Mam Syrene 105 z 73r

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Kaa pisze:w sumie jeszcze ze 2500zł
To chyba za sam lakier... :mrgreen:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

o lakier nawet jeszcze nie pytałem :lol:

tyle to wyniesie doprowadzenie jej do stanu uzywalnośći (chociaż pomalowana minią i zaszpachlowana chyba przeglądu nie przejdzie :roll: )
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

ladna syrenka postaram sie wygrzebac z moich lochow te dodatki co potrzebujesz :D 8) Pozdro i piwko (bez alkocholowe) :P dal ciebie trzymaj sie :D
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

MW 750 bo kosz boczny z permanętnym napędem przez blokowany dyfer (inne mają dołączany sztywny naped który trzeba odłączyć przy wjeżdzaniu w zakręt a wózek nienapędzany to jest totalna masakra
nie wiem o co Ci dokładnie chodzi,ale myslę,że o układ różnicowy.Otóż z napędem wózka były jeszcze MT16 i MW650.I wszystkie te trzy motocykle mają uk.róznicowy.Jest oczywiście możliwość założenia blokady,ale wówczas i MW750 nie skręci ze zblokowanym dyferencjałem.O ile się orjentuję to dyfer i mech. różnicowy jest taki sam we wszystkich trzech modelach.Róznica polega na grubości wału napędowego między wózkiem a motocyklem.
inne mają dołączany sztywny naped który trzeba odłączyć przy wjeżdzaniu w zakręt a
Coś tu nie doczytałeś.Te pozostałe motocykle czyli MT10 I MW 650 nie mają możliwości odłączenia napędu.Tak samo jak i MW750.Przed zakrętem odłącza się blokadę mechanizmu a nie napęd na wóz.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

najstarsze wersje miały z tyłu wał na wózek ze sprzęgłem napęd był sztywny i była możliwość jazdy solo

kaśka nie miała napędu na wózek

wiktorR20 pisze:.Otóż z napędem wózka były jeszcze MT16 i MW650
wiem ale gornozaworowe mi się nie podobają :lol:
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

aha tylko nie rozwalaj jej odrazu na czesci bo sie przestaszysz.Ja bym nia pojezdzil kilka miechow puki nie skoncze 1 a dopiero w tedy bral sie za nastepna.Chyba ze nie masz innej :shock:.Jak masz dobre auto to sie ciesz.na twojim miejscu dolozyl bym kase i kupil super po remoncie 8) unikniesz kosztow stresu itp zeczy.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

a ja bym kupil ;) pojezdzil miesiac zeby sie pocieszyc ze ma sie syrenke i pojezdzilo nia :D a potem rozbieral bo remont to tak z rok trwa:D
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

Marcinek 77 pisze:ladna syrenka postaram sie wygrzebac z moich lochow te dodatki co potrzebujesz :D 8)
Liczę, że coś wygrzebiesz z lochów 8) :D Bo ja na razie w moich rupieciach do Syreny to znalazłem tylnią lampe- nigdy nikt w rodzinie nie miał syreny tylko same Warszawy...

sereniarz(atom1) pisze:a ja bym kupil ;) pojezdzil miesiac zeby sie pocieszyc ze ma sie syrenke i pojezdzilo nia :D a potem rozbieral bo remont to tak z rok trwa:D
Noi ja własnie tak planuję, ale to się jeszcze zobaczy, bo po stanietechnicznym to sądze ze śmiało może troszkę jeszcze pojeździć i postraszyć progami :mrgreen:
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Jeśli tylko silniki bez problemów zagadai będzie ładnie chodził, no i jeśli hample są w miarę ok, to tez mi się wydaje, że może jeszcze troche pośmigać, może i trochę dłużej niż miesiąc. Tylko z jednej strony ochota żeby już się przejechać, a z drugiej szkoda męczyć staruszki i mykać czekając aż się sypnie coś poważniejszego :/ No ale myślę, że te pere km jej nie zaszkodzi, aczkolwiek przypoinając sobie relację jednego z ludzi którzy byli 104 na Monte Carlo, jak stwierdził "Całą trasę rajdu nie sprawiała im problemów, a na miejscu po mieście problemem jest zrobić praktycznie 10 km bez jakiejkolwiek awarii..." to się nazywa samochód z duszą :D tylko, że jeśli sprawia wieczne problemy przy którkich wypadach to tym bardziej strach jechać gdzieś dalej nie mają ew. przygotowanej kasy na lawetę albo holowanie :/ ale z kolei mając tą kasę, można mieć niemal pewność, że nie sprawi problemów - prawa Murphyego :P działają w 99% przypadków :P[/scroll]
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

Franki pisze:Jeśli tylko silniki bez problemów zagadai będzie ładnie chodził, no i jeśli hample są w miarę ok, to tez mi się wydaje, że może jeszcze troche pośmigać,
Zagada, zagada :wink:

Hample są całkiem ok 8) bo jak holowalismy to zostały sprawdzone :mrgreen:

[ Dodano: Sob Sty 14, 2006 5:55 pm ]
Noi dziś nastał dzień że Skarpetka odpaliła! :shock: żeby było ciekawiej to za pierwszym razem:D
Relacje wieczorkiem albo jutro! 8)
Pojeździłem troche ale gitara dziurawa i pełno spalin w środku było! :mrgreen:
Awatar użytkownika
tazon
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 32
Rejestracja: 2006-01-19, 20:26
Lokalizacja: Borowe

Post autor: tazon »

troche zjedzona blacha, ale przy odpowiednim nakładzie pracy można ja odnowić :roll:
a to moja KABARYNA
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

Ta Syrena już nie istnieje :/
Awatar użytkownika
Radek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 419
Rejestracja: 2005-11-11, 18:01
Lokalizacja: Zalesie Górne k/W-wy

Post autor: Radek »

ktoś kupił i pociął czy ty sam?

[ Dodano: 2006-05-04, 20:51 ]
http://allegro.pl/item102241210_syrena_ ... o_bcm.html jak nie istnieje,drugi raz na allegro leci ;> co pobijanie ceny nie wyszlo :devil3
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

Radek pisze:ktoś kupił i pociął czy ty sam?
\

Tak ja sam :ok3
ODPOWIEDZ