Czym się rózni 105 od 105L ??

(silnik, skrzynia)
Gość

Post autor: Gość »

Ale czy on napisał coś złego ?? powinieneś być dumny że komuś sie cos w twojej bryce podoba .. POZDRO
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Nie mam pretensji o to co napisał - tylko o to że nie szanuje czyjejś pracy/własności i tyle...
Jak już wspomniałem nie zrobił tego po raz pierwszy (poprzednio na innym forum) - i głównie o to się pienię - że po prostu nie potrafi szanować cudzego...
Przyszedl szarlatan szuja...
czujny

Post autor: czujny »

Wyrwać chwasta :!:
(korzystać pisze się właśnie tak a nie "kożystac")
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

J pisze:Do "KIEROWCY" - pozwoliłem sobie usunąć zdjęcie z twojego postu - ponieważ stanowi ono moją własność i nie życzę sobie publikowania go bez mojej zgody.

Pozdrawiam.
Do J:
Nie ma sprawy, zrobilem to tylko i wylacznie przez nieuwage, a poza tym zamiescilem fotke tylko w charakterze pogladowym
:idea:

Konflikt zazegnany :?:

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

czujny pisze:Wyrwać chwasta :!:
(korzystać pisze się właśnie tak a nie "kożystac")


Ciiiicho...musiał sie nieźle wpienić, może z pośpiechu nie przeczytał tego co wystukał - większośc własnych błędów odkrywam dopiero czytając posta... :lol:

Nie żebym był zupełnie święty pod względem "korzystania z własności intelektualnej", niemniej też apelowałem wcześniej o podawanie linków do zdjęć, zaś w przypadku skanów - źródła.
Dla niektórych to chyba ujma na honorze a dla mnie wręcz przeciwnie, świadczy o rzetelności cytującego (zapodającego zdjęcia, skany itd).

Raz sam się nieco wnerwiłem z tego powodu. Kolega szukał info technicznych n/t Citroena 2CV. Posiadam książkę "Pojazdy francuskie" Podbielskiego, z której zapodałem mu potrzebne informacji, podając źródło. Na wklepywaniu straciłem sporo czasu. Jakież było moje zdziwienie, gdy później znalazłem kilka stron poświęconych 2CV a każda z nich zawierała ten sam tekst i zdjęcia!! Mało tego, żaden z tfu!rców stron nie raczył w stopce podać kilku drobnych informacji o źródle!! Kurde, jesteśmy chyba krajem geniuszy i każdy te informacje we łbie nosi, skoro podpisuje się własnym imieniem i nazwiskiem.

Podejrzewam tu łańcuszek - ktoś zamieścił info o 2CV i może nawet napisał, że pochodzą one z książki Podbielskiego, ale kolejny copy master już tego nie zrobił. Itd...

Zwyczajne chamstwo.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
taeda

Post autor: taeda »

Ale przejdźmy do meritum.......
Czyli ustalamy, że jednak Syrena 105L miała fabrycznie tylko te plastikowe kubeczki czarne na nakrętkach, a nie miała słoneczka szprychowego, które było wyłącznie wydziełką prywaciarską ???
Czy tak ?
Natomiast 105 miała kołpaki na sprężynkach -zatrzaskach.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

taeda pisze:Ale przejdźmy do meritum.......
Czyli ustalamy, że jednak Syrena 105L miała fabrycznie tylko te plastikowe kubeczki czarne na nakrętkach, a nie miała słoneczka szprychowego, które było wyłącznie wydziełką prywaciarską ???
Czy tak ?
Natomiast 105 miała kołpaki na sprężynkach -zatrzaskach.

Moja 105L (78r) miała chromowane dekle na spręzynkach, a nie sądzę by właścicielowi chciało sie wymieniać wszystkie felgi.
Może po prostu w ostatnim okresie produkcji zrezygnowano ze sprężynek i blaszanych kołpaków na rzecz doniczek.

