do kiedy były robione 105?

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

ODPOWIEDZ
Karol

do kiedy były robione 105?

Post autor: Karol »

W końcu odzyskałem dowód rejestracyjny do mojej syreny i okazało się, żę samochód jest z 1980 roku... wszystko ok, ale to 105, nie 105l. Ma (miała, bo teraz wrzuciłem maksymalnie dużo chromu) czarną atrapęwlotu powietrza i czarne ramki kierunków, 2obwodowy układ hamulcowy i plastikowe stożki na kołach. Od kiedy 105 i 105 l były wytwarzane z takim zuborzałym wyposarzeniem, bez kołpaków i chromowanej atrapy I czy ktoś ma równei młodą105?
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Trochę szkoda, według mnie, że zamontowałeś chromowane elementy do 105-tki (bez L). Może i ładniej samochód wygląda z chromami ale nie jest wierny jeśli chodzi o odwzorowanie.
Wszystkie modele 105 począwszy od początku 1979 roku były wposażane wyłącznie w malowaną osłonę wlotu powietrza, plastikowe ramki kierunkowskazów i plastikowe stożki osłaniające piasty kół. Chrom pozostał na ramkach reflektorów i tylnych lampach. Zmieniono także malowanie wprowadzając kilka nieci żywszych niż dotychczas kolorów (np. piaskowy a w ostatnim okresie produkcji nawet pomarańczowy).
Gosc

Syrena

Post autor: Gosc »

[quote="radekk"]Trochę szkoda, według mnie, że zamontowałeś chromowane elementy do 105-tki (bez L). Może i ładniej samochód wygląda z chromami ale nie jest wierny jeśli chodzi o odwzorowanie.
Wszystkie modele 105 począwszy od początku 1979 roku były wposażane wyłącznie w malowaną osłonę wlotu powietrza, plastikowe ramki kierunkowskazów i plastikowe stożki osłaniające piasty kół. /quote]

Mam w 105 z 1979 a na niej felgi z data produkcji i sa w wersji "kapslowej". Wiec nie masz racji :)
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Swoją pierwszę kupiłem w Pomozbycie w marcu 1979 roku. Malowany wlot powietrza, doniczki na piastach... Innych nie było
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Witam!
105 byly produkowane do samego konca! Byla to po prostu wersja podstawowa a 105 LUX to byla wesja luksusowa a nie nowszy model :o

PS. Jakie byly kolory nadwozi Syren poczynajac od 74 roku :?:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

szary . kość słoniowa i yelow bahama
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Yelow bahama to zupełnie inny kolor. Stosowany był na fiaty 125p około 1974 roku (to był przebój!). Na Syrenach stosowano "żólty piaskowy" - kolor rodem z F.126p.
Proszę nie zapominać o białym kolorze
ODPOWIEDZ