Moja ukochana syrenka:)

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Kajojk
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2006-11-13, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Moja ukochana syrenka:)

Post autor: Kajojk »

Witam wszystkich miłośników syreny.Od tygodnia mam w posiadaniu Syrenke 105L z 1976roku. Ogólnie jest w bardzo dobtym stanie jak narazie tylko progi do wymiany i załatać trzy niewielki dziurki:) zreszta zobaczycie na zdjeciach :) (sorry za zdjecia robiłem telefonem moze jutro zrobie aparatem cyfrowym). W tydzien rozebrałem caly srodek oraz prawy i lewy tylni blotnik .Jutro sprubuje zdjac maske i oba przednie błotniki zobacze czy mi sie uda.
Zapraszam do ogladania zdjec :)
To co mi sie uda zrobic to bede przedstawial na zdjeciach

[ Dodano: 2006-12-01, 16:23 ]
I jescze kilka zdjeć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hura Hura juz mam Syrenke :)
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

fajna, powiedz skąd ją wyrwałeś?
syrena to nie samochód.
Grzesiek
-#Junior
-#Junior
Posty: 102
Rejestracja: 2006-07-02, 16:20
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Grzesiek »

Gratulacje. Ładna, ładna nie powiem :ok3 Też jestem ciekaw skąd do Ciebie przywędrowała...no i chetnie pooglądam inne fotki jak przy niej pracujesz.
Zanim miałeś swego Fiata, byłeś pieszym długie lata!
Kajojk
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2006-11-13, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kajojk »

A wiec tak przywedrowała ona do mnie z Łomianek sprzedał mi ja Chomik-(Wielkie dzieki za sprzedanie syreny)
Hura Hura juz mam Syrenke :)
Awatar użytkownika
zajac1982
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-06-11, 22:51
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: zajac1982 »

I stan też jest bardzo ciekawy :) Powodzenia
Kajojk
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2006-11-13, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kajojk »

No wiec tak remoncik posuwa sie coraz lepiej a oto zdjecia z moich prac na jednym z nich jestem ja :)

http://www.kajojk.fotosik.pl/
Hura Hura juz mam Syrenke :)
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

No rzeczywiscie stan nieejst najgorszy ale te male dziurki to w rzeczywistosci sporo do wyciecia i spawania.Polecam spwanie z blachy ocynkowanej. Najlepiej wsyzstko opukac bo zmoe sie oakzac ze czesc blach i to co pod farba tot ak naprawde "papaier".
Widze ze nie zdjoles szyb a szczegolnie bocznych, radze zdjac i sprawdzic stan podszybia lubi tam gnic, u mnie np nie bylo juz ich wcale doslaownie uszczelka wisiala w poweitrzu.
Ale grunt ze syrena bedzie remontowana i zeby ci zapalu nei zabraklo tego poczatkowego przez nastpne miesiace prac
Kajojk
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2006-11-13, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kajojk »

Wiesz co boczne to ja zdejmę ale przednią i tylnią to chyba zostawie obejrze co i jak pod uszczelkami; zostawiam je ponieważ boję się zniszczyć te uszczelki chyba że znajde gdzieś drugie albo znajde zakład gdzie mogą dorobić:)
A zapału napewno starczy :ok3 :ok2
Hura Hura juz mam Syrenke :)
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

No neiwiem czy chesz malowac cala czy jak.
Ale z mojego doswiadczenia wynika ze o wiele latwiej uszkadzaja sie uszczelki bocznych szyb.
Glowne uszczelki sa trwalsz i mocniejsze
Jesli wyjmiesz kliny z szyb, i wypchniesz szyby to uszczelka wydzjie sama i nic sie jej nie ma prawa stac. A rdza moze czaic sie wszedzie. Wyjmowanie i montaz w syrenie szyb glownych to bajka jeszcze w zadnym aucie nie spotkalem sie z tak latwym demontazem.Ale to wkoncu syrena:)
Awatar użytkownika
zajac1982
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-06-11, 22:51
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: zajac1982 »

Tylko wydaje mi się że z zamontowaniem może być problem :P
Kajojk
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2006-11-13, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kajojk »

Pytanie a jak sie wyjmuje te boczne czy one maja tez takie kliny jak przednia i tylnia???

[ Dodano: 2006-12-04, 08:11 ]
I jeszcze jedno co sprawia problem z zamontowaniem???? moze jakies sugestie jak je pozniej zamontować??:)
Hura Hura juz mam Syrenke :)
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Jesli chodzi o montaz glownych szyb to wcale niejest to problemem, w sumie nalezy postepowac jak Glinka pisze, ale i bez sznurka sie udaje Wsadzenie 2 szyb czolowej i tylnej to 15minut tylko potem pare godzin zajmuje wkladanie klinow srubokrecikiem :/
A co do bocznych.1 zasada nie rob tego sam wes kogos do pomocy zawsze gdy sie abwisz przy szybach.
Boczne nie maja zadnych klinow. Od wewnatrz sie je wypycha, najlatwiej nogami mocno pchnac szybe a kolega z 2 strony przytrzyma i hop wyskakuje,naprawde prosta sprawa i nie ma co sie bac ze peknie.
Montaz bocznych to juz inna bajka pierwsza boczna montowalem 1,5h druga juz tylko pol ale w dwie osoby bez sznurka,Ja to robilem tak ze najpierw wsadzilem tyl szybki(czyli niejako ten trojkacik przy tylnym slupku) i potem kolega mocno pchal a ja srubokretami balszkami podwazalem uszczelke asz wskoczyla.
PS: dobrze uszczelki przed zalozeniem jest czyms nasmarowac, np wazelina
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Ale sifio pod błotnikami....hehehehe :devil3

Ja czyściłem szczotkami na kątówce i schodziło :D tylko jakiś .... :klnie jak wcześniej ją'remontował',to zapierniczył ją całą od spodu nawet nie bitexem,a lepikiem na gorąco!!!!!! :devil2

Pozdro :D
Kajojk
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2006-11-13, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kajojk »

Dziasiaj robota ruszyła dalej:
Odkreciłem prawe i lewe przednie nadkole poszło nawet szybko:)
Wyjołem zbiornik paliwa, klape bagarznika ,kilka blaszek ktore sa przy silniku oraz zaczołem zdjemować wszysktie pedały
Może w nastepna sobote wyjme silnik .Pytanie szybko sie wyjmuje silnik ???cz sa jakieś chaczyki z tym zwiazane???
Jak wy sobie poradziliście z elektryką czy braliscie kawalem tasmy i opisywaliście pokolej te ktore sa juz odczepione czy tak na czuja :)????
Sorry ze nie ma zdjeć moze za tydzień skombinuje aparat cyfrowy:)
Hura Hura juz mam Syrenke :)
Przemek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 289
Rejestracja: 2005-03-26, 18:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Przemek »

Kajojk widze ze prace posuwaja sie bardzooo intensywnie do przodu czy ty chcesz pobic rekord ginesa w szybkosci remontu syreny :?: :> :grinser
ODPOWIEDZ