To tylko moje przypuszczenie, bo rodzaj kołpaków uważam za mało istotny detal.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Citoz

Roznice 105 i 105L

Post autor: Citoz »

Przede wszystkim inne dzwignie recznego i biegi. Poza tym fotele - w 105 sa wiekze sersze, w 105L waskie i regulowane, jednak to te ze 105 sa moim zdaniem luksusowe - bardziej wygodne.

Inne roznice:

Syreny 105 z poczatkowego okresu:

-wskaznik kierunkow: miedzy wskaznikami
-hamulce:jednoobwodowe
-lampka sufitowa :na srodku dachu
-kapsle na kola: chromowane
-znaczki 105 i FSM: chromowane
-brak miejsca na radio
-ramki kierunkow z przodu: chromowane
-ramki lamp tylnich: chromowane

Syrena 105 - okres pozniejszy:
-wskaznik kierunkow: kolo predkosciomierza
-hamulce:dwuobwodowe
-lampka sufitowa: przy lusterku, od PF 125 p lub od 126p (zalezy od roku produkcji)
-kapsle na kola: chromowane
-znaczki 105 i FSM: chromowane
-miejsce na radio i nstalacja odkloceniowa (od 1974 r)
-ramki kierunkow z przodu: chromowane
-ramki lamp tylnich: chromowane

Syrena 105 L : okres wczesniejszy
-wskaznik kierunkow: miedzy wskaznikami
-hamulce: dwuobwodowe
-lampka sufitowa: przy lusterku, od PF 125 p lub od 126p (zalezy od roku produkcji)
-kapsle na kola: chromowane
-znaczki 105L i FSM: chromowane
-miejsce na radio i nstalacja odkloceniowa
-ramki kierunkow z przodu: chromowane
-ramki lamp tylnich: chromowane

Syrena 105L: okres pozniejszy
-wskaznik kierunkow: kolo predkosciomierza
-hamulce:dwuobwodowe
-lampka sufitowa: przy lusterku, od PF 125 p lub od 126p (zalezy od roku produkcji)
-kapsle na kola: brak (plastikowe kubki)
-znaczki 105L i FSM: chromowane lub czarne
-ramki kierunkow z przodu: czarne
-ramki lamp tylnich: brak
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Hej!!!

"Kożystać, wykożystywać" - sic - już poprawione (to fakt, że nie przeczytałem posta po jego napisaniu)!!!

KIEROWCO - nie mam pretensji- zalecam jedynie czujność...

Tak, wpieniłem się ponieważ właśnie szykuje mi sie sprawa sądowa z jedna z Warszawskich agencji rekalmowych - o zawłaszczenie własności intelektualnej - i wiem że to potrwa :evil: :evil: :evil:

Z mojej strony - póżna 105L - owszem nie miała ramki wokół tylnego klosza lampy - również sam klosz miał odrobinę inny kształt (proste boki brak miejsca na ramkę).

Pozdrawiam.
Przyszedl szarlatan szuja...
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

Z tego co widzę nikt nie napisał najważniejszej rzeczy - Syrena 105 miała znaczki "105" w kabinie i z tyłu koło tablicy a syrena 105L miała znaczki "105L" :D
FSM Syrena 105L, 1976r.
PZL Świdnik, M21W2 Kobuz 1983r.
Romet Ogar 200, Romet Pony 50M-2
Jawa 350TS (638-0) 1988r. (sprzedana)
Aprilia Pegaso 650, 1993r.
FSO Truck DC 1.9D 1997r.
Mateusz

Post autor: Mateusz »

z tego co mi wiadomo,w 105l plastikowe kubki montowene byly ze wzgledu na oszczednosc. koszt wytworzenia jednego kubka byl znacznie nizszy od kosztow wyprodukowania metalowego kolpaka, pochromowania go, no i trzeba dodaac o mocowaniach na felgach. tak samo jak ze znaczkami-pod koniec produkcji montowano na masce zwykle, czarne znaczki fsm, slowem plastik wypieral metal 8)
ODPOWIEDZ