygodniu dam znać jak wyszło, ponieważ mam umówioną wizytę ☺️
FSM Syrena 105lux '79,
Jawa 23p mustang '80,
Romet kadet m-780 '87,
Komar 2320 '70.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

NO NIE.... da sie zarejestrowac i to bez problemu :) po pierwsze z fv idziesz do WK prosisz wniosek o rejestracje na tablice próbne celem wykonania badania okresowego, jak wykonają to idziesz po twarde tablice, każdy przykład odmowy proś jasno i wyraźnie o "PISEMNĄ ODMOWE ZAREJESTROWANIA POJAZDU Z UZASADNIENIEM PRAWNYM" nie mozesz zarejestrowac pojazdu WYPRODUKOWANEGO po..... dacie.... powinieneś napisać również oświadczenie że w kraju z którego importowałes pojazd nie podlegał on obowiązkowi rejestracji.... o ile sie nie myle to powinno przejść
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Marcin105lux
Posty: 21
Rejestracja: 2017-10-08, 18:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Marcin105lux »

I sprawa została rozwiązana 😀 W Poznaniu bez najmniejszego problemu zarejestrowałem komara. Dostałem czerwoną próbną tablicę i dowód, teraz tylko przegląd techniczny i z wynikiem pozytywnym do urzędu po dowód tymczasowy i białą tablicę.
Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie w sprawę.
FSM Syrena 105lux '79,
Jawa 23p mustang '80,
Romet kadet m-780 '87,
Komar 2320 '70.
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

Marcin105lux pisze:I sprawa została rozwiązana 😀 W Poznaniu bez najmniejszego problemu zarejestrowałem komara. Dostałem czerwoną próbną tablicę i dowód, teraz tylko przegląd techniczny i z wynikiem pozytywnym do urzędu po dowód tymczasowy i białą tablicę.
Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie w sprawę.

Super :ok3
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a w jakim urzedzie sie nie udało ? w Lesznie?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